مجله خبری هاست ایران » طراحی و توسعه » دانلود رایگان مجموعه آیکون های وب سایت سال 2018
  • mag-telegram.jpg
  • landing96-300-420.jpg
دانلود بسته های رایگان طراحی و توسعه

دانلود رایگان مجموعه آیکون های وب سایت سال 2018

دانلود رایگان آیکون های وب سایت سال 2018

برخی از عناصر در طراحی رابط کاربری به‌عنوان عنصر حیاتی واصلی شناخته می‌شوند. ترند روز هر چیزی باشد، سکومورفیسم، مینیمال، فلت، طراح خود را با ترند روز همراه می‌کند و بر اساس اقتضای دوره، طراحی می‌کند. یکی از اجزای اصلی طراحی خوب، آیکون است.

آیکون با طراحی خوب به‌عنوان پلی بین وب‌سایت و کاربر است و باعث نزدیکی این دو عنصر به هم می‌شود. نیازی به کلمات نیست، یک آیکون خوب می‌تواند به‌راحتی جای چندین کلمه را بگیرد. در وب‌سایت‌های طراحی آیکون استایل و ترند مینیمالیستی دیده می‌شود، از وب‌سایت Swifticons گرفته تا وب‌سایت lavish. آیکون‌هایی که در این وب‌سایت‌ها دیده می‌شود به‌گونه‌ای طراحی‌شده تا کامل‌ترین پیغام را در کمترین زمان ممکن به مخاطب برساند.

۳۰۰ آیکون رایگان تکنولوژی از وب‌ سایت Swifticons

300 آیکون رایگان تکنولوژی از وب‌ سایت Swifticons

Material Icons Bundle

Material Icons Bundle

برای رسیدن به تجربه کاربری خوب باید مجموعه‌ای از بهترین آیکون‌ها را به کار برد. بر اساس سبکی که انتخاب می‌کنید، تم سایت و هدفی که برای آن تلاش می‌کنید، آیکون‌ها می‌توانند به‌صورت فلت و یا خطی، رنگی یا سیاه‌وسفید، مینیمالیستی یا با جزئیات زیاد، پویا یا ساکن طراحی شوند. قبل از هر چیزی استایلی را برای وب‌سایت خود انتخاب کنید و بر اساس این استایل و روش پیش بروید.

آیکون‌های خطی

Linecons-آیکون‌های وکتور رایگان

وب‌سایت Linecons بانکی از آیکون‌های وکتور رایگان است. این وب‌سایت ۴۸ بسته آیکون وکتور قابل‌ویرایش با سبک خطی دارد. از این آیکون‌ها می‌توان برای طراحی وب‌سایت و رابط کاربری موبایل استفاده کرد. آیکون‌ها برای هر تم وب‌سایت و طراحی مناسب است.

Linecons-آیکون‌های وکتور رایگان

بررسی را با یکی از محبوب‌ترین سبک طراحی آیکون‌ها، آیکون توخالی شروع می‌کنیم، این آیکون‌ها در هرجایی دیده می‌شوند. وب‌سایت‌ها، داشبوردها و اپلیکیشن ها از بسترهایی هستند که از آیکون‌های توخالی در آن‌ها زیاد استفاده می‌شود. Mmmicons by Mint یکی از منابع خوب برای پیدا کردن آیکون‌های خطی و توخالی است. در این بسته بیش از ۵۰۰ آیکون با استایل های متفاوت دیده می‌شود.

بسته آیکون Mmmicons طراحی‌شده توسط mint

Mmmicons

بسته آیکون رایگان Prometheus که توسط Taras Shypka طراحی‌شده، طراحی کلاسیک و زیبایی دارد و بسیار قابل‌فهم است. نمادها در این بسته آیکون به‌وسیله خطوط اولیه و فضاها ساخته می‌شوند (فضاهای منفی)، هر آیتم سایه رنگی دارد که این سیاه زیبایی نماد را افزایش می‌دهد.

بسته آیکون رایگان Prometheus

بسته آیکون رایگان Prometheus 

آیکون‌های تخت و تک‌رنگ (سیاه‌وسفید)

زمانی که رابط کاربری شما کنتراست کمی دارد و یا محتوای زیادی در وب‌سایت وجود دارد، آیکون‌های تخت و تک‌رنگ بهترین پیشنهاد هستند. این آیکون‌ها ازنظر بصری کمی سنگین هستند و به‌راحتی دیده می‌شوند. اگر قصد ایجاد تغییر در طراحی آیکون رادارید، آیکون‌های تخت بهترین پیشنهاد هستند. برای بررسی بهتر و شناخت دقیق‌تر عملکرد آیکون‌های تخت نگاهی به آیکون‌های IOS 11 UI Elements Vol 1 by Jemis Mali و Interface Icons بیندازید.

IOS 11 UI Elements Vol 1

IOS 11 UI Elements Vol 1

این آیکون‌های رایگان توسط جیمز مالی با دو فرم و حجم متفاوت طراحی‌شده‌اند. در این بسته تمام آیکون‌های ضروری و پایه iOS دیده می‌شود.

بسته‌های آیکون EverydayTemplate شامل بیش از ۲۰۰ مجموعه آیکون آماده با دو استایل خطی و تخت است. هر آیکون در سه فرمت AI،EPS و PNG قابل دریافت است.

آیکون های رابط کاربری

آیکون های رابط کاربری

آیکون‌های رنگی

آیکون‌های رنگی هیچ‌وقت قدیمی نمی‌شوند، طراحان می‌توانند بر اساس رنگ و تم سال رنگ موردنظر خود را انتخاب کنند و رنگ آیکون‌ها را هرسال تغییر دهند. به‌عنوان‌مثال Dusk UI Icons و The Color Icons Set رنگ‌های پاستلی دارند که این روزها ترند است و در بسیاری از وب‌سایت‌ها از آن استفاده می‌شود.

Dusk UI Icons

Dusk UI Icons

آیکون‌های Dusk UI نسبت به آیکون‌های Pixeden پیچیدگی بیشتری دارند، آیکون‌های Pixeden مینیمالیستی تر طراحی‌شده‌اند. این آیکون‌ها حس سرزندگی را در مخاطب به وجود می‌آورد و رنگ‌های بسیار شاد و زیبایی دارد.

The Color Icons Set

The Color Icons Set

آیکون‌های Social Media Icons و Radical Science Icons هنوزتم رنگی روشن و واضحی دارند و هنوز با ترند روز هماهنگ نشده‌اند.

 آیکون های Social Media

آیکون های Social Media

مجموعه آیکون‌های IconBunny مجموعه‌ای از آیکون‌های رنگی و تک‌رنگ است که به‌خوبی در کنار هم قرارگرفته‌اند. هر آیکون در ۳ فرمت در اختیار کاربر قرار دارد،CDR،EPS و PNG.

آیکون‌های مجموعه InvisionApp بسیار هنرمندانه و زیبا طراحی‌شده‌اند که درواقع شبیه به تصویرسازی‌های بسیار کوچک و با جزئیات است. این آیکون‌های زیبای رایگان در ۶ فرمت در اختیار کاربران قرار دارد،AI،EPS،JPG،PDF،PNG و SVG. آیکون‌ها در دو حالت تخت و خطی برای استفاده قرار دارند.

Radical Science Icons

Radical Science Icons

آیکون‌های متحرک

آیکون‌های متحرک جایگاه خاصی در مجموعه‌ها دارند. ممکن است همیشه با این آیکون‌ها مواجه نشویم ولی استفاده از آیکون‌های پویا زیبایی دوچندانی به رابط کاربری ما می‌بخشد. مجموعه آیکون‌های The small bundle که توسط Icons8 ارائه‌شده است، مختص وب‌سایت‌هایی است که در طراحی آن‌ها از عناصر پویا استفاده‌شده است. در این مجموعه بیش از ۶۰ آیکون متحرک و پویا قرار دارد که با طراحی خطی و زیبا برای طراحی رابط کاربری بسیار مناسب است.

The small bundle by Icons8

The small bundle by Icons8

در بسیاری از وب‌سایت‌ها فرمت‌های PNG،AI،PSD،EPS در اختیار کاربران قرار دارد تا از آن‌ها استفاده کنند ولی در برخی از وب‌سایت‌ها فرمت‌های اضافه‌تری مثل SVG،WOFF و TTF برای استفاده قرار داده‌شده است.

آیکون‌های SVG

فرمت SVG حدود ۱۸ سالی است که به‌عنوان فرمت جدید وارد فضای اینترنت شده است و امروز بسیار محبوب شده است، با استفاده از این فرمت می‌توانید هرچقدر که می‌خواهید آیکون را بزرگ و کوچک کنید، بدون هیچ افت کیفیتی!SVG درواقع فرمتی بر پایه XML است، این فرمت به‌راحتی پیدا می‌شود، نمایه و فشرده می‌شود، حتی آیکون‌هایی که دارای انیمیشن هستند.

  • آیکون‌های ساده: در این دسته از آیکون‌ها بر روی برند تمرکز می‌شود. در این بخش می‌توانید هزاران تایپوگرافی مشهور که به‌صورت تخت طراحی‌شده‌اند را پیدا کنید.
  • آیکون‌های اصلاح‌شده: مجموعه‌ای از آیکون‌های اصلاح‌شده و آماده استفاده کردن.
  • آیکون‌های EVIL: مجموعه‌ای از آیکون‌های SVG که برای چند هدف طراحی‌شده‌اند. این آیکون‌ها بسیار کوچک هستند، و هنوز توسط Rails, Sprockets, Node.js, Gulp, Grunt و CDN استفاده می‌شوند.

آیکون‌های ساده

آیکون های ساده

آیکون‌های اصلاح‌شده

آیکون های اصلاح شده

آیکون‌های EVIL

آیکون‌های EVIL

برخلاف مجموعه‌های قبلی که آیکون‌هایی بسیار ظریف و شکننده‌ای بودند، مجموعه PathLove، کارتونی و واضح هستند. این مجموعه آیکون‌ها بامزه و سرگرم‌کننده هستند.

PathLove

PathLove

آیکون‌های نوشتاری

آیکون‌های نوشتاری ویژگی‌های بسیار خوبی دارند. اولین قابلیت خوب آیکون‌های نوشتاری، استفاده از استایل های CSS بدون نیاز به فتوشاپ و یا هر نرم‌افزار ویرایشی دیگر. گرافیک آیکون‌های نوشتاری در هر دستگاهی و در هر سایزی هیچ افتی پیدا نمی‌کند. استفاده از این آیکون‌ها یکی از بهترین راه‌ها برای ترکیب نمادین عناصر است. البته باید به این نکته اشاره کرد در آیکون‌های نوشتاری شما با محدودیت‌هایی ازجمله تنوع انتخاب و استایل و سبک نوشتار مواجه هستید. برای پروژه‌های مختلف، هزاران فونت متفاوت وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

Fontisto

Fontisto

Fontisto وب‌سایتی قدرتمند در زمینه فونت وب‌سایت است که دسته‌بندی‌های متفاوت زیادی دارد و دسترسی، انتقال و پرداخت در آن بسیار آسان است. در این وب‌سایت بیش از ۵۰۰ فونت با کاراکترهای مختلف وجود دارد.

JAM

JAM

JAM یکی دیگر از وب‌سایت‌های فونت است که مجموعه‌ای بزرگی از فونت‌ها را در خود جای‌داده است. در این وب‌سایت بیش از ۴۲۲ مورد فونت با طراحی خاص دیده می‌شود. این فونت‌ها قابلیت استفاده در وب‌سایت، ویدئو و شبکه‌های اجتماعی را دارد.

Bicon و Devicons دو وب‌سایت فعال در این زمینه هستند که آیکون‌های خوب و تأثیرگذاری دارند. هر دو وب‌سایت رایگان هستند و در این وب‌سایت‌ها بیش از ۲۰۰ آیکون برای استفاده وجود دارد. پیدا کردن برخی از آیکون‌ها در وب‌سایت Devicons کمی سخت است ولی در Bicon آیکون‌های بسیار جالب و خاصی ازجمله نمادهای خاص پیدا می‌شود.

Bicon

Bicon

Devicons

Devicons

در دنیای امروز برخلاف گذشته پیدا کردن آیکون کار سختی نیست، برای انتخاب آیکون موردنظر شما راه‌های زیادی وجود دارد. فرمت‌های مختلف، اندازه‌های متفاوت و سبک‌ها و تم‌های متنوع انتخاب را برای شما آسان کرده است، حتی انتخاب نوع آیکون، ساکن یا متحرک امروز هم در حیطه اختیارات شما است و هیچ محدودیتی در انتخاب نخواهید داشت. بدون شک آیکون گرافی یا طراحی آیکون امروز بیشتر از همیشه منعطف، هماهنگ و پیچیده شده است.

منبع designmodo
ابزار بهینه سازی وب هاست ایران

افزودن دیدگاه

کلیک برای ثبت دیدگاه