برندگان اینوکاپ 96
برندگان اینوکاپ 96

مراسم اختتامیه دومین جشنواره ملی نوآوری و کسب‌وکار خواجه نصیر در تاریخ ۱۳ اسفند ماه ۹۶ برگزار شد. در این مراسم  ۶ طرح برتر انتخاب و از آنها تقدیر به عمل آمد.
⁣جعفر روشنیان، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه خواجه نصیر:
در حال حاضر در این دانشگاه مهم‌ترین تکیه آموزش، موضوع کارآفرینی است. مهم‌ترین ضرورت فعلی کشور، پرداختن به مبحث کارآفرینی است. ⁣یک مرکز رشد در دانشکده مکانیک به زودی راه اندازی خواهد شد و در نظر داریم فضاهای دیگری هم به مرکز رشد اختصاص دهیم و امیدوارم بتوانیم با این تلاش به زودی پارک علم و فناوری تاسیس کنیم. ⁣اگر بخواهیم در کارآفرینی موفق شویم باید در شیوه آموزش تحول ایجاد کنیم.

⁣حامد ابراهیمی، مدیر مرکز رشد دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی:
اینوکاپ با هدف اصلی شناسایی و کمک به رشد و بالندگی راه‌اندازی شد و ما سعی کردیم شبکه‌ای از افرادی که در فضای کسب‌وکار و کارآفرینی فعالیت دارند را فراهم کنیم.

مراسم اختتامیه اینوکاپ 96

⁣⁣محمدرضا فرحی، داور اینوکاپ:

  • ⁣استارت‌آپ‌ها متاسفانه تمایل زیادی دارند که بگویند ما در کوتاه مدت به نقطه سربه‌سر می‌رسیم.
  • ⁣آمازون حتی وقتی وارد بورس شد همچنان ضررده بود.
  • ⁣اگر کسب‌وکارها خیلی زود به نقطه سربه‌سر برسند، یعنی کسب‌وکارهای کوچکی در حد و اندازه یک SME است.
  • ⁣کسب‌وکاری موفق است و می‌تواند بزرگ شود که در طولانیمدت به نقطه سربه‌سر برسد اما در عوض بتواند همیشه رشد خود را حفظ کند.
  • ⁣در اینوکاپ ۱۹۴ ایده ثبت شد و ۱۱ تیم توانستند به مرحله نهایی راه‌پیدا کنند.

ارائه‌ها:

⁣⁣اولین تیم ارایه‌دهنده، «لوکالین» است که بستری برای ایجاد ارتباط بی‌واسطه بین گردشگران و افراد بومی با هدف اشتراک تجربه‌ها ایجاد می‌کند. با استفاده از این بستر گردشگران با زندگی‌ بومی مردم آشنا می‌شوند و افراد بومی هم فرصتی برای درآمدزایی بدست خواهند آورد.

⁣«عمران نصیر» تیم بعدی است که با روش‌های یادگیری ماشین و هوش مصنوعی سعی دارد وضعیت راه‌ها را تحلیل کند. هر ۲۴ ساعت ۴۳ نفر در تصادفات کشور کشته می‌شوند که راه‌ها سهم ۳۵ درصدی در این حوزه دارند.

⁣«تولید کلاژن دریایی» تیم بعدی است که از استان هرمزگان در این رویداد شرکت کرده است. این تیم سعی دارد کلاژن جوان‌ساز دریایی را به شکل صنعتی به جای کلاژن مضر جانوان خشکی‌زی یا بوتاکس تولید کند.

⁣تیم چهارم ارایه دهنده «نانو اف‌ام‌سی» است که ساخت تجهیزات پزشکی با استفاده از نانو فناوری به‌منظور رفع چالش‌های تجهیزات سنتی و ارایه کارایی بالاتر را انجام می‌دهد.

⁣«روما» تیم بعدی اینوکاپ است که ارایه خواهد داد، رباتی انسان‌نما و اجتماعی که می‌تواند بعنوان یک مانکن متحرک و هوشمند در ویترین فروشگاه‌ها قرار بگیرد. تحرک و تعامل می‌تواند فروش را تا ۳۰۷ درصد افزایش دهد. روما ویترین را جذاب می‌کند و باعث بهتر دیدن شدن لباس‌ها خواهد شد. تیم روما در پاسخ به مرزشکن (disruptive) بودن ایده پاسخ دادند که؛ به همین دلیل و چون هنوز پلن درآمدی دقیق ما مشخص نشده است، در بخش ایده‌ها ثبت‌نام کردیم.

⁣«اسمارتر» اولین تیم ارایه‌دهنده در بخش کسب‌وکار است. رآکتور مداربسته تولید استیک انیدرید. بسیاری از کارخانه‌های ما در دوران تحریم به دلیل تحریم استیک انیدرید بسته شدند. این محصول در موارد نظامی، دارویی، نساجی و شکلات‌سازی کاربرد دارد. ما توانستیم این محصول را با مواد و فناوری بومی تولید کنیم و ایران ششمین کشوری است که به این فناوری دست پیدا کرده است.

⁣«نسخه پیچ» تیم دوم بخش کسب‌وکار است که به دنبال تحویل آنلاین ساده و سریع دارو است. با تهیه یک عکس از نسخه، دارو یا لوازم آرایشی روز بعد در مکان و زمان دلخواه تحویل مشتری می‌شود. ما فروشگاه آنلاین دارو نیستیم و صرفا به دنبال تحویل ساده دارو به مشتری هستیم.

⁣«بال‌های پرواز» تیم بعدی است که در پی حل مشکل آموزش در کشور است. به طور کلی سیستم آموزشی ما نیروی کاربردی تربیت نمی‌کند. هدف ما تغییر اوضاع و رسیدن به مدارس فناوری‌محور است. کم‌تر از شش ماه از شروع فعالیت ما گذشته است و در همین مدت توانسته‌ایم با مدارسی مانند البرز همکاری کنیم.

⁣«سلام سالاد» به شکل تخصصی در حوزه فروش آنلاین سالاد فعالیت خواهد کرد. ۹۰ درصد تغذیه کاربران ناسالم است، کاربر می‌تواند به شکل کامل سالاد خود را شخصی‌سازی کند. فروش به مشتریان نهایی، ارتباط با سرویس‌های سفارش آنلاین غذا و فروش به مشتریان سازمانی، انواع روش‌های درآمدی ما هستند.

⁣«گیم هرمس» بستری متمرکز برای ارتباط گیمرها با یکدیگر چراکه بازار متمرکزی برای ارتباط بازی‌سازان و گیمرها وجود ندارد. تلاش داریم در ابتدا وارد حوزه PC شده و سپس به سراغ کنسول و موبایل برویم که با این کار ۲۳ کاربر هدف بدست خواهیم آورد.

⁣استارت‌آپ «لکس» برای کسانی که ضعف عضلانی دارند یا قطع نخاع هستند، شلوار لکس تولید می‌کند. ما چند رقیب داریم. تنها رقیب قوی ما رکس است. ما همه حرکات را با فشردن یک دکمه راحت کردیم. نمونه ما۲۷ میلیون قیمت دارد. تولید انبوه محصولات ما را ارزانتر می کند. حداقل ۳۰ درصد از کارکنانمان را از میان افرادی که خودشان قطع نخاع هستند و از لکس استفاده میکنن، انتخاب می کنیم.

و اما برندگان اینوکاپ…

ایده های نوآورانه

تیم روما توانست مقام اول را کسب کند.

تیم روما

لوکالین  رتبه دوم را کسب کرد.

لوکالین

نانو اف‌ام‌سی هم به رتبه سوم دست یافت.

نانو اف ام سی

به هرکدام از این تیم هابه ترتیب سه، دو و یک سکه بهار آزادی تقدیم شد.
همچنین در این بخش از تیم کلاژن دریایی هم تقدیر به عمل آمد.

بخش کسب و کار

در این بخش تیم‌ ⁣گیم هرمس به مقام اول رسید.

تیم گیم هرمس

لکس به عنوان تیم دوم انتخاب شد.

تیم لکس

و ⁣سلام سالاد به عنوان تیم سوم انتخاب شد

سلام سالاد

به هر کدام از این تیم ها به ترتیب هفت، پنج و سه سکه بهار آزادی تقدیم شد.
علاوه بر این از طرف مجموعه هاست ایران برای تیم های اول تا سوم هر بخش مبالغ ۳۰۰ ،۲۰۰ ، ۱۰۰ هزار تومان کارت هدیه اعتباری
مجموعه ژاکت برای تیم های اول تا سوم مبالغ ۲۵۰ ، ۱۵۰ ، ۱۰۰ هزار تومان کارت هدیه اعتباری
به بهترین ارائه شرکت فیزتک ۲۰۰ هزار تومان جایزه تقدیم کرد
همچنین هدیه ویژه ۱۲ میلیون تومانی مجموعه برترینها به تیم های منتخب خاتمه جشنواره اینوکاپ ۲۰۱۸ بود

دومین جشنواره ملی نوآوری و کسب‌وکار خواجه نصیر اینوکاپ پایان یافت

دپارتمان آموزش هاست ایران

دپارتمان آموزشی هاست ایران در تلاش است جدید ترین آموزش های مرتبط با میزبانی وب را در اختیار کاربران عزیز قرار دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

76  +    =  82