تفاوت نوشته و برگه در وردپرس چیست؟
تفاوت نوشته و برگه در وردپرس چیست؟

وردپرس به عنوان یکی از محبوب‌ترین سیستم‌های مدیریت محتوا شناخته می‌شود؛ به طوری که تا به امروز حدود ۸۱۰ میلیون وبسایت، از این سیستم استفاده می کنند. با توجه به محبوبیت وردپرس، بسیاری از افراد به تازگی شروع به یادگیری وردپرس کرده اند و سوالات زیادی در خصوص محیط پنل مدیریتی دارند. یکی از این سوالات، تفاوت نوشته و برگه در وردپرس است. هر یک از این ساختارهای محتوایی کاربردهای به خصوصی دارند که ما در این مقاله از مجله هاست ایران ویژگی های برگه(page) و نوشته (posts) را بررسی کرده ایم. با ما همراه باشید.

ویژگی‌های نوشته در وردپرس

با ورود به پیشخوان وردپرس با دو نوع ساختار محتوایی نوشته و برگه مواجه خواهید شد که شناخت این ساختار ها و تفاوتهایشان از واجبات تولید محتوا در وردپرس می باشد. در ادامه ویژگی های این دو و همچنین تفاوت نوشته و برگه در وردپرس آورده شد است.

تفاوت نوشته و برگه در وردپرس

☑️ تاریخ انتشار

نوشته ها ساختارهای پویا و داینامیک یک وبسایت به شمار می روند. صفحات و محتواهای زمان دار در این دسته بندی قرار میگیرند، چرا که یکی از ویژگی های نوشته یا post، داشتن تاریخ نگارش و بروزرسانی است.

☑️ دسته بندی و برچسب

مورد بعدی از تفاوت نوشته و برگه در وردپرس دسته بندی و برچسب است. در اغلب وبسایت ها تعداد مقالات و یا نوشته ها بسیار بیشتر از برگه ها می باشد، به این ترتیب استفاده از برچسب و دسته بندی های بخصوص در نوشته، می تواند کاربران را برای دسترسی آسان تر به مطالب مورد نیازشان کمک کند.

☑️ قابلیت درج  نظرات

وقتی سخت از تعامل با کاربران باشد، نوشته ها بهترین پلتفرم برای این امر به شمار می آیند. قسمت نظرات و یا کامنت ها، به عنوان یکی از بخش های مهم هر نوشته به شمار می رود، چرا که به پویایی نوشته کمک بسیاری می کند. در این قسمت کاربران می توانند با مدیران و پشتیبان های وبسایت تعامل داشته باشند و سوالات خود را در خصوص مطلب منتشر شده، مطرح کنند. به عنوان مثال، این صفحه ای که در حال مطالعه آن هستید در دسته نوشته ها قرار میگیرد و شما می توانید نظرات و سوالات خود را با ما در قسمت کامنت ها در میان بگذارید.

☑️ قابلیت دسترسی در خوراک وبسایت

یکی از ویژگی های پست ها و همچنین تفاوت نوشته و برگه در وردپرس می توان به فرق این دو ساختار در RSS  وردپرس اشاره کرد. توجه کنید که پست ها در خوراک سایت قابل دسترسی هستند، در حالی که برگه ها در فید سایت قابل دسترسی و مشاهده نمی باشند.

بنر کال تو اکشن هاست وردپرس

ویژگی‌های برگه در وردپرس

برگه ها در بسیاری از ویژگی ها با نوشته مشترک هستند، با این تفاوت که برگه ها با محدودیت های بیشتری مواجه هستند. به طور کلی برگه ها صفحاتی ثابت و ایستا هستند که نیازی به بروزرسانی ندارند. با توجه به ثابت بودن این صفحات، قسمت نظرات و ارسال دیدگاه در pages  دیده نمی شود و همچنین تاریخ انتشار و بروزرسانی در ابتدا و یا انتهای محتوا ثبت نخواهد شد.

کارایی برگه و پست در وردپرس

☑️ساختار سلسله مراتبی

برگه ها دارای ساختار سلسله مراتبی هستند. این به این معنی است که یک برگه می تواند به عنوان برگه مادر ثبت شود و برگه ها ی دیگر به عنوان فرزند (زیرمنو) در نظر گرفته شوند.

☑️قالب های اختصاصی

یکی دیگر از چند تفاوت نوشته و برگه در وردپرس، امکان استفاده از قالب اختصاصی برای برگه است. شما می توانید با توجه به تم وبسایت، طراحی و قالب های اختصاصی را برای برگه های وبسایت خود در نظر بگیرید.

بهترین افزونه های وردپرس کدامند؟ برای مطالعه روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

تفاوت نوشته و برگه در وردپرس چیست؟

همانطور که توضیح داده شد، پس از نصب و راه اندازی سیستم مدیریت محتوای وردپرس، در پنل کاربری، با دو نوع ساختار محتوایی برگه و نوشته مواجه خواهید شد. بسیاری از افرادی که در حال یادگیری این سیستم مدیریت محتوا هستند هنوز اطلاعی ندارند که تفاوت نوشته و برگه در وردپرس چیست؟

به طور کلی نوشته ها و صفحاتی که دارای تاریخ انتشار، برچسب، دسته بندی و قسمت نظرات هستند، به عنوان نوشته شناخته می شوند و برای نگارش این مطالب باید به قسمت نوشته یا post  مراجعه کنید. این درحالیست که صفحاتی که عموما استاتیک یا ثابت هستند، نیاز به بروزرسانی های مکرر ندارند، قسمت نظرات در این صفحات دیده نمی شود، تحت عنوان برگه یا pages  شناخته می شوند. به طور مثال صفحات درباره ما، تماس با ما و صفحات اصلی، در قالب برگه منتشر شده اند.

مقایسه برگه و نوشته در وردپرس

نوشته (post) برگه (page)
 •  نوشته ها دارای تاریخ انتشار هستند
 •   امکان استفاده از برچسب و دسته بندی
 •   نوشته ها دارای ترتیب زمانی از جدید به قدیم هستند.
 •   امکان آرشیو و ذخیره در قسمت بایگانی
 •   دارای قسمت نظرات
 •  قابلیت دسترسی در خوراک سایت
 •   نمونه: محتوای خبری، آموزشی و …
 •  برگه ها نیاز به بروزرسانی و تغییر ندارند
 •   دارای ساختار سلسله مراتبی (مادر و فرزند)
 •   برگه ها در بایگانی نمایش داده نمی شوند
 •  امکان استفاده از قالب های مختلف
 •   نمونه: صفحات درباره ما، تماس با ما، شرایط و قوانین

بهترین هاست وردپرس چیست؟ برای مطالعه کافیست روی لینک آبی رنگ کلیک نمایید.

سخن پایانی

در این مطلب به تفاوت نوشته و برگه در وردپرس اشاره شد. نوشته و برگه به عنوان مهم ترین ساختار های محتوایی در سیستم مدیریت محتوای وردپرس هستند که بسیاری از افراد تازه کار، از تفاوت ها و کاربرد آنها اطلاع ندارند که در مطلب فوق توضیح جامعی در این خصوص داده شد.

به صورت خلاصه، نوشته ها مطالب پویای هر وبسایت می باشند که نیاز به بروزرسانی های مرتب دارند اما برگه ها، صفحاتی ایستا و بدون تغییر هستند که دارای محدودیت های بیشتری از لحاظ فنی و ظاهری نسبت به نوشته ها هستند. امیدواریم پس از مطالعه این مقاله از هاست ایران مگ تفاوت های نوشته و برگه برای شما آشکار شده باشد.