سرویس‌های برتر برای اندازه‌گیری سرعت بارگذاری ‌سایت
سرویس‌های برتر برای اندازه‌گیری سرعت بارگذاری ‌سایت

شما می‌توانید یک وب‌سایت کامل با محتوای بسیار جذاب و طراحی زرق و برق‌دار بسازید. با این وجود، انجام هیچ‌یک از این کارها درصورتی‌که زمان بارگذاری وب‌سایت‌تان طولانی باشد، اهمیتی ندارد.

در نهایت، بازدیدکنندگان احتمالاً به وب‌سایت دیگری مراجعه می‌کنند، چراکه آن‌ها مجبور نیستند در انتظار بارگذاری صفحات وب‌سایت شما بمانند.

اینجا همان‌جایی است که صحبت از ابزارهای تست سرعت به میان می‌آید. به‌جای این‌که خودتان در تلاش برای اندازه‌گیری زمان بارگذاری وب‌سایت خود باشید، می‌توانید از این ابزار که مقدار زمان دقیق این زمان را در حد میلی‌ثانیه به شما ارائه می‌دهد، استفاده کنید. علاوه بر این، بسیاری از آن‌ها فراتر از این محدوده عمل می‌کنند و به شما می‌گویند که برای بهبود امتیاز خود چه‌کارهایی را باید انجام دهید.

در این مقاله، ما در مورد اینکه چرا عملکرد بسیار اهمیت دارد، صحبت می‌کنیم و در ادامه سرکه می‌توانید برای اندازه‌گیری زمان بارگذاری وب‌سایت و نحوه بهینه‌سازی از آن‌ها استفاده کنید را معرفی خواهیم کرد؛ با ما همراه باشید.

دلایل اهمیت سرعت بارگذاری وب‌سایت

هیچ‌کس دوست ندارد که در انتظار بارگذاری یک وب‌سایت باشد. در واقع، زمان بارگذاری طولانی می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی داشته باشد که کوچک‌ترین آن‌ها رنجش بازدیدکنندگان سایت است.

به‌عنوان‌مثال، عملکرد پایین معمولاً منجر به نرخ پرش بالا و غیرطبیعی و همچنین نرخ تبدیل پایین می‌شود. به‌عبارت‌دیگر، عدم بهینه‌سازی وب‌سایت می‌تواند درآمد شما را به حداقل برساند ( اگر از سایت خود درآمدزایی می‌کنید).


مقاله مرتبط: توصیه هایی برای بارگذاری سریع تر سایت


به‌طورکلی، اگر وب‌سایت شما در کمتر از دو ثانیه بارگذاری شود، در حالت ایده‌آل قرار دارد. با این حال، حتی اگر شما زیر این آستانه قرار داشته باشید، کاملاً هوشمندانه است که سعی کنید میزان این زمان را بیشتر کاهش دهید.

برای انجام این کار، بهتر است در وهله اول با نحوه اندازه‌گیری زمان بارگذاری سایت آشنا شوید.

سرویس‌های برتر برای اندازه‌گیری زمان بارگذاری وب‌سایت

سرویس‌هایی که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم، به‌طورکلی عملکرد مشابهی را انجام می‌دهند. شما به آن‌ها یک صفحه می‌دهید و آن‌ها به شما می‌گویند که چه مدت طول می‌کشد تا صفحه بارگذاری شود.

با این حال، برخی از آن‌ها همچنین راهنمایی‌های اضافی در مورد چگونگی بهبود عملکرد وب‌سایت را به شما ارائه می‌دهند. برای دریافت بهترین نتایج ممکن، باید چندین بار تست‌های خود را انجام دهید و از ابزارهایی که معرفی خواهیم کرد، استفاده کنید تا مطمئن شوید که اعداد ارائه شده دقیق هستند.

۱. ابزار بررسی سرعت بارگذاری هاست ایران

ابزار بررسی سرعت بارگذاری هاست ایران

ابزار تست سرعت بارگذاری سایت هاست ایران به شما نشان می‌دهد که سایت شما در چه مدتی به صورت کامل بارگذاری می شود.

۲. ابزار Pingdom

Pingdom Tools

ابزار Pingdom، وب‌سایت‌تان را به روش‌های متعددی امتیازدهی می‌کند. در کنار این‌که به شما می‌گوید که زمان بارگذاری وب‌سایت چقدر سریع است، آن زمان را با سایر نتایج در پایگاه داده خود مقایسه می‌کند. سپس، نمره عملکرد کلی را به شما ارائه می‌دهد.

برای شروع، فقط کافی است نشانی اینترنتی وب‌سایتی که می‌خواهید روی صفحه اصلی سرویس تست کنید را تایپ کرده و یک سرور را انتخاب نمایید. Pingdom کار خود را انجام می‌دهد و نتایج به‌زودی برایتان ارائه می‌شود.

ابزار pingdom-tools

به یاد داشته باشید Pingdom دارای سه سرور واقع در مناطق مختلف جهان است. شما می‌خواهید از یکی از نزدیک‌ترین مرکز داده به وب‌سایت خود، به‌منظور دریافت بهترین نتایج ممکن استفاده کنید. اگر مطمئن نیستید که در آن محدوده قرار دارید یا خیر، برای کسب اطلاعات بیشتر صفحه اصلی هاست خود را بررسی کنید.


مقاله مرتبط: راهنمای کامل افزایش سرعت وب‌سایت وردپرسی


علاوه بر نتایج خود، Pingdom همچنین گزارشی در خصوص عملکرد وب‌سایت را نمایش می‌دهد.

ابزار تست سرعت سایت pingdom

با کلیک بر روی هر یک از آن‌ها، اطلاعات بیشتری در مورد آنچه نمایش داده شده و چگونگی بهبود آن‌ها ارائه می‌شود. اگر این فهرست عمدتاً سبز باشد، شما در حال حاضر در وضعیت خوبی قرار دارید.

۳. ابزار  GTmetrix

ابزار gtmetrix

وقتی صحبت از امتیازدهی به میان می‌آید، ابزار GTmetrix بسیار شبیه به Pingdom عمل می‌کند. در بیشتر موارد، آزمایش‌های انجام‌شده نتایج مشابهی را در هر دو پلتفرم ارائه داده است.

با این حال، GTmetrix بیشتر مایل است آنچه هر یک از بینش‌ها بیان می‌کنند را معنا کند. برای بررسی یک مثال، اجازه دهید صفحه اصلی گوگل را آزمایش کنیم و ببینیم چه نتایجی دریافت می‌کنیم:

ابزار تست سرعت gtmetrix

در اغلب موارد، GTmetrix به‌طور پیش‌فرض به یک سرور کانادایی متصل است که باید نتایج قابل‌اعتمادی را برای وب‌سایت‌های میزبانی‌شده در پایگاه داده‌های آمریکایی ارائه کند.

درصورتی‌که در قسمت پایین نتایج به جستجو بپردازید، فهرستی از بینش‌ها را مشاهده خواهید کرد، اگر روی هر یک از آن‌ها کلیک کنید عناصر موردنیاز برای اصلاح را نمایش می‌دهد. به‌علاوه، اگر به دنبال معنای آن‌ها باشید، کافی است روی آن‌ها کلیک کنید تا اطلاعات مربوط به آنچه شما باید برای رفع هر مسئله انجام دهید، برایتان نمایش داده شود:

تست سرعت بارگذاری سایت با gtmetrix

GTmetrix همچنین یک سرویس پریمیوم ارائه می‌دهد که نتایج عمیق‌تری را در اختیارتان قرار می‌دهد و شما را قادر به برنامه‌ریزی تست‌ها می‌کند. این‌ها ویژگی‌های خوبی هستند، اما گزارش ارائه‌شده در سرویس رایگان برای هدایت اغلب وب‌سایت‌ها را در مسیر درست، کفایت می‌کند.

۴. ابزار WebPagetest

ابزار WebPagetest

ابزار WebPagetest، در نگاه اول مانند یک وب‌سایت منسوخ به نظر می‌رسد. با این وجود، نتایج فوق‌العاده عمیقی را در تست سرعت خود ارائه می‌دهد، بنابراین نباید بر اساس ظاهر آن را قضاوت کنید.

هنگامی‌که سرویس را بارگذاری می‌کنید، به‌طور پیش‌فرض به حالت Advanced Testing می‌رسیم که برای اهداف ما مناسب است. در این صفحه می‌توانید محل تست سرور خود را به همراه مرورگری که می‌خواهید این سرویس از آن استفاده کند را  انتخاب نمایید:

ابزار بررسی webpagetest

بین این دو تنظیم، چندین گزینه در اختیار دارید. هنگام ارائه نتایج، یک کارت امتیازی ساده خواهید دید که یک نمای کلی از عملکرد وب‌سایت را ارائه می‌دهد:

 تست سرعت webpagetest.org

در زیر این کارت، نتایج دقیق‌تری را خواهید یافت که شامل مدت‌زمان لازم برای بارگذاری وب‌سایت (زمان بارگیری)، زمان لازم برای پاسخگویی به درخواست سرور (بایت اول) و حتی مدت‌زمانی که طول کشید تا وب‌سایت شروع به بارگذاری کند (شروع به ارائه) می‌شود.

ابزار تست سرعت سایت websitetest

ترکیب این اطلاعات یک تصویر عمیق‌تر در مقایسه با بسیاری از سرویس‌های دیگر به شما ارائه می‌دهد. تنها چیزی که WebPagetest از آن بی‌بهره است، این است که مانند سایر سرویس‌هایی که درباره آن‌ها صحبت کردیم، یک بینش عمیق از عملکرد وب‌سایت را فراهم نمی‌کند. با این حال، اگر شما به تب مرور عملکرد (Performance Review) بروید، چند پیشنهاد را برای بهبود عملکرد خود پیدا خواهید کرد.

ابزار تست سرعت سایت

اگر مطمئن نیستید که هر اصطلاح به چه معنا است، می‌توانید به پایین برگه Review Performance بروید تا به یک واژه‌نامه که معانی هر اصطلاح را توضیح می‌دهد، دسترسی پیدا کنید.

هنگامی‌که نقاط ضعف وب‌سایت خود را شناسایی کردید، باید یک‌به‌یک آن‌ها را بررسی کنید.

نتیجه‌گیری

تعیین سرعت بارگذاری مطلوب برای هر وب‌سایت دشوار است. حتی اگر بهینه‌سازی عملکرد ارائه‌دهنده خدمات میزبانی وب شما زمان زیادی نیاز دارد، شما همچنان باید بر زمان بارگیری وب‌سایت خود به‌طور مرتب نظارت کنید. به‌این‌ترتیب اگر وب‌سایت شما شروع به کند شدن کند، از آن مطلع می‌شوید و می‌توانید از آن مراقبت کنید.

اگر مطمئن نیستید که چگونه زمان بارگذاری وب‌سایت‌تان را اندازه‌گیری کنید، بهتر است از سایت‌های زیر استفاده کنید:

  • ابزار Pingdom: این ابزار کاربرپسند اطلاعات مربوط به زمان بارگذاری وب‌سایت را به همراه ارائه یک بینش دقیق برایتان فراهم می‌کند.
  • ابزار GTmetrix: این ابزار همراه با ارائه اطلاعات مربوط به زمان بارگذاری وب‌سایت، این سرویس آنچه برای بهبود عملکرد وب‌سایت به آن‌ها نیاز دارید را به شما ارائه می‌دهد.
  • ابزار WebPagetest: این ابزار نیز اطلاعات دقیقی در مورد زمان بارگذاری وب‌سایت را در اختیارتان قرار می‌دهد.

شما برای اندازه‌گیری زمان بارگذاری وب‌سایت از چه ابزاری استفاده می‌کنید؟

روش‌های بررسی سرعت بارگذاری سایت

دپارتمان آموزش هاست ایران

دپارتمان آموزشی هاست ایران در تلاش است جدید ترین آموزش های مرتبط با میزبانی وب را در اختیار کاربران عزیز قرار دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  +  56  =  57