جاسوسی اطلاعات
جاسوسی اطلاعات

شاید برایتان جالب باشد بدانید که شرکت گوگل دائماً همه فعالیت‌های آنلاین کاربرانش را دنبال می‌کند. این غول جستجو در حال حاضر یک پایگاه داده عظیم از اطلاعات مربوط به ما ذخیره کرده است.

اما نکته جالب‌تر اینجاست که گوگل تنها شرکتی نیست که همه فعالیت‌های کاربران اینترنت را دنبال و دسته‌بندی می‌کند بلکه تقریباً همه وب‌سایت‌ها به شیوه‌ها و شکل‌های متفاوتی ما را دنبال می‌کنند. در این مطلب هرچه لازم است دراین‌باره بدانید را در قالب اینفوگرافیک توضیح خواهیم داد و همچنین روش‌هایی را به شما آموزش می‌دهیم تا این دنبال کنندگان و جاسوسان اطلاعات را ناکام بگذارید.

آیا وب‌سایت محبوبتان از شما جاسوسی می‌کند؟

شاید برایتان سؤال پیش بیاید که چرا اطلاعات ما برای وب‌سایت‌ها مهم است؟ این سایت‌ها درواقع قصد دارند به بهبود تجربه شما در ارتباط با وب‌سایت‌ها کمک کنند. آن‌ها کمک می‌کنند موارد موردعلاقه شما در حافظه نرم‌افزاری باقی بماند و از آن به بعد فقط تبلیغاتی برایتان به نمایش درآیند که تمایل دارید آن‌ها را ببینید. البته این موضوع شخصی‌سازی علاقه‌مندی‌ها و تبلیغات ممکن است موردپسند بسیاری از افراد قرار گیرد اما در مقابل آن‌ها کاربرانی وجود دارند که مایل نیستند حریم شخصی‌شان را به خاطر تبلیغات این کسب‌وکارها به خطر بیندازند.

اگر شما هم از این دسته کاربران هستید و برای حریم شخصی‌تان اهمیت ویژه‌ای قائلید، به راهنمای گام‌به‌گامی که در انتهای این اینفوگرافیک آورده‌ایم توجه کنید. در این مطلب به شما خواهیم گفت که چگونه می‌توانید تنظیمات دسترسی مرورگرتان را در چند دستگاه مختلف تغییر دهید تا حجم عظیمی از این دنبال کننده‌ها را از خودتان دور کنید.

اینفوگرافیک جاسوسی وب سایت ها

تجربه شما از مرور وب باید کاملاً نتیجه انتخاب‌های خودتان باشد. به همین خاطر باید اطلاعات کافی درباره شیوه کار دنبال کنندگان کسب کنید و با روش‌های حفظ حریم شخصی‌تان هم آشنا شوید.

همان‌طور که گفتیم، این نرم‌افزارهای جاسوسی هرگز به‌طور کامل غیرفعال نمی‌شوند. گوگل و آمازون از دنبال کننده‌های اختصاصی و فوق حرفه‌ای استفاده می‌کنند و همین موضوع ممکن است کار کاربران را در مقابله با آن‌ها دشوار کند. از طرفی یادگیری این روش‌ها می‌تواند به شما کمک کند حریم شخصی‌تان را حداقل تا حدودی امن نگه‌دارید.

کدام سایت ها از شما جاسوسی می کنند؟

تیم تحریریه مجله هاست ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

73  +    =  82