یکی از اساسی‌ترین اهداف مدیران سایت‌های مختلف افزایش مشارکت و تعامل کاربران است، برای این منظور ابزارهای زیادی در وب‌سایت استفاده می‌شود. مدیران سایت‌ها می‌خواهند که کاربران خود را به رای‌دادن، پرکردن پرسش‌نامه‌ها، اشتراک‌گذاری سایت و مطالب در شبکه‌های اجتماعی و… تشویق کنند؛ اما آن‌ها نمی‌خواهند با این کارها کاربران خود را مانند برخی از سایت ها که بااستفاده از پنجره‌های پاپ‌آپ کاربران خود را آزار می‌دهند، اذیت کنند. چیزی که در این زمینه می‌تواند به شما کمک کند، استفاده از نوارابزار مفید و کاربردی در وب‌سایت است. در این مقاله قصد داریم تعدادی ابزار مفید و حرفه‌ای را معرفی کنیم. با استفاده از این ابزارها می‌توانید در عین خواندن مطالب سایت توسط کاربران، به آن‌ها پیام‌های هیجان‌انگیز و مهیج خود را نمایش دهید.

Hello Bar

hello-bar

Hello Bar یکی از ابزارهای کاربردی درزمینهٔ ایجاد نوارابزارهای مفید است که در دو نسخه رایگان و تجاری ارائه‌شده است. نسخه تجاری این افزونه یکی از ابزارهای مؤثر در حوزه دیجیتال مارکتینگ به نام A/B Testing را شامل می‌شود.


مقاله مرتبط: راهنمای انجام تست A/B و کاربرد پذیری


همچنین این ابزار دارای پنل تنظیماتی قدرتمند است که به کاربران خود امکان اضافه کردن بخش‌های مختلف، شخصی‌سازی و مشاهده پیش‌نمایش را می‌دهد.

 WordPress Notification Bar

wordpress notification bar

اگر از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می‌کنید، افزونه WordPress Notification Bar یک راه‌حل کاربردی برای شما است! این افزونه، به‌سادگی در وب‌سایت وردپرسی نصب می‌شود و به شما امکان ایجاد انواع نوارابزار حرفه‌ای را می‌دهد.

 WP Notification Bars

wp notification bar

افزونه دیگری که برای وردپرس وجود دارد، WP Notification Bars است که توسعه‌دهنده آن با افزونه قبلی متفاوت است. این افزونه نیز برای ایجاد انواع نوارابزار در وردپرس طراحی‌شده است که قابلیت ایجاد آگهی سفارشی، رنگ‌بندی نامحدود و همچنین وجود یک آلارم برای هشدار به کاربران ازجمله ویژگی‌های این افزونه است.

Top Bar

Top bar

افزونه Top Bar نیز یکی دیگر از افزونه‌های موجود در این زمینه است که تنظیمات آن به شما امکان ایجاد نوارابزار دلخواه شمارا می‌دهد.

GC Message Bar

gc message bar

یکی از افزونه‌های محبوب وردپرس در این زمینه، افزونه GC Message Bar است. این افزونه قابلیت ایجاد انواع نوارابزار با امکان درج دکمه فراخوان (Call to action) را به همراه ظاهری جذاب و کاربرپسند برای شما ایجاد می‌کند.


مقاله مرتبط: ٥ تکنیک برای طراحی بهتر دکمه CTA


Notification Bar for WordPress

8degree notification bar

افزونهٔ دیگری که توجه کاربران زیادی را به خود جلب کرده است، افزونه Notification Bar for WordPress است که قابلیت ایجاد نوارابزارهای responsive را برای شما فراهم می‌کند. شما می‌توانید این افزونه را در چهار مکان مختلف از سایت خود قرار دهید و افکت‌های گرافیکی زیبایی را بر روی آن پیاده‌سازی کنید.

 WP Notification Bar Pro

wp notification bar plugin

WP Notification Bar Pro به شما امکانات بی‌نظیری را ارائه می‌کند که می‌توانید در سایت وردپرسی خود استفاده کنید! از مهم‌ترین امکانات آن می‌توان به ایجاد شمارنده معکوس، فید توئیتر، بررسی نرخ کلیک و… اشاره کرد. البته این افزونه به‌صورت تجاری عرضه‌شده است که برای استفاده از آن ابتدا باید اقدام به خرید و تهیه آن کنید.

 Notification Bar Plugin

notification bar plugin content

یکی دیگر از افزونه حرفه‌ای و البته تجاری موجود برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس، افزونه Notification Bar Plugin است که برای طراحی انواع نوارابزار ارائه‌شده است. این افزونه قابلیت‌های بیشتری نسبت به افزونه‌های رایگان معرفی‌شده در این مقاله دارد که می‌توانید آن را از مارکت codecanyon تهیه کنید.

Fluid Notification Bar

fluid notification bar

افزونه Fluid Notification Bar نیز یکی از دیگر افزونه‌های موجود است که قابلیت ایجاد انواع نوارابزار به‌صورت کاملاً واکنش‌گرا از مهم‌ترین مزیت‌های آن به شمار می‌آید. قابلیت ایجاد انواع دکمه‌ها، قابلیت استفاده از تصاویر و انیمیشن‌ها، قابلیت شخصی‌سازی آسان و… ازجمله ویژگی‌های این افزونه کاربردی به شمار می‌آید.

Foobar WordPress Notification Bars

foobar wordpress

یکی دیگر از افزونه‌های تجاری که توسط کاربران مارکت codecanyon ارائه‌شده است، افزونه Foobar – WordPress Notification Bars  است. این افزونه به شما امکان سفارشی‌سازی کامل تمامی بخش‌های یک نوارابزار را می‌دهد و از دیگر ویژگی‌های آن می‌توان به پشتیبانی از Rss Feed اشاره کرد؛ با این امکان می‌توانید توییت‌های خود را به‌راحتی در بخش نوارابزار نمایش دهید.


مقاله مرتبط: آیا فید RSS هنوز کاربر دارد؟


Easy Heads Up Bar

easy heads up bar

Easy Heads Up Bar برای ایجاد انواع نوارابزار طراحی‌شده است که قابلیت استفاده از رنگ‌بندی‌های نامحدود، قابلیت طراحی چندگانه، ایجاد بی‌نهایت نوارابزار و… از مهم‌ترین مزایای این افزونه است.

Apex Notification Bar

apex notification bar responsive

Apex Notification Bar یک افزونه تجاری برای وردپرس است که دارای بیش از ۱۵ طرح متنوع برای ایجاد بی‌نهایت نوارابزار است. از دیگر مزایای این افزونه می‌توانید به قابلیت استفاده از بی‌نهایت نوارابزار برای نمایش در بخش‌های مختلف سایت اشاره کرد.

SiteCreate

sitecreate

SiteCreate نیز از دیگر افزونه‌های تجاری مارکت codecanyon است که به شما امکان طراحی نوارابزارهای انعطاف‌پذیر را می‌دهد. قابلیت درج آیکن‌های شبکه‌های اجتماعی، قابلیت درج نوار جستجو و… از مهم‌ترین ویژگی‌های این افزونه تجاری است.

BarPress

barpress wordpress notification

یکی از مجهزترین و حرفه‌ای‌ترین افزونه‌های موجود درزمینهٔ ایجاد نوارابزار وردپرس، افزونه BarPress است. این افزونه حرفه‌ای به شما امکان تجزیه‌وتحلیل کلیک‌ها را می‌دهد که به‌راحتی می‌توانید نرخ کلیک را به دست آورید.

Specific Social Notification Bar

specific social notification bar

افزونه تجاری Specific Social Notification Bar نیز برای ایجاد نوارابزارهای حرفه‌ای باقابلیت استفاده از دکمه‌های شبکه‌های اجتماعی است. اگر به فکر گسترش حوزه فعالیت کسب‌وکار وردپرسی خود و افزایش تعداد مخاطبان خود هستید، این افزونه یاری‌گر شما خواهد بود.

Notification | WordPress Notification Bar

super bar

افزونه تجاری دیگر در این زمینه، افزونه Notification | WordPress Notification Bar است که قابلیت‌های کاربردی زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد. ازجمله ویژگی‌های این افزونه می‌توان به قابلیت نمایش خوراک شبکه‌های اجتماعی مختلف، قابلیت نمایش آخرین مطالب سایت، قابلیت ایجاد فرم جستجوی سایت، ایجاد فرم ورود و ثبت‌نام و… اشاره کرد.

Notification Bar for WordPress

dynamic notify bar

این افزونه یکی از افزونه‌های تجاری و حرفه‌ای برای ایجاد نوارابزار در وردپرس است که دارای ۱۳ طرح آماده است. همچنین پنل تنظیمات آسان آن به شما امکان شخصی‌سازی ساده نوارابزار را در کمترین زمان ممکن فراهم کرده است.

Wp Header Bar

wp header bar

افزونه Wp Header Bar یک افزونه برای ایجاد نوارابزار باقابلیت نمایش آخرین مطالب شبکه اجتماعی توییتر و همچنین ایجاد دکمه دنبال کردن شما توسط کاربران است.

BugMeBar

bug me bar

از دیگر افزونه‌های کاربردی درزمینهٔ ایجاد نوارابزار است که به شما امکان نمایش پیغام موردنظر خود به کاربران را می‌دهد. همچنین این افزونه با استفاده از کوکی‌ها به کاربران کمک می‌کند تا تنها با یک‌بار کلیک بر روی بستن پنجره نوارابزار، دیگر آن را مشاهده نکنند.


مقاله مرتبط: راهنمای کامل کوکی در مرورگرهای مختلف


Announcement Bar

announcement bar

افزونه Announcement Bar نیز به شما کمک می‌کند تا بتوانید نوارابزار موردنظر خود را به همراه شخصی‌سازی آسان رنگ‌ها، موقعیت متن‌ها، سبک‌ها، اندازه‌ها، نحوه اسکرول و همچنین بسته شدن پنجره نمایش در صورت نیاز کاربران نمایش دهید.

نتیجه‌گیری

در وب‌سایت‌های مختلف مدیران سایت‌ها نیازمند نمایش پیغام‌ها یا مطالبی هیجان‌انگیز به کاربران خود هستند؛ به‌طور مثال می‌توانید کدهای تخفیف خود را به کاربران نمایش دهید و با این کار به افزایش فروش محصولات و افزایش درآمد خدمات خود کمک کنید. در این مقاله به بررسی برخی از ابزارهای رایگان و تجاری پرداختیم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید در سایت خود انواع نوارابزار کاربری را ایجاد کنید و به کاربران خود نمایش دهید.

معرفی چند نوار ابزار کاربردی برای افزایش مشارکت کاربران سایت

تیم تحریریه مجله هاست ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9  +  1  =