مجله خبری هاست ایران » نقد و بررسی » اولین فیلم ایرانی با اکران آنلاین
نقد و بررسی

اولین فیلم ایرانی با اکران آنلاین

اکران اولین فیلم ایرانی به صورت اینترنتی

۲۶ خردادماه همزمان با زادروز توران میرهادی، اکران اینترنتی مستند «توران خانم» به کارگردانی رخشان بنی‌اعتماد و مجتبا میرتهماسب آغاز می‌شود.

رخشان بنی‌اعتماد و مجتبا میرتهماسب از مهرماه سال ١٣٩١ تا آبان‌ماه ١٣٩٥ و آخرین روزهای حیات خانم میرهادی همراه او بودند و اندیشه‌ها، لحظات زندگی و تلاش‌هایش برای انتشار فرهنگ‌نامه کودکان و نوجوانان را ثبت کردند. ماحصل این کار، مستند «توران خانم» است که به‌عنوان هفتمین فیلم از مجموعه فیلم‌های مستند “کارستان” آماده نمایش شده است.


مقاله مرتبط: رونمایی از وب سایت «کارگاه فیلم کارآ» همزمان با روز سینما


توران میرهادی، معمار نهادهای کودکی و مادر علمِ تعلیم و تربیت نوین در ایران، بنیان‌گذار “مدرسه فرهاد”، “شورای کتاب کودک” و “فرهنگنامه کودکان و نوجوانان” و بسیاری نهاد دیگر در زمینه کودکان این سرزمین است. در این فیلم، تلاش‌ها و نگرانی‌های توران‌خانم در واپسین سال‌های زندگی‌اش را برای تداوم کارها و اندیشه‌هایش برای رشد کودکان این سرزمین خواهید دید.

رخشان بنی‌اعتماد و مجتبا میرتهماسب قصد دارند با به کارگرفتن ایده‌ای نو،  فیلم «توران خانم» را در فضای اینترنت، همزمان در داخل و خارج از کشور اکران کنند و تمام درآمد حاصل از فروش بلیط این اکران را در اختیار “شورای کتاب کودک” و “فرهنگنامه کودکان و نوجوانان” قرار دهند.

مستند «توران خانم» هم‌زمان با روز تولد توران میرهادی از ساعت ۷ بعدازظهر روز ۲۶ خردادماه فقط به مدت ۴۸ ساعت در شبکه اینترنتی هاشور نمایش داده خواهد شد. تهیه بلیت از ۱۲ خردادماه از طریق سایت‌های‌ هاشور، تیوال و سینماتیکت مقدور است.

پیش از «توران خانم»، رخشان بنی‌اعتماد و مجتبی میرتهماسب در یک همکاری مشترک دیگر مجموعه فیلم‌های مستند «کارستان» را طراحی و تهیه کرده‌اند که شامل شش فیلم مستند از سرگذشت کارآفرینان و ارزش‌آفرینان ایرانی در حوزه‌های مختلف کار و تلاش است که هر فیلم توسط یک مستندساز دیگر ساخته شده است.

اکران اینترنتی فیلم توران خانم

در هرجای دنیا که هستید می توانید این فیلم را ظرف ۴۸ ساعت  در اینترنت ببینید .

اگر فیلم را دوست داشتید،لطفا دیدن آن را به دیگران توصیه کنید چون تمام درآمد حاصل از فروش بلیط این اکران اینترنتی، در اختیار شورای کتاب کودک و فرهنگنامه کودکان و نوجوانان قرار خواهد گرفت.

 

خرید بلیط

افزودن دیدگاه

کلیک برای ثبت دیدگاه