مجله خبری هاست ایران » کسب و کار » منابع استارتاپی برای راه‌اندازی کسب‌وکار جدید
  • mag-telegram.jpg
  • landing96-300-420.jpg
استارت آپ کسب و کار

منابع استارتاپی برای راه‌اندازی کسب‌وکار جدید

منابع استارتاپی برای راه‌اندازی کسب‌وکار جدید

راه‌اندازی یک استارتاپ به معنای مطابقت دادن و تنظیم همیشگی و دائمی خود، با رشد و تغییر کسب‌وکارهاست. این کسب‌وکارها با سرعت پیشرفت بالا امکان بررسی بالایی دارند و می‌توانند خطراتی سخت باشند که با نیاز به جذب سرمایه و سرمایه‌گذار، تصمیم‌گیری‌های عملیاتی و تغییرات فرهنگی همه این موارد بر دوش سازنده آن‌ها سنگینی خواهد کرد. منابع استارتاپی مختلف و متفاوتی وجود دارد؛ اما بهترین گام ابتدایی در این عرصه پیوستن به انجمن کارآفرینان و استارتاپ‌هایی با رویه‌های مشابه است. این انجمن‌ها می‌توانند مشاوره، حمایت و حتی فرصت‌های شغلی خوبی را در آینده در اختیار شما قرار دهند. در ادامه شما را با برخی از بهترین منابع برای شروع استارتاپ‌تان آشنا خواهیم کرد.

۱- شتاب‌دهندگان

شتاب‌دهنده، استارتاپ‌های مختلفی را ترویج می‌دهند. آن‌ها منابع، ارتباطات شبکه‌ای و فرصت‌های توسعه کسب‌وکار را برای گرفتن یک ایده و تبدیل آن به کسب‌وکاری موفق فراهم می‌سازند. شتاب‌دهندگان یک خط‌ مشی هدایت‌کننده را از طریق ارائه ساختار کسب‌وکار به ایده‌های خلاقانه فراهم می‌آورند. شرکت‌های بزرگ و مشهور مانند Airbnb و Reddit همگی کار خود را از شتاب‌دهندگان آغاز کردند.

در یک کشور انواع گسترده‌ای از شتاب‌دهندگان وجود دارند که همگی آن‌ها خدمات متفاوتی درزمینهٔ کسب‌وکار و وابسته به مرحله توسعه این کسب‌وکارها در اختیار شما قرار می‌دهند. برخی از این شتاب‌دهندگان برای کسب‌وکارهایی که در مراحل اولیه قرار دارند مناسب هستند، درحالی‌که دیگران باهدف فراهم کردن ارتباطات تأمین مالی وارد عمل می‌شوند که می‌توانند یک استارتاپ کاملاً شکل‌گرفته و ساختارمند را به موفقیت برسانند.


مقاله مرتبط: شتاب‌دهنده‌ها و مراکز رشد چگونه باعث توسعه استارت‌آپ‌ها می‌شوند؟


شتاب‌دهندگان معمولاً در قبال خدمات خود مشارکت در استارتاپ را تقاضا می‌کنند. از مشهورترین شتاب‌دهندگان جهان می‌توان به Y Combinator و Founders Space اشاره کرد. البته اغلب شهرهای بزرگ برنامه‌های شتاب‌دهنده‌ای دارند که می‌توانید از آن‌ها برخوردار شوید. بسته به تمرکز کسب‌وکارتان شاید بخواهید شتاب‌دهنده خاصی را در یک نقطه مشخص از کشور مدنظر قرار دهید؛ منظور جایی است که کسب‌وکار شما در آنجا فعالیت می‌کند.

۲- فضاهای کار مشترک

فضاهای کار مشترک می‌تواند ارتباطات و منابع جامعه‌محور را برای یک استارتاپ ایجاد کند. نکته کلیدی در این عرصه مانند شتاب‌دهندگان این است که باید فضای کار مشترکی را انتخاب کنید که در آن دیگر استارتاپ‌ها و کسب‌وکارهای درون صنعت شما نیز در حال فعالیت باشند. درحالی‌که برای استفاده از خدمات شتاب‌دهندگان درخواست بفرستید، همواره می‌توانید از پیوستن به فضاهای کار مشترک به‌راحتی بهره ببرید.

با خارج شدن از یک دفتر کار محدود و ایزوله و رفتن به بطن جامعه، می‌توانید با دیگر مالکان کسب‌وکارها و حتی مشاوران بالقوه شبکه‌ای ارتباطی مؤثر ایجاد کنید. درحالی‌که کسب‌وکارها می‌آیند و می‌روند، می‌توانید تمرکز خود را بر روی استعدادی که شاید بخواهید روزی از آن استفاده کنید قرار دهید. بیش از ۴۵۰۰ فضای کار مشترک در ایالات‌متحده وجود دارد. درحالی‌که اکثر این فضاها در شهرهای بزرگ واقع‌شده‌اند، شما باید یک فضای صنعت محور بیابید که بتوانید ریشه‌های کسب‌وکار خود را در آن محکم کنید. برای مثال در شیکاگو، Catapult Chicago یک فضای کاری مشترک است که به‌طور ویژه درزمینهٔ استارتاپ‌ها فعالیت می‌کند.

۳- رقابت‌های کسب‌وکاری

صدها رقابت کسب‌وکاری وجود دارد که گاهی اوقات وارد شدن به رقابت یا برنده شدن در آن می‌تواند شروع خوبی برای کسب‌وکار شما باشد؛ مانند فضاهای کار مشترک، شما می‌توانید تا زمانی که نزدیک یک شهر بزرگ هستید به این رقابت‌های کسب‌وکاری بپیوندید. برای مثال، ۴۳North یک میدان رقابت کسب‌وکاری در بوفالو نیویورک است که در آن استارتاپ‌ها برای به دست آوردن حمایت‌های مالی، مشاوره گرفتن و بازاریابی با یکدیگر رقابت می‌کنند. هدف برخی از رقابت‌های کسب‌وکاری واردکردن یک استارتاپ به یک شهر است تا توسعه در آن منطقه را بهبود بخشید. اگر در حال راه‌اندازی یک استارتاپ هستید و کسب‌وکار شما ریشه‌ای عمیق در شهری دیگر دارد، ورود به رقابت کسب‌وکاری می‌تواند به شما کمک کنند شبکه‌ای ارتباطی را در آن شهر ایجاد کنید. حتی اگر در این رقابت برنده نشوید، تعامل با دیگر کارآفرینان و یادگیری بیشتر در مورد جامعه آن‌ها تجربه بسیار باارزشی خواهد بود.

۴- فرشتگان سرمایه‌گذار

فرشتگان سرمایه‌گذار معمولاً سرمایه مالی لازم را در مراحل اولیه راه‌اندازی یک استارتاپ تأمین می‌کنند. مسیرهای سنتی تأمین مالی این فرشتگان را زودتر از سرمایه‌داران ریسک کننده وارد عرصه خواهند کرد؛ اما این اتفاق پس از سرمایه‌گذاری شخصی رخ خواهد داد. پیدا کردن یک فرشته سرمایه‌گذار ممکن است دشوار باشد. شبکه‌سازی و ارتباط برقرار کردن در جامعه کسب‌وکار شما همیشه بهترین گام ابتدایی محسوب می‌شود؛ اما برخی گروه‌های سرمایه‌گذاری نیز وجود دارند که می‌توانید به آن‌ها متکی باشید.


مقاله مرتبط: سرمایه‌گذاری جمعی (Crowdfunding) چیست؟


۵- سرمایه‌گذاران خطرپذیر

اگر شما هم به شکل دادن به یک استارتاپ علاقه دارید، حتماً در مورد سرمایه‌گذاران خطرپذیر چیزهایی شنیده‌اید. این مؤسسات کمک‌های مالی در اختیار استارتاپ‌ها قرار می‌دهند و در قبال آن در عواید استارتاپ شریک خواهند شد. آن‌ها معمولاً به‌طور هم‌زمان در چندین استارتاپ سرمایه‌گذاری می‌کنند؛ به این امید که برخی از آن‌ها موفق شده و به Uber، Netflix یا Airbnb جدید تبدیل شوند. سیلیکون ولی یکی از فعال‌ترین نهادهای سرمایه‌گذاری خطرپذیر در ایالات‌متحده است، اما در هر کشوری معمولاً یک مورد از این نهادها وجود دارد.

نهادهای سرمایه‌گذاری خطرپذیر اغلب بر روی یک صنعت خاص تمرکز می‌کنند و ارتباطاتی را در این زمینه توسعه می‌بخشند. برای مثال، Camber Creek یک موسسه سرمایه‌گذاری خطرپذیر در واشنگتن دی سی است که در شرکت‌های تکنولوژی فعال در عرصه املاک سرمایه‌گذاری می‌کند؛ مانند بسیاری از دیگر منابع استارتاپی موجود در این فهرست با جستجو در شهر خود به این نهادها دسترسی پیدا خواهید کرد.

ابزار بهینه سازی وب هاست ایران

افزودن دیدگاه

کلیک برای ثبت دیدگاه