مجله خبری هاست ایران » طراحی و توسعه » راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی با استفاده از WordPress
توسعه وب طراحی و توسعه

راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی با استفاده از WordPress

راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی با استفاده از WordPress

آغاز یک کسب‌وکار آنلاین هرگز آسان نبوده است. کارآفرینان جدید می‌توانند در عرض چند دقیقه اقدام به راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی را در پلتفرم‌هایی مانند magento, Shopify و BigCommerce کنند؛ اما آن‌ها فضا را از یک پلت فرم شخص ثالث اجاره می‌کنند که کنترل قابل‌توجهی بر چگونگی ظاهر و کارکرد فروشگاه دارد؛ اما اگر یک کاربر WordPress هستید، راه‌حل‌های مناسب‌تری وجود دارد. WooCommerce یک منبع باز تجارت الکترونیک برگرفته شده از WordPress است. به صاحبان سایت اجازه می‌دهد تا یک فروشگاه کامل آنلاین را در یک سایت حاوی WordPress تنها در چند مرحله، به‌سرعت ادغام کنند – و این رایگان است.

WooCommerce چیست؟

سایت‌های تجارت الکترونیک میزبان صدها فروشگاه آنلاین از انواع مختلف هستند که معمولاً هزینه ماهانه دارند. هزینه‌هایی شامل فضای فروشگاه، الگو برای ایجاد مغازه و ابزارهای مدیریتی مختلف برای اداره و مدیریت سایت. این پلتفرم‌های بزرگ تجارت الکترونیک می‌توانند ابزارهایی آسان برای راه‌اندازی یک فروشگاه آنلاین به کاربران ارائه کنند و آن را در معرض دید طیف گسترده‌ای از خریداران قرار دهند؛ اما اگر پلت فرم بسته شود یا حساب کاربر معلق یا حذف شود، فروشگاه نیز حذف می‌شود که می‌تواند بر فروش و ارتباطات تأثیر گذارد درحالی‌که یک کاربر به دنبال یافتن یک خانه آنلاین جدید برای کسب‌وکار است.


مقاله مرتبط: woocommerce چیست؟ معرفی کامل ووکامرس


اما WooCommerce متفاوت عمل می‌کند. یک افزونه است، یک بخش کوچکی از کدها که بر روی چارچوب یک سایت وردپرسی موجود که توسط هسته وردپرس ارائه‌شده‌ است، افزوده می‌شود. هنگامی‌که نصب و فعال شد، این افزونه، تمام عناصر لازم برای راه‌اندازی یک پلت فرم تجارت الکترونیک را به یک سایت وردپرسی موجود اضافه می‌کند. از مدیریت یک فرم تماس تا ایجاد یک کسب‌وکار مشترک تجارت الکترونیک با تمام ابزارهای ارائه‌شده توسط پلتفرم‌های فروشگاهی شخص ثالث.

ازآنجاکه WooCommerce بر روی سایت وردپرسی خود میزبان نصب‌شده ‌است، صاحبان سایت، کنترل کامل بر روی تمام جنبه‌های فروشگاه آنلاین خود دارند، بدون آنکه نیاز به پرداخت هرگونه هزینه معامله به میزبان ثالث داشته باشند. از ظاهر بیرونی تا کارکردهای خاص مانند محاسبه نرخ‌های حمل‌ونقل به کشورهای خاص و ردیابی تجزیه‌وتحلیل. WordPress همراه با WooCommerce، صاحب یک فروشگاه با ثبات است. راه‌حل ایمن برای مدیریت یک فروشگاه آنلاین؛ و همراه با مجموعه‌ای از افزونه‌ها و گزینه‌های سفارشی. هم‌زمان با رشد کسب‌وکار، WooCommerce نیز می‌تواند رشد کند، به‌طوری‌که هر زمان که نیاز باشد می‌توان توابع جدیدی به آن اضافه کرد. همچنین WooCommerce قابلیت پشتیبانی مستمر کاربر به‌وسیله ارتقا به آخرین نسخه موجود همراه با ویژگی‌های تخصصی بیشتر توسط تیم توسعه‌دهندگان خود را داراست. WooCommerce شامل موارد زیر است:

  • الگوهایی برای انواع مختلف محصول، خدمات و دانلودهای دیجیتال
  • گزینه‌هایی برای انواع مختلف پرداخت، مانند PayPal، Stripe، یا انتقالات بانکی
  • واکنش‌پذیری سیار
  • کنترل موجودی
  • قابلیت محاسبه بر مبنای پول رایج تمام کشورها
  • تجزیه‌وتحلیل برای همه نوع محصول
  • بارگذاری نامحدود تصاویر و صفحات محصول
  • سبد خرید و سیستم پرداخت کامل

WooCommerce به‌صورت اتوماتیک توسط  WordPress توسعه داده می‌شود و شامل دفترچه راهنما رسمی WordPress نیز است که می‌توان مستقیماً از یک سایت وردپرسی به آن دسترسی داشت. نصب افزونه WooCommerce وردپرس بر روی سایت وردپرسی موجود یا جدید تنها نیاز به انجام چند گام دارد؛ که در ادامه بیان می‌شود.

سایت خود را برای WooCommerce آماده کنید

به‌منظور استفاده بهتر از WooCommerce، آماده‌سازی سایت وردپرسی برای انطباق با ویژگی‌های آن مفید است. WooCommerce را می‌توان بر روی هر سایت وردپرسی که با نسخه فعلی آن سازگار باشد نصب کرد و اغلب می‌تواند با زمینه‌های آزاد و ویژه وردپرس ترکیب شود.


مقاله مرتبط: ۱۰ CMS برتر برای طراحی فروشگاه اینترنتی در سال ۲۰۱۸


اما برای ایجاد ظاهر فروشگاه آنلاین خود و داشتن بهترین عملکرد، مطمئن شوید که آن را به آخرین نسخه وردپرس مورد نیاز برای اجرای WooCommerce ارتقا داده‌اید. سپس WooCommerce وردپرس را در نظر داشته باشید یا به یکی از آن‌ها تبدیل کنید. این زمینه‌ها عمدتاً شامل الگوهایی برای حمایت از اجزای اصلی مانند محصول و صفحات پرداخت هستند و برای آن طراحی‌شده‌اند که در دستگاه‌های موبایل به‌خوبی نشان داده شوند. حتی اگر WooCommerce تنها بخشی از وب‌سایت شما را در بر بگیرد، ایده خوبی است که مطمئن شوید همه صفحات ازلحاظ زمینه با ویژگی‌های آن سازگار باشند.

نصب و فعال‌سازی WooCommerce

از داشبورد سایت خود افزونه‌ها را انتخاب کنید، سپس مجدداً نصب کنید تا به راهنمای رسمی افزونه وردپرس دسترسی پیدا کنید. سپس WooCommerce را جستجو کنید و بر روی گزینه نصب کلیک کنید تا به‌سرعت در آن مکان نصب شود. هنگامی‌که افزونه نصب شد بر روی گزینه فعال‌سازی کلیک کنید تا به ویژگی‌های آن دسترسی پیدا کنید و شروع به سفارشی‌سازی فروشگاه خود کنید

نحوه تنظیم و پیکربندی فروشگاه

WooCommerce با برنامه‌ای راه‌اندازی می‌شود که به شما اجازه می‌دهد تا جنبه‌های کلیدی فروشگاه خود را حتی اگر اطلاعاتی راجع به کد نویسی نداشته باشید به‌سرعت و به‌راحتی پیکربندی کنید. همچنین به کاربرانی که تجربه توسعه وب دارند اجازه می‌دهد به‌صورت دستی فروشگاه را پیکربندی کنند که این کار سفارشی‌سازی بیشتری را امکان‌پذیر می‌کند. هرکدام از این روش‌ها را انتخاب کنید، شما قادر خواهید بود اولویت‌ها را برای مشخصه‌های کلیدی WooCommerce مانند انواع محصول، واحدهای پولی پذیرفته‌شده و روش‌های حمل‌ونقل و سفارشی کردن ظاهر فروشگاه آنلاین خود، تنظیم کنید.

افزودن محصولات به فروشگاه

با WooCommerce، شما می‌توانید هر چیزی، ازجمله خدمات، موسیقی، فایل‌های ویدئویی و کالاهای دیجیتال که پس از خرید می‌توانند دانلود شوند را بفروشید. برای اضافه کردن محصولات، بر روی اضافه کردن محصول، از داشبورد سایت خود کلیک کرده و شروع به افزودن تصاویر، شرح و قیمت محصول کنید. WooCommerce به کاربران اجازه می‌دهد تا انواع پارامترهای مورد نیاز، ازجمله کمیت، رنگ و تغییرات سبک را تنظیم کنند. همچنین به‌منظور جستجوی آسان‌تر می‌توانند برچسب‌ها و طبقه‌بندی‌ها را اضافه کنند.

اضافه کردن ضمیمه‌ها برای کارکرد بیشتر

WooCommerce تمام ابزارهای پایه برای راه‌اندازی یک مغازه آنلاین را شامل می‌شود، اما ممکن است برخی از کسب‌وکارها پیچیده‌تر و نیازهای خاص بیشتری داشته باشند. در این شرایط، WooCommerce ها می‌توانند به‌وسیله انواع مختلفی از ضمیمه‌ها یا افزونه‌های بیشتری از مکان افزونه WooCommerce یا توسعه‌دهندگان شخص ثالث، سفارشی‌تر شوند. این افزونه‌های رایگان WooCommerce می‌توانند به روش‌های مختلف هنگامی‌که نیاز به توسعه کارکردهای فروشگاه است اضافه شوند. از اضافه کردن پشتیبانی زبان خاص تا ساده‌سازی صورتحساب و مالیات.

همان‌طور که WordPress محبوب‌ترین سازنده سایت و سیستم مدیریت محتوا در دنیاست، WooCommerce محبوب‌ترین راه‌حل فروشگاه تجارت الکترونیک برای WordPress است. تقریباً ۴۰ درصد از تمام مغازه‌های آنلاین را در بر می‌گیرد. نصب آن برای تمامی کاربران در هر سطح مهارتی رایگان و آسان است. WooCommerce به‌طور یکپارچه با وردپرس ادغام می‌شود تا یک فروشگاه کامل تجارت الکترونیک را ایجاد کند.

منبع bluehost.com

افزودن دیدگاه

کلیک برای ثبت دیدگاه