چگونه صفحات وب‌سایت را برای هر بازدیدکننده شخصی‌سازی کنیم؟
چگونه صفحات وب‌سایت را برای هر بازدیدکننده شخصی‌سازی کنیم؟

شخصی‌سازی ترند بزرگی است که در همه جنبه‌های کسب‌وکار با قدرت پیش می‌رود و دلیل ساده‌ای هم برای موفقیت این ترند وجود دارد: مشتری‌ها متفاوت هستند پس باید با آن‌ها به‌صورت متفاوتی رفتار شود! وب‌سایت کسب‌وکار هم از این قاعده مستثنا نیست و باید برای هر بازدیدکننده محتوای شخصی مرتبط نمایش دهد.

در این مقاله، به ترند Personalization وب‌سایت می‌پردازیم و نشان می‌دهیم که چرا شخصی‌سازی برای سایت بسیار مهم است. راه‌حل‌هایی هم پیشنهاد می‌کنیم تا وب‌سایت را مطابق نیازهای خود شخصی کنید تا تبدیل بیشتر و فروش بالاتری به دست بیاورید.

شخصی‌سازی ایمیل به دلایل خوبی اهمیت پیدا کرده است چراکه باعث می‌شود مشتریان شما فکر کنند که قصد دارید با آن‌ها رابطه بلندمدت ماندگار ایجاد کنید و احساس می‌کنند که به آن‌ها به‌عنوان یک انسان نگاه می‌کنید نه اسکناس!

اما شخصی‌سازی نباید فقط به ایمیل‌ محدود شود.

مطابق آمار بازاریابی، شخصی‌سازی صفحه خانه، دومین نوع شخصی‌سازی محبوب است که بازاریاب‌ها استفاده می‌کنند.

شخصی‌سازی صفحه خانه

دوره داشتن فقط یک صفحه خانه تمام شده است! به تعدادی صفحه در سایت احتیاج دارید که هر نوع بازدیدکننده ممکن سایت را هدف قرار بدهند.

مشتریان و بازدیدکنندگان از دیوایس‌های متفاوتی استفاده می‌کنند و از طریق کانال‌های مختلفی وب را مرور می‌کنند و همه آن‌ها پیش‌زمینه‌های متفاوتی هم دارند. از مکان‌های جغرافیایی متفاوتی می‌آیند، در رده سنی متفاوتی هستند و نیازهای متفاوتی هم دارند. تجربه کاربری آن‌ها در سایت شما باید انعکاسی از این تفاوت‌ها باشد و در خدمت این تفاوت‌ها هم باشد، درست به همان شیوه‌ای که ایمیل‌ها این کار را می‌کنند. با در نظر گرفتن ابزارهایی که در حال حاضر موجود است، این هدف بسیار اهمیت دارد و قابل دستیابی هم است.

می‌توانید صفحات سایت را شخصی کنید تا تجربه‌ها، فراخوان‌ها و پیام‌های منحصربه‌فرد برای هر بازدیدکننده خاص خلق کنید و بدون توجه به نوع سیستم مدیریت محتوایی که سایت را با آن ساختید، همه این کارها را انجام دهید.

اما قبل از هر کاری باید بدانید که دقیقاً منافع شخصی‌سازی صفحات وب‌سایت چیست.

  • منافع صفحات شخصی شده

یکی از بزرگ‌ترین مزایای استفاده از صفحات شخصی شده این است که کیفیت لیدها را بالا می‌برند.

با شخصی‌سازی صفحات سایت، هر بازدیدکننده می‌داند که چه چیزی برای شخص آن‌ها ارائه می‌دهید. یک صفحه سنتی عمومی شاید به هر بازدیدکننده نشان ندهد که اختصاصاً چه خدماتی به او ارائه می‌دهید اما یک صفحه شخصی‌سازی شده قطعا نشان می‌دهد.

مثلاً به رویکرد Optimizely نگاه کنید که چگونه شرکت‌های خاص را هدف قرار می‌دهد هنگامی‌که تشخیص می‌دهد آدرس IP بازدیدکننده به ساختمان‌های Microsoft تعلق دارد!

Optimizely

شخصی‌سازی از این بهتر ممکن نیست! با ارائه یک پیام خاص و سفارشی به هر بازدیدکننده، آن‌ها می‌دانند که هر تجربه کاربری را به‌صورت مؤثری شخصی کرده‌اند.

درعین‌حال می‌توانید به‌صورت مستمر صفحات را تست A/B کنید و با انجام رویکردی که نتیجه می‌دهد، لیدهای هدفمند بیشتری وارد کسب‌وکار خود کنید در نتیجه نرخ تبدیل‌های سایت شما صعود خواهند کرد!

صفحات شخصی شده می‌توانند به بازاریابی کاربر-محور (ABM)  هم به‌صورت واضحی کمک کنند. مطابق یک نظرسنجی بازاریابی، شخصی‌سازی محتوای پیام‌ها در حال حاضر موثرترین تاکتیک برای موفقیت در ABM است.

 شخصی‌سازی محتوای پیام‌ها

در واقع، ۵۱% از پاسخ‌دهندگان به این نظرسنجی بیان کردند که شخصی‌سازی حتی از تشخیص حساب‌های پرکار فعلی و ایجاد کمپین‌های کاربر محور هم مهم‌تر است.

این ادعا کاملاً منطقی است برای اینکه صفحات شخصی، فروش و بازاریابی را ترکیب می‌کنند تا یک پیام متمرکز و دقیق به هر حساب کاربری ارسال کنند.

هر صفحه یک هدف دارد پس هر بازدیدکننده منحصربه‌فرد با صفحه ارتباط برقرار می‌کند.

هنگامی‌که صفحات را شخصی می‌کنید، می‌توانید دامنه بین‌المللی خود را هم گسترش دهید فقط کافی است صفحات را بر اساس مکان‌های جغرافیایی متفاوت شخصی کنید. اتفاقی که در آمریکا ترندی شده است لزوماً در برزیل ترندی نیست پس چرا محتوای مشابه مشتری‌های آمریکا را برای مشتری‌های برزیلی نمایش دهید؟!

شخصی‌سازی صفحات به شما اطمینان می‌دهد که بازدیدکنندگان از همه جای دنیا یک تجربه کاربری معنادار با وب‌سایت دارند.

اگر هنوز قانع نشده‌اید، شاید هیچ مدرکی نتواند شمارا قانع کند، بااین‌حال چند نمونه از سایت‌هایی که شخصی‌سازی را با موفقیت اجرا کرده‌اند بررسی می‌کنیم!

بررسی‌های موردی

در یک مقاله MOZ که در ابتدای سال منتشر شد، در مورد تجربه کار با Optimizely برای بهینه‌سازی وب‌سایت نوشته شده بود تا بتوانند پیام‌های شخصی برای هر بازدیدکننده آپتیمایزلی ارسال کنند.

اگر تاکنون نمی‌دانستید، آپتیمایزلی یک ابزار بهینه‌سازی محتواست که به کاربران کمک می‌کند تا صفحات سایت را با تکنیک‌های شخصی‌سازی متنوع تست کنند تا بهترین نتیجه را بگیرند.

کاملاً منطقی است که یک وب‌سایت بهینه‌سازی وب‌سایت بخواهد وب‌سایت خود را تا جایی که ممکن است شخصی کند!

این شرکت با یک تست ساده A/B شروع کرد که A  یک صفحه از نسخه قدیمی سایت بود و B یک صفحه شخصی‌سازی شده بود.

این سایت به نیمی از همه بازدیدکنندگان، نسخه قدیمی را نمایش داد اما نیمه دیگر بازدیدکنندگان را با صفحه شخصی شده روبرو کرد.

در عکس‌های زیر می‌توانید ببینید که نسخه‌های A  و B  چه طراحی و محتوایی داشتند:

مقایسه تست a و b

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، تفاوت زیادی بین دو نسخه وجود دارد و نسخه سمت راست خیلی کامل‌تر است.

این شرکت متریک‌هایی مانند نرخ تبدیل لید، تعداد حساب‌های کاربری ایجاد شده و ضریب صلاحیت لید را به همراه داده‌های غیررسمی اندازه‌گیری کرد مانند اینکه نسخه جدید چه کمکی به مذاکرات تیم فروش کرد و یا مشتری‌ها چه عکس‌العملی به نسخه جدید داشتند!

مثلاً اگر این سایت را در ساعت‌های پایانی شب بازدید کنید، شاید صفحه زیر را ببینید:

بررسی سایت optimizely

عبارت: «هنوز بیدارید؟» در صفحه خانه یک وب‌سایت احتمالاً توجه شمارا جلب می‌کند مخصوصاً اینکه بعد از وقت خواب معمول، هنوز در حال مرور وب هستید!

و این فقط یک مثال از تغییراتی است که آپتیمایزلی ایجاد کرد.

صفحه خانه را هم بهینه‌سازی کردند تا آدرس IP شرکتی را تشخیص دهد و از تصاویر شرکتی که در حال بازدید سایت است، استفاده کند.

مثلاً لوگوی تارگت را در یک تصویر جای‌داده و برای کارکنان Target که در حال بازدید سایت بودند استفاده کردند.

مقایسه شخصی سازی سایت

تصور کنید که یکی از کارکنان تارگت هستید و لوگوی معروف تارگت را در یک سایت که هیچ ارتباطی با تارگت ندارد، ببینید! باید خیلی هیجان‌انگیز باشد!

درمجموع، بازدیدکنندگان تغییرات جدید را پسندیدند و شرکت پس از شخصی کردن صفحات سایت خود، موفقیت زیادی به دست آورد. در واقع:

  • تعامل ۱.۵% افزایش داشت.
  • تبدیل به صفحه راه‌حل‌ها ۱۱۳% افزایش داشت.
  • تبدیل فراخوان «تست کنید» ۱۱۷% افزایش داشت که منجر به ایجاد حساب کاربری شد و شرکت ۱۰۰% ترافیک جدید را به صفحه خانه جدید منتقل کرد.

شرکت VWO هم پس از شخصی‌سازی صفحات سایت به موفقیت مشابهی دست پیدا کرد. شرکت در حال جستجو برای کارکنان جدید بود تا در دفتر جدید در دهلی هند کار کنند.

برای افزایش تعداد متقاضی‌ها، یک بنر کوچک به صفحه خانه اضافه کردند تا این پیام را نشان دهد که «ما در حال استخدام در دهلی هستیم»:

شخصی سازی سایت

سپس این نسخه از صفحه خانه را برای کاربرانی استفاده کردند که سایت را از هند بازدید می‌کردند. در این عکس می‌توانید ببینید که صفحه خانه برای کاربران غیر هندی به چه شکلی دیده می‌شد:

شخصی سازی صفحات سایت برای کاربر

با این تغییر، شرکت ۱۴۹% افزایش در نرخ کلیک صفحه «استخدام» داشت.

سؤال اصلی این است که چگونه می‌توانید موفقیتی مشابه Optimizely یا  VWO داشته باشید؟ خیلی ساده! با اطلاعات بازدیدکننده شروع کنید.

  • اطلاعات بازدیدکننده

به‌عنوان یک صاحب وب‌سایت قادرید به اطلاعات بازدیدکننده در مورد اینکه از کدام مکان جغرافیایی سایت شمارا بازدید می‌کند، دسترسی داشته باشید. به‌راحتی می‌توانید تشخیص دهید اگر آن‌ها از طریق یک ایمیل، پست فیس‌بوک یا جستجوی گوگل و یا کلیک روی یک لینک، سایت را بازدید می‌کنند.

از این اطلاعات به نفع خود استفاده کنید. برای نمونه، به کاربرانی که بازدیدکننده دائمی هستند صفحه متفاوتی نسبت به بازدید اولی‌ها نشان دهید.

Adobe در اجرای این متد شهرت دارد. در عکس زیر می‌بینید که سایت آن‌ها برای یک بازدید اولی چگونه دیده می‌شود:

کاستومایز کردن سایت

خط اصلی می‌گوید:

«اتفاق بعدی چیست. همین حالا. نسل بعدی Creative Cloud از راه رسیده است و اَپ‌های بسیاری برای طراحی تجربه کاربری، کامپوزیت ۳D، عکاسی و غیره ارائه می‌دهد. همه آن چیزی که شما احتیاج دارید تا خلق کنید، مشارکت کنید و انگیزه بگیرید.»

دکمه فراخوان دو گزینه «افراد» و «کسب‌وکار» دارد.

اگر سایت آن‌ها را مرور کنید، مثلاً در بخش بازاریابی و آنالتکیس نگاهی داشته باشید و سپس خارج شوید و پس از چند دقیقه به صفحه اصلی سایت برگردید، صفحه خانه‌ای که می‌بینید کاملاً متفاوت است:

چگونه سایت را برای کاربر شخصی سازی کنیم

صفحه خانه جدید برای شخص شما شخصی می‌شود بر اساس اینکه در بازدید قبلی چه بخش‌هایی را نگاه کردید. نه‌تنها تصاویر تغییر کرده‌اند بلکه دکمه فراخوان و خط اصلی هم عوض شده است و به‌صورت زیر دیده می‌شود:

«همه‌چیز یک تجربه است. فروشگاه‌های معتبر و پیشرو از طراحی و داده استفاده می‌کنند تا تجربه کاربری بی‌نظیری برای بازدیدکننده‌ ایجاد کنند. تجربه را کسب‌وکار خود کنید»

دکمه فراخوان هم می‌گوید: «چگونه»

ادوبی می‌دانست که در بازدید قبلی به بخش «بازاریابی و آنالتیکز» نگاه کرده‌اید و فرض کرده که به خلق یک تجربه کاربری منحصربه‌فرد علاقه دارید! اشتباه هم نکرده است؟!

AdRoll  هم کار مشابهی انجام داده اما در مقیاس کوچک‌تر. آن‌ها به‌صورت مستمر فراخوان‌های متنوع را تست می‌کنند تا به هر بازدیدکننده سایت یک تجربه منحصربه‌فرد ارائه دهند.

برای مثال، ممکن است که به یک بازدیدکننده دائمی یک فراخوان نشان دهند که به او می‌گوید به بخش خدمات مشتریان برود؛ اما ممکن است به مشتریان احتمالی یک فراخوان متفاوت نمایش دهند که آن‌ها را تشویق می‌کند تا با تیم فروش تماس بگیرند.

چگونه سایت را شخصی سازی کنیم

حتی تغییرات کوچکی مانند این مورد هم می‌توانند تفاوت بزرگی ایجاد کنند.

یک راه دیگر، هدف قرار دادن بازدیدکننده بر اساس مکان جغرافیایی است.

  • هدف قرار دادن مکان جغرافیایی

هنگامی‌که بازدیدکننده به سایت شما سر می‌زند، تمایل دارد که محتوای مرتبط ببیند.

مثلاً اگر بازدیدکننده از تهران سایت را بازدید می‌کند، شاید علاقه‌ای نداشته باشد که نظرات کاربری بازدیدکنندگان شیراز را مشاهده کند!

سایت‌های موفق از اطلاعات آدرس IP بازدیدکننده استفاده می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که بازدیدکنندگان مکان‌های مختلف صفحات متفاوتی در سایت آن‌ها می‌بینند.

Amazon یکی از این سایت‌های موفق است. یک بازدیدکننده از سنگاپور که به آمازون سر می‌زند، صفحه خانه کاملاً متفاوتی نسبت به یک بازدیدکننده از برزیل خواهد دید.

شخصی سازی سایت بر اساس منطقه کاربر

YouTube هم کار مشابهی در صفحه خانه انجام می‌دهد و محتوای ترندی هر کشور با کشور دیگر متفاوت است. صفحه خانه یوتیوب در ویرجینیای آمریکا با کالیفرنیا یکی است اما بازدیدکنندگان سنگاپور، برزیل، ایرلند و استرالیا یک محتوای کاملاً متفاوت خواهند دید.

سایت در نقاط مختلف دنیا

اگر دفاتر متفاوتی برای کسب‌وکار خود در شهرهای مختلف دارید، می‌توانید یک دکمه «دفاتر نزدیک» اضافه کنید تا کاربران بتوانند با تایپ کد پستی، آدرس دفاتر سفارشی‌شده را دریافت کنند.

KinderCare یک مورد مشابه در سایت دارد که کاربران می‌توانند مراکز خدماتی نزدیک مکان خود را پیدا کنند.

شخصی سازی سایت در نقاط مختلف دنیا

علاوه بر این‌ها، باید از بازدید قبلی و تاریخچه خرید بازدیدکننده برای پیشنهاد‌های شخصی در صفحات سایت استفاده کنید.

  • پیشنهاد‌های شخصی

هنگامی‌که به صفحه خانه آمازون سر می‌زنید، آیا با آیتم‌هایی وربرو می‌شوید که به محصولاتی که قبلاً انتخاب کرده‌اید، ارتباط دارند؟ احتمالاً همین‌طور است برای اینکه این کار را برای همه بازدیدکنندگان انجام می‌دهد! بد نیست که از این ویژگی استفاده کنید چراکه آمازون کار جستجو را برای شما انجام داده و می‌داند که به چه محصولاتی علاقه دارید. بااین‌حال، اگر محصولاتی را بازدید کرده‌اید که کاملاً با هم متفاوت هستند، پیشنهاد‌های جدید احتمالاً مفید نیستند.

پیشنهاد های شخصی برای کاربر سایت

برای همین باید با بازدیدکنندگان خود همگام باشید و فارغ از اینکه محصول می‌فروشید یا خدمات، پیشنهاد‌ها را بر اساس مرور آن‌ها به‌روزرسانی کنید.

یوتیوب این کار را به‌خوبی انجام می‌دهد و ویدئوهای جدید را بر اساس ویدئوهای قبلی که تماشا کرده‌اید، پیشنهاد می‌دهد.

پیشنهاد شخصی به کاربر

در نهایت باید کاملاً آگاه باشید که چگونه شخصی‌سازی را با پیام اختصاصی کامل کنید.

  • پیام اختصاصی

هنگامی‌که پیام اختصاصی را اجرا می‌کنید، تجربه کاربر را با ترکیب همه آنچه درباره آن‌ها می‌دانید شخصی می‌کنید و در یک پکیج ارائه می‌دهید. در این مرحله، کاربر فقط یک کارمند یا بازدیدکننده از تهران نیست بلکه بازدیدکننده‌ای است که شما به اولویت‌های او واقعاً اهمیت می‌دهید.

پیام اختصاصی روی جنبه ایجاد رابطه ABM تمرکز می‌کند.

به این معنا که مثلاً به بازدیدکننده‌ای که خرید خود را نیمه‌کاره رها کرده است یک تخفیف بسیار خوب ارائه دهید یا به برخی از مشتریان، فروش انحصاری یا پکیج‌های خاص پیشنهاد کنید.

با تأمین صفحات متفاوت به کاربرانی که در مراحل مختلفی از روند فروش شما هستند، می‌توانید آن‌ها را با سرعت بیشتری در قیف فروش حرکت دهید.

از وب‌سایت خود استفاده کنید تا مستقیماً با مشتریان ارتباط برقرار کنید و فقط به ایمیل بسنده نکنید؛ مثلاً اگر بازدید کنند دوباره به سایت شما سر زد، می‌توانید یک پیشنهاد انحصاری برای آیتمی که قصد خرید آن را داشت، نمایش دهید.

پیام شخصی برای بازگشت کاربر به سایت

تا اینجا برخی از راه‌های شخصی کردن صفحات سایت برای هر بازدیدکننده را معرفی کردیم و احتمالاً علاقه‌مند هستید که بدانید چگونه این راه‌ها را اجرا کنید!

خوشبختانه، ابزارهای زیادی برای شخصی‌سازی وجود دارند که به شما کمک می‌کنند تا سایت خود را بهینه کنید.

چگونه صفحات وب‌سایت را شخصی کنید؟

برای شروع شخصی‌سازی صفحات وب‌سایت، تنها کاری که باید انجام دهید این است که ابزاری را که برای شما و کسب‌وکارتان مناسب است پیدا کنید.

convert.com گزینه‌های زیادی برای یکپارچه‌سازی دارد که می‌توانید گوگل آنالتیکس، وردپرس و موارد بسیاری را یکپارچه کنید تا نرم‌افزار به‌اندازه شما در مورد بازدیدکنندگان اطلاعات داشته باشد.

چگونه صفحات سایت را شخصی سازی کنیم

ابزارهای دیگری مانند Personyze وجود دارند که می‌توانید به‌صورت رایگان امتحان کنید که اطلاعات کردیت کارت هم نمی‌خواهد. حتی می‌توانید نمونه‌ها را قبل از امتحان ببینید!

بررسی شخصی سازی سایت

در نمونه‌های زیر، پرسونایز یک بازدیدکننده قبلی را تشخیص می‌دهد که به خرید یک گوشی موبایل علاقه دارد. بازدیدکننده قبل از پرسونایز ترکیبی از محصولات را خواهد دید که دقیقاً برای نیازهای او و تاریخچه مرورهای قبلی او شخصی نشده است؛ اما پس از استفاده از پرسونایز، تجربه کاربری کاملاً شخصی می‌شود. او محصولات پیشنهادی را بر اساس علایق خود می‌بیند و تبلیغات و بنر هم به علایق او مرتبط می‌شوند.

ابزارهای دیگر برای شخصی‌سازی صفحات شامل Monoloop،  Monetate و  Apptus است و البته Optimizely هم است.

فرقی نمی‌کند که چه ابزاری استفاده می‌کنید، باید ابتدا متغیرهای خود را انتخاب کنید.

و باید با تجزیه‌وتحلیل ترافیک وارده شروع کنید.

بازدیدکننده‌های شما از کجا می‌آیند؟ وقتی در سایتتان هستند چه کاری انجام می‌دهند؟

بررسی سابقه کاربر سایت

سپس، توجه کنید که از چه کلمات کلیدی استفاده می‌کنند تا به سایت شما برسند. هنگامی‌که این اطلاعات را داشته باشید، می‌توانید تجربه کاربری و خرید آن‌ها را حتی بیشتر لذت‌بخش کنید.

شخصی سازی سایت

ابتدا تعداد کمی از بخش‌های مخاطبان را انتخاب کنید و هر چه جلوتر می‌روید و بیشتر در مورد مخاطبان خود یاد می‌گیرید، بخش‌های بیشتری از مخاطبان را اضافه کنید.

یک راه سریع برای شروع این است که URL‌ها را هدف قرار دهید تا صفحاتی از سایت را انتخاب کنید که تست شخصی‌سازی روی آن‌ها انجام خواهد شد. از آنجا به بعد باید قوانینی وضع کنید و متغیرهایی انتخاب کنید و محتوای اختصاصی برای هر بخش تولید کنید.

هدف گذاری url

در Optimizely، می‌توانید بر اساس کمپین‌های تبلیغاتی، کلمات کلیدی، مرورگرها و مقادیر خرید قبلی تصمیم بگیرید که کدام بازدیدکننده‌ها را هدف قرار دهید و سپس قوانین را وضع کنید.

بررسی url های سایت

قدم بعدی اجرای بخش‌های شخصی شده است و پس‌ازآن فقط باید صبر کنید.

نتایج به دست آمده را در زمان واقعی اندازه‌گیری کنید و اصلاحات لازم را ایجاد کنید تا کیفیت چگونگی شخصی‌سازی صفحات را برای مخاطب سگمنت‌بندی شده افزایش دهید.

اگر متدی نتیجه می‌دهد، تغییرش ندهید! اما اگر یک تغییر، نرخ تبدیل را افزایش نمی‌دهد، یک قدم به عقب برگردید و دوباره ارزیابی کنید که مخاطب هدف شما تمایل دارد چه چیزی را ببیند.

در Optimizely قادر هستید که صفحه نتایج را برای همه صفحه‌های شخصی شده و متغیرها ببینید.

روش های بررسی عملکرد کاربر در سایت

نتیجه‌گیری

حتماً میدانید که شخصی‌سازی ایمیل‌ها واقعاً نتیجه می‌دهد.

اما آیا میدانید که می‌توانید صفحات وب‌سایت را هم مانند ایمیل‌ها شخصی کنید تا هر بازدیدکننده خاص را هدف قرار دهید؟

صفحات شخصی شده نه‌تنها می‌توانند CTR را افزایش دهند بلکه می‌توانند به تولید لید، ABM و موارد دیگر هم کمک کنند.

علاوه بر این، صفحات شخصی کمک می‌کنند تا یک رابطه عمیق‌تر و ماندگارتر با هر بازدیدکننده سایت ایجاد کنید.

هر شخصی که سایت شمارا بازدید می‌کند متفاوت است پس باید با آن‌ها متفاوت هم رفتار کنید.

با استفاده از اطلاعات بازدیدکننده که جمع‌آوری کرده‌اید، می‌توانید بر اساس چگونگی تعامل قبلی آن‌ها با سایت، محتوا را خلق کنید.

یک بازدیدکننده بار اولی نباید همان صفحاتی را ببیند که یک بازدیدکننده دائمی می‌بیند.

هدف قرار دادن مکان جغرافیایی به شما اجازه می‌دهد تا سایت خود را برای مردم در مکان‌های متفاوت بهینه‌سازی کنید. باید بازدیدکننده تهرانی را با یک سایت کاملاً متفاوت نسبت به یک بازدیدکننده از شیراز روبرو کنید.

همچنین بر اساس جستجوها یا خریدهای قبلی بازدیدکننده به آن‌ها محصولات و خدمات را پیشنهاد دهید. به‌احتمال‌زیاد آن‌ها از پیشنهاد‌های مرتبط شما خوشحال می‌شوند و خرید هم می‌کنند.

و فراموش نکنید که با هر بازدیدکننده به‌صورت اختصاصی ارتباط برقرار کنید. اگر آن‌ها صفحه پرداخت خرید را رها کردند، در بازدید بعدی با یک تخفیف خوب برای همان محصول یا خدمات دوباره آن‌ها را هدف قرار دهید.

مهم‌تر اینکه، یک ابزار مناسب مانند Convert.com یا Optimizely انتخاب کنید تا مخاطب هدفتان را سگمنت‌بندی کنید و صفحات را بر اساس سگمنت‌ها شخصی کنید.

شما چطور؟ آیا صفحات سایت خود را شخصی کرده‌اید؟

چگونه صفحات وب‌سایت را برای هر بازدیدکننده شخصی‌سازی کنیم؟

علی رجبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2  +  6  =