۵۰ ابزار برای تولید پسورد تصادفی، قابل تلفظ و فراموش نشدنی
۵۰ ابزار برای تولید پسورد تصادفی، قابل تلفظ و فراموش نشدنی

در زندگی دیجیتال امروز، استفاده از پسوردها اجتناب‌ناپذیرند. از حساب‌های بانکی گرفته تا شبکه‌های اجتماعی، ایمیل‌ها و انواع پلتفرم‌ها، همه نیاز به پسورد دارند. به ‌خاطر سپاری این‌ تعداد پسورد از یک‌طرف و امنیت آن‌ها از طرف دیگر به دغدغه‌های ذهنی ما اضافه کرده است. برای رفع این نگرانی‌ها، لازم است تا بدانیم چگونه رمز عبور مناسب انتخاب کنیم؟ آیا روشی برای ایجاد پسورد تصادفی ، قابل تلفظ و فراموش نشدنی وجود دارد؟

تصور کنید که در حال ایجاد حساب یا ثبت‌نام در یکی از خدمات آنلاین هستید و در مرحله «پسورد خود را وارد» به بن‌بست می‌خورید، برای اینکه پسورد قوی و مناسب به ذهنتان نمی‌رسد! با توجه به پیشرفت‌هایی که در اقدامات امنیتی آنلاین انجام‌شده، وب‌سایت‌ها و خدمات آنلاین، برای امنیت اطلاعات خودتان، به شما اجازه نمی‌دهند که یک پسورد ساده و واضح را انتخاب کنید، از طرف دیگر، پیدا کردن یک پسورد تصادفی یا قابل تلفظ و فراموش نشدنی، کار هرکسی نیست!

برای این موقعیت‌ها، می‌توانید از ابزارهای آنلاین کمک بگیرید تا پسوردهای تصادفی و قابل تلفظ تولید کنید.

در این مقاله ما به موضوع Password Generators یا ابزارهای تولید رمز عبور می‌پردازیم و یک لیست از ۵۰ پسورد ساز آنلاین خوب را معرفی می‌کنیم تا به‌اندازه کافی گزینه داشته باشید و بتوانید مناسب‌ترین را برای خود انتخاب کنید.

مقایسه پسوردهای قابل تلفظ با تصادفی

قبل از اینکه پسورد سازهای معرفی‌شده را استفاده کنید، لازم است که بدانید پسورد قابل تلفظ و پسورد تصادفی چه هستند و چه امکاناتی ارائه می‌دهند.

پسورد قابل تلفظ

این پسوردها از حروف و اعداد رندوم استفاده می‌کنند که هیچ مفهومی ندارند اما به‌صورت مناسب از حروف صدادار یا یک الگوی مشخص استفاده کرده‌اند تا قابل تلفظ باشند و در نتیجه به خاطر سپردن آن‌ها راحت باشد.


مقاله مرتبط: ویژگی های یک رمز عبور ایمن چیست؟


برخی از پسوردهای قابل تلفظ ممکن است حتی شامل کلمات رندوم از دیکشنری زبان انگلیسی هم باشند، اما آن‌ها امنیت کمتری دارند. برخی از نمونه‌های پسورد قابل تلفظ را در پائین مشاهده می‌کنید:

twechShesPhagAbr

این پسورد فقط حروف کوچک و بزرگ را شامل می‌شود که از حروف صدادار، به‌خوبی استفاده کرده است تا قابل تلفظ شود. هیچ معنی و مفهومی ندارد اما حفظ کردن است.

*V!ctimFe@rful۷۹?

این پسورد قابل تلفظ در واقع از دو کلمه انگلیسی «Victim» و «Fearful» استفاده می‌کند. بااین‌حال، به لطف استفاده از کاراکترهای خاص و اعداد، به‌سختی قابل هک شدن است اما باز هم قابلیت به خاطر سپردن را دارد.

shelter additional those forget

باوجودی که این پسورد فقط از ۴ کلمه انگلیسی ساده استفاده می‌کند، اما این کلمات هیچ ارتباط مستقیمی باهم ندارند و همین آن را به یک پسورد قابل تلفظ قوی تبدیل می‌کند. بااین‌حال، امنیت کمتری نسبت به پسوردهای قابل تلفظ قبلی دارد.

پسورد تصادفی

این پسوردها شامل کلمات، کاراکترها و اعداد کاملاً تصادفی هستند که هیچ الگو یا استفاده قابل‌تشخیصی از حروف صدادار ندارند. آن‌ها خیلی امن هستند اما به‌خاطرسپاری آن‌ها بسیار مشکل است. در پائین یک نمونه از آن‌ها را مشاهده می‌کنید:

Ep۷$۳xf\VSDC#۸;+۶۴۰۰۰۰۰&RYy۲?KJ!_b]-۹۱/MZB

همان‌طوری که می‌بینید، این پسورد کاملاً رندوم است و هیچ الگویی ندارد. پسوردهایی مانند این، جز امن‌ترین پسوردها هستند اما خیلی سخت به خاطر سپرده می‌شوند.

پس به‌طور خلاصه، پسوردهای قابل تلفظ به‌راحتی به یاد آورده می‌شوند و امنیت خوبی هم ارائه می‌دهند اما پسوردهای تصادفی بهترین امنیت را دارند.


مقاله مرتبط: اگر نگران هک شدن حساب کاربری خود هستید، به این سایت سری بزنید!


پسوردهای تصادفی باید برای حساب‌های مالی و حساب‌های تجاری استفاده شوند که اطلاعات آن‌ها ارزش بسیار زیادی دارند. بااین‌حال، پسوردهای قابل تلفظ برای حساب‌های کم‌اهمیت‌تر مانند شبکه‌های اجتماعی و بازی‌های دیجیتال قابل قبول هستند.

البته منظور ما این نیست که پسوردهای قابل تلفظ به‌اندازه کافی امن نیستند تا از یک حساب مالی محافظت کنند اما چرا خطر کنید وقتی‌که می‌توانید از امن‌ترین پسورد موجود استفاده کنید؟

اکنون‌که تفاوت این دو نوع پسورد را می‌دانید، به معرفی ابزارهای ساخت پسورد، به ترتیب، برای پسوردهای قابل تلفظ و تصادفی می‌پردازیم:

ابزارهای تولید پسورد قابل تلفظ و فراموش نشدنی

MSD Random Password Generator

MSD Random Password Generator، به شما حق انتخاب می‌دهد تا هم رمز قابل تلفظ و هم رمز تصادفی بسازید. تنظیمات آن بسیار گسترده است و می‌توانید بزرگی و کوچکی حروف را انتخاب کنید، نمادها و اعداد را اضافه کنید، طول رمز را تعیین کنید و تعداد رمزهای موردنیاز خود را هم انتخاب کنید.

رمزها به‌صورت یک لیست زیر تنظیمات، تولید و نمایش داده می‌شوند.

MSD Random Password Generator

Passwds.io

Passwds.io یک ابزار ساده و آسان برای تولید پسوردهای قابل تلفظ که به شما اجازه می‌دهد، بدون اینکه به تنظیمات پیچیده نیازی داشته باشید تا ۱۰۰ پسورد به‌صورت هم‌زمان بسازید. طول پسورد و تعداد پسوردهای موردنیاز را انتخاب کنید و این ابزار لیست پسوردها را ارائه می‌دهد. این ابزار، برای کاربران مبتدی ابزار مناسبی است.

Passwds.io

Random Password Generator

با استفاده از Random Password Generator می‌توانید هر دو نوع پسورد قابل تلفظ و تصادفی را تولید کنید اما پسورد قابل تلفظ آن فقط شامل ۲ کلمه انگلیسی است که به شیوه‌های پیچیده نوشته ‌شده است تا قابل حدس زدن نباشد. پسوردهای تولیدشده بسیار قوی هستند اما نه به‌اندازه پسوردهای تصادفی! این ابزار همچنین، یک تِستر میزان قوی بودن پسورد هم دارد.

Random Password Generator

Passwds.ninja

passwds.ninja امن‌ترین تولیدکننده پسورد نیست؛ اما واقعاً پرسرعت و راحت است! یک لیست از پسوردهایی نشان می‌دهد که از ۸ عدد و حروف تصادفی قابل تلفظ تشکیل‌شده‌اند.

این پسوردها به‌سادگی قابل‌یادآوری هستند؛ اما ازآنجایی‌که الگوی مشخصی ندارند، به‌سختی حدس زده می‌شوند. شما می‌توانید روی هرکدام از پسوردها کلیک کنید تا آن را روی کلیپ برد کپی کنید.

Passwds.ninja

xkcd Password Generator

xkcd Password Generator به‌سادگی ۴ کلمه تصادفی انگلیسی را تولید می‌کند که هیچ ارتباطی باهم ندارند. پسوردی با این مشخصات به‌سختی حدس زده می‌شود و حتی با brute force رمزگشایی نمی‌شود و درعین‌حال استفاده از آن هم بسیار آسان است. بااین‌حال، این نوع پسوردها به‌اندازه پسوردهای قابل تلفظ، امن نیستند.

xkcd Password Generator

Safe Passwd

Safe Passwd یک ابزار تولید رمز خوب که به شما اجازه می‌دهد تا با استفاده هوشمندانه از کاراکترها و اعداد، رمزهای قوی و قابل تلفظ بسازید. این رمز، به‌اندازه رمزهای تصادفی قوی است؛ اما در واقع یک الگو دارد! در تصویر زیر، بخش جزئیات رمز را مشاهده می‌کنید که الگوی به خاطر سپاری رمز را توضیح می‌دهد.

Safe Passwd

Phonetic Password Generator

Phonetic Password Generator به شما کنترل کامل می‌دهد که چه نوع پسورد قابل‌تلفظی تولید کنید. شما می‌توانید استفاده از حروف صدادار، اعداد، نویسه‌ها، طول پسورد و محل قرار دادن حروف صدادار را تنظیم کنید. در مجموع ۱۰ پسورد در هر جستجویی تولید می‌شوند.

Phonetic Password Generator

DinoPass

DinoPass فقط برای کودکان است و تنها پسوردهای آسان برای به‌خاطرسپاری تولید می‌کند که شامل کلمات و اعداد موردعلاقه کودکان است. این پسوردها هیچ امنیتی ندارند اما برای کودکان مناسب هستند تا به خاطر بسپارند و در اپلیکیشن‌های کودکان استفاده کنند.

به استفاده از این پسوردها برای حساب‌های شخصی خود، حتی فکر هم نکنید که در کمتر از ۱ دقیقه توسط یک حمله brute force هک خواهد شد!

DinoPass

Hugh’s Secure but Easy to Remember Password Generator

Hugh’s Secure but Easy to Remember یک ابزار منحصربه‌فرد و قدرتمند که با جمله یا عبارتی که شما به آن می‌دهید، یک پسورد تولید خواهد کرد. به این صورت که اولین حرف هر کلمه را انتخاب کرده و با کاراکترها و اعداد ترکیب می‌کند و یک پسورد قدرتمند می‌سازد.

این پسورد به‌اندازه یک پسورد تصادفی قوی است؛ اما باید جمله اولیه را به خاطر داشته باشید تا پسورد را هم به یاد بیاورید!

Hugh’s Secure but Easy to Remember Password Generator

WebpageFX Password Generator

WebpageFX Password Generator یک ابزار آسان که به شما اجازه می‌دهد هم رمز قابل تلفظ و هم رمز تصادفی بسازید. می‌توانید دقیقاً تعداد حروف و اعداد رمز را تعیین کنید و این ابزار یک رمز قابل تلفظ توسط کاراکترهای تصادفی تولید می‌کند. اعداد می‌توانند در ابتدا یا انتهای رمز قرار بگیرند.

WebpageFX Password Generator

Generate Password

Generate Password یک ابزار ساده دیگر که هیچ گزینه‌ای برای تنظیم ارائه نمی‌دهد! این ابزار به‌صورت اتوماتیک یک رمز قابل تلفظ و تصادفی با ۱۰ کاراکتر تولید می‌کند. این رمز قابل تلفظ فقط شامل حروف تصادفی و حروف صدادار است.

Generate Password

Online Password Generator

Online Password Generator نیز پسوردهای قابل تلفظ قوی با استفاده از کلمات، اعداد، کاراکترها و استفاده تصادفی از بزرگی و کوچکی حروف تولید می‌کند. ازآنجایی‌که از کلمات تصادفی به‌جای حروف تصادفی استفاده می‌کند، به‌خاطرسپاری پسوردها راحت‌تر است اما استفاده از اعداد و کاراکترها پسورد را واقعاً قدرتمند می‌کند.

Online Password Generator

Floor۵۰۰ Random Password Generator

در ابزار Floor500 Random Password Generator فقط باید طول پسورد و تعدادی کلمه را مشخص کنید و این ابزار یک پسورد قابل تلفظ با حروف تصادفی و کلمات جداگانه تولید می‌کند.

ازآنجایی‌که پسورد به کلمات جداگانه تقسیم شده است، حتی به یادآوردن حروف تصادفی را هم راحت می‌کند. همچنین می‌توانید با جایگزینی حروف e، i، o با اعداد ۳، ۱ و ۰، پسورد را پیچیده‌تر کنید.

Floor۵۰۰ Random Password Generator

Pass Phrase Generator

Pass Phrase Generator  کلمات تصادفی از فرهنگ‌نامه زبان انگلیسی را که هیچ ارتباطی باهم ندارند؛ اما به‌آسانی قابل‌یادآوری هستند تولید می‌کند. می‌توانید تعداد کلمات را مشخص کنید و طول رمز را هم (به حروف) تعیین کنید و بلافاصله لیستی از رمزها را دریافت کنید.

Pass Phrase Generator

ابزارهای تولید پسورد تصادفی

LittleLite Password Generator

LittleLite Password Generator با برنامه فلش طراحی شده و می‌تواند پسوردهایی با طول ۲۵۵ کاراکتر تولید کند. شما می‌توانید از اعداد، حروف کوچک و بزرگ، کاراکترهای خاص و فاصله استفاده کنید تا یک پسورد تصادفی قوی تولید کنید. این ابزار، یک دکمه کپی هم دارد که در صورت نیاز پسورد را به‌سرعت کپی کنید.

LittleLite Password Generator

MyPWD.net

MyPWD.net رابط کاربری خوبی دارد که با پروفایل‌های از قبل تعیین شده ارائه می‌شود تا مطابق نیاز شما پسورد تولید کند. می‌توانید از پروفایل‌های قدرت در سطوح: آسان، قوی، سخت‌تر یا دیوانه‌وار استفاده کنید تا پسورد امن تولید کنید. همچنین می‌توانید به‌صورت دستی تنظیمات را تغییر دهید.

MyPWD.net

Norton Password Generator

Norton Password Generator با این ابزار می‌توانید تا ۵۰ پسورد تصادفی به‌صورت هم‌زمان بسازید. این ابزار تمام گزینه‌ها مثل کوچکی و بزرگی حروف، استفاده از حروف، اعداد و کاراکترها در دسترس شما قرار می‌دهد. با این ‌حال، این ابزار به‌صورت گسترده از حروف و کاراکترهایی که کار به‌خاطرسپاری را کمی راحت می‌کنند، استفاده نمی‌کند.

Norton Password Generator

 What’s My IP Password Generator

What’s My IP Password Generator ابزار محبوب تست آدرس IP، یک پسوردساز کامل هم دارد! شما می‌توانید از حروف، اعداد، کوچکی و بزرگی حروف، کاراکترهای خاص و کاراکترهای مشابه استفاده کنید و طول پسورد را تعیین کنید. هر بار می‌توانید تا ۹۹۹ پسورد تولید کنید! و همچنین گزینه «فقط کاراکترهای غیرتکراری» هم وجود دارد تا کاراکترهای تکراری در پسورد استفاده نشود.

 What’s My IP Password Generator

SecureSafe Pro Password Generator

SecureSafe Pro Password Generator همه گزینه‌های لازم برای تولید یک پسورد قوی را ارائه می‌دهد. با این‌ حال، گزینه «مستثنی کردن کاراکترهای مشکوک» هم وجود دارد که همه کاراکترهای خاص متداول را که به‌راحتی حدس زده می‌شوند، حذف می‌کند.

SecureSafe Pro Password Generator

TechZoom Password Generator

TechZoom Password Generator با داشتن یک رابط کاربری تعاملی، این ابزار، تولید فهرستی از پسوردهای تصادفی با طول ۴۰ کاراکتر را راحت جلوه می‌دهد. جالب‌تر اینکه، به شما اجازه می‌دهد تا تعیین کنید چه نوع کاراکتر خاص باید در پسورد شما استفاده شود.

TechZoom Password Generator

Free Password Builder

Free Password Builder یک پسوردساز قابل‌اعتماد که یک گزینه خوب برای شخصی‌سازی پسوردها به شما ارائه می‌دهد. باوجودی که یک پسورد تصادفی قوی تولید خواهد کرد اما این گزینه را به شما می‌دهد که اگر کاراکترها، اعداد یا حروف را در پسورد خود نمی‌خواهید، آن‌ها را حذف کنید.

Free Password Builder

Make Password

Make Password یکی از قابل تنظیم‌ترین‌ها است و به شما اجازه می‌دهد تا ۲۵۰۰ پسورد با طول ۶۴ نویسه بسازید، کاراکترهای تکراری را کنار بگذارید، hash  اضافه کنید و پسوردها را در فرمت‌های متفاوت صادر کنید.

Free Password Builder

Strong Password Generator

Strong Password Generator همان‌طوری که از نامش پیداست، این ابزار کار تولید پسوردهای واقعاً قدرتمند را به‌خوبی انجام می‌دهد. با این ‌حال، امکانات خوب دیگری هم دارد تا به شما کمک کند پسورد خود را به خاطر بسپارید، مثلاً در زیر هر پسورد یک توضیحات خواهید دید که به شما می‌گوید چگونه پسورد را در ذهن خود حفظ کنید!

Strong Password Generator

Random.org

Random.org از زبانی ساده استفاده می‌کند تا به کاربران مبتدی کمک کند، پسوردهای موردنیاز خود را درک و تولید کنند. یک بخش هم برای کاربران پیشرفته وجود دارد که به آن‌ها اجازه دهد که فرمت خروجی را انتخاب و تعیین کنند که پسورد تا چه حد باید تصادفی باشد. در مجموع ابزار خوبی برای هر دو گروه کاربران مبتدی و حرفه‌ای است.

Strong Password Generator

MIStupid.com

maord.com می‌تواند با استفاده از تنظیمات مشابه سایر ابزارهای معرفی‌شده در این مقاله، پسوردهای تصادفی تولید کند؛ اما یک عملکرد جالب دارد که به شما اجازه می‌دهد تا تعیین کنید کدام حروف، اعداد یا کاراکترها باید در تولید پسورد شما استفاده شوند. همه حروفی که در باکس وارد می‌کنید، فقط برای تولید پسورد استفاده خواهند شد.

MIStupid.com

سایر رمزسازها:

Password Generator Plus یک ابزار آنلاین برای تولید پسورد که گزینه‌های متنوعی ارائه می‌دهد تا یک پسورد قابل تنظیم تولید کنید. برای نمونه، می‌توانید انتخاب کنید تا اعداد، کاراکترهای کوچک و بزرگ، کاراکترهای مشابه و تکراری و … را مستثنی کنید.

LastPass Password Generator اگر در جستجوی تولید یک پسورد قابل تلفظ هستید، این ابزار گزینه ‌ایده‌آلی برای شماست. می‌توانید نوع کاراکتر و یا گزینه‌های بیشتری را انتخاب کنید تا در پسورد قرار گیرد.

Random Password Generator by Browerling ابزاری ساده اما قابل تنظیم که به شما اجازه می‌دهد تا فرمت متن پسورد را تعیین کنید و همچنین طول پسورد را انتخاب کنید.

Dashlane’s Password Generator یکی از ابزارهای محبوب مدیریت پسورد، رمزساز آنلاین خود را هم ارائه داده است که رابط کاربری زیبایی دارد و اجازه می‌دهد تا پسوردهایی قوی، تصادفی و همچنین قابل تلفظ با تعداد کاراکتر متفاوت تولید شود.

Manytools.org Password Generator این پسوردساز ساده، اجازه می‌دهد تا پسوردهایی با تعداد و نوع کاراکترهای قابل تنظیم تولید کنید. می‌توانید انتخاب کنید تا کاراکترها، نمادها و حتی هش‌ها را هم شامل شود.  همچنین می‌توانید پسوردهای متعدد تولید کنید.

Secure Password Generator by TextMagic همان‌طوری که از نامش مشخص است، این ابزار در تولید پسورد، قدرتمند است که به شما اجازه می‌دهد تا سمبل‌ها، اعداد و نویسه‌ها را انتخاب کنید. جالب‌تر اینکه، یک رتبه سطح امنیتی برای گزینه‌های انتخابی شما نشان می‌دهد تا در ساخت پسوردهای امن کمک کند.

Random Password Generator by OnlineRandomTools ابزار تولید پسورد تصادفی است که به شما اجازه می هد در یک حرکت، تعدادی پسورد تولید کنید. می‌توانید انتخاب کنید که پسوردهایی با طول مشخص داشته باشید و همچنین یک فرمت برای متن وارد کنید تا پسورد تولید شود.

Strong Password Generator by SmartWebSolutions یک ابزار بسیار ساده که هیچ گزینه‌ای برای تنظیمات ارائه نمی‌دهد و فقط پسوردهایی با ۸ کاراکتر تولید می‌کند.

Strong Password Generator by thycotic یک ابزار آنلاین ساده برای تولید پسورد که گزینه‌های متنوعی برای فرمت پسوردهای هدف ارائه می‌دهد. می‌توانید حروف، نمادها و کاراکترهای تکراری، مشابه و هر کاراکتر دیگری را مستثنی کنید.

Secure Password Generator by PasswordWrench ابزاری بسیار منحصربه‌فرد که یک گرید با کاراکترهای تصادفی ایجاد می‌کند و از شما می‌خواهد تا یک شکل را انتخاب کنید تا پسورد تولید شود؛ مانند سایر ابزارها، گزینه‌های طول پسورد و لیست مستثنی‌ها را هم در دسترس قرار می‌دهد.

Random Password Generator by Site۲۴x۷ ابزاری ساده برای تولید پسورد که به شما اجازه می‌دهد در مورد طول پسورد و حروف، نمادها یا کاراکترها تصمیم بگیرید؛ مانند سایر رقبای خود، گزینه‌هایی ارائه می‌دهد تا کاراکترهای تکراری یا مبهم را مستثنی کنید.

Random Password Generator by RedGalaxy یک ابزار ساده که بر خلاف بقیه، می‌تواند هم‌زمان چند پسورد تولید کند. می‌توانید از گزینه‌های موجود استفاده کنید تا طول پسورد را تنظیم کنید، اعداد، کاراکترهای کوچک و بزرگ ترکیبی و نمادها را مستثنی کنید و یک پسورد مصوت بسازید!

Password Generator Tool by Comparitech این ابزار بسیار راحت است و مانند رقبای خود، به شما اجازه می‌دهد تا طول پسورد و کاراکترهای مجاز را انتخاب کنید و برخلاف سایر ابزارهای مشابه، کمترین تعداد کاراکترهای نمادی و عددی را تعیین کنید.

Online Password Generator by LogmeOnce با استفاده از این ابزار می‌توانید از کاراکترهای تصادفی یا فید اخبار یک پسورد قوی بسازید! علاوه بر این، حتی می‌توانید طول پسورد و نوع بخش خبری را هم انتخاب کنید!

IMN Password Generator Tool یک ابزار فوق‌العاده ساده دیگر! این ابزار آنلاین پسوردهای تصادفی تولید می‌کند. می‌توانید گزینه‌های ممیز، حروف و نمادهای خاص را در پسورد تولیدشده انتخاب کنید. همچنین، می‌توانید طول پسورد خروجی را تعیین کنید.

Password Generator Online اگر در جستجوی یک پسوردساز کاملاً قابل تنظیم هستید، این ابزار مناسب شما خواهد بود که گزینه‌های بی‌شماری مانند قدرت پسورد، طول پسورد، نمادهای مجاز، تعداد کاراکتر و حتی گزینه‌های اعداد و حروف بزرگ را تأمین می‌کند.

Password Generator by thebestvpn ساده‌ترین پسوردساز آنلاین که هیچ گزینه‌ای برای انتخاب به شما نمی‌دهد و فقط می‌تواند پسوردهایی با طول ۱۲ کاراکتر تولید کند!

Ultra High Security Password Generator همان‌طوری که از نامش مشخص است، این ابزار پسوردهای خیلی طولانی و بسیار قوی تولید می‌کند. پسوردها آن‌قدر طولانی هستند که کسی نمی‌تواند آن‌ها را به خاطر بسپارد و در نتیجه باید آن را درجایی ذخیره، یا در یک اپلیکیشن مدیریت پسورد ذخیره کنید!

Random Password Generator پسوردساز قدیمی که خوب هم کار می‌کند و گزینه‌های زیادی برای تنظیم پسورد ارائه می‌دهد. می‌توانید تعداد کاراکتر و طول پسورد را انتخاب کنید و ممیز، حروف و نمادها (حتی نمادهای مشابه) و علائم نشانه‌گذاری ‌را هم شامل کنید.

Random Password Generator by TextFixer ابزار دیگر پسورد که گزینه‌هایی برای انتخاب ارائه نمی‌دهد. بااین‌حال، می‌توانید پسوردهایی با طول متنوع بسازید.

Diceware یک ابزار ساده اما منحصربه‌فرد است که پسوردهایی طولانی و قوی از تعدادی کلمات متنوع تولید می‌کند. بر اساس استانداردهای EFF طراحی شده که معتقد است انتخاب تصادفی تعدادی کلمه از یک لیست کلمات، می‌تواند پسوردهای قابل‌یادآوری و درعین‌حال امن تأمین کند.

Secure Password Generator by Privacytools.io یک رمزساز ساده که با استفاده از آن، می‌توانید طول پسورد و همچنین کاراکترهای کوچک و بزرگ، اعداد و نمادها را در رمز نهایی، تعیین کنید.

Strong & Random Password Generator by wgrow پسوردساز تصادفی دیگر که گزینه‌های فراوانی تأمین می‌کند. می‌توانید تعداد کاراکتر در هر پسورد و حتی تعداد پسوردهای تولیدشده را انتخاب کنید. علاوه بر این، اجازه انتخاب یا عدم انتخاب اعداد، کاراکترها، علائم نشانه‌گذاری را هم به شما می‌دهد.

Random Password Generator by EasySEOTools رمزسازی ساده، اما قابل تنظیم که حق انتخاب طول پسورد و تعداد پسوردها، کوچکی و بزرگی حروف، اعداد و کاراکترهای خاص را به شما می‌دهد. همچنین، می‌توانید کاراکترهای مشابه را حذف کنید.

جمع‌بندی

ابزار تولید پسورد، باید انتخاب پسوردهای امن و قوی برای حساب‌های شما را بسیار راحت‌تر کند.

پیشنهاد می‌کنیم که پسوردهای خود را به‌صورت دوره‌ای عوض کنید و یک پسورد را برای همه حساب‌های خود استفاده نکنید. این دو اشتباه، متداول‌ترین دلایلی هستند که حساب‌ها هک می‌شوند!

۵۰ ابزار برای تولید پسورد تصادفی، قابل تلفظ و فراموش نشدنی

علی رجبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1  +  1  =