مجله خبری هاست ایران » کسب و کار » پولی برای راه اندازی استارتاپ ندارید؟ این 5 روش را امتحان کنید
استارت آپ کسب و کار

پولی برای راه اندازی استارتاپ ندارید؟ این 5 روش را امتحان کنید

راه اندازی استارتاپ

شروع کسب‌وکار سخت نیست، شاید شما هم به فکر راه اندازی استارتاپ خودتان باشید ولی پول کافی برای این کار ندارید. نداشتن بودجه کافی به این معنا نیست که شما نمی‌توانید کسب‌وکار خودتان را داشته باشید. شما می‌توانید با بودجه بسیار مختصر هم استارتاپ خود را راه بیندازید. برای موفق بودن در این مسیر باید مهارت، اخلاق و بازاریابی را با هم ترکیب کنید.


مقاله مرتبط: ٧ نکته ضروری برای شروع یک کسب و کار کوچک


« Chris Guillebeau» نویسنده کتاب «استارتاپ های ۱۰۰ دلاری» در رابطه با شروع کسب‌وکار با بودجه اندک می‌گوید: «برای موفقیت در کسب‌وکار باید به تمام مهارت‌هایی دارید و می‌توانید آن‌ها را با هم ترکیب کنید، فکر کنید.»

اگر پول کافی برای راه‌اندازی استارتاپ ندارید، راهنمای زیر به شما کمک خواهد کرد.

۱. چیزی بسازید

چیزی بسازید

بله ساختن یک وسیله برای شروع کسب‌وکار روشی بسیار مؤثر است. وقتی خودتان وسیله‌ای برای فروش می‌سازید برای قیمت‌گذاری می‌توانید قیمت مواد اولیه را در نظر بگیرید. این محصولات را می‌توان بالاتر از قیمت واقعی‌شان فروخت. محصولی که می‌سازید به شما بستگی دارد، برای فروش محصولات هنری یا دست‌ساز سایت‌هایی وجود دارد که در آن‌ها فروش محصولات به‌صورت آنلاین به فروش می‌رسد.

صاحبان کسب‌وکارهای کوچک معمولاً محصولات خود را در فروشگاه‌های مختلفی به فروش می‌رسانند تا بتوانند بیشتری تأثیر را در بازار بگذارند. با انتخاب سایت‌های مختلف برای فروش آنلاین شما مطمئن می‌شوید که در همه‌جا دیده می‌شوید.

۲. فروش مجدد انجام دهید

فروش مجدد دراپ شیپینگ

اگر علاقه‌ای به ساخت محصول ندارید و یا ذوق و سلیقه ساخت محصولی تازه را در خود نمی‌بینید، ناامید نشوید! راهی برای شما هم وجود دارد. بسیاری از کسب‌وکارهای بزرگ کار خود را از فروش مجدد وسایل آغاز کرده‌اند. برای فروش مجدد وسایل می‌توانید از راه‌های مختلفی استفاده کنید:

دراپ شیپینگ (Drop Shipping): دراپ شیپینگ روشی در خرده‌فروشی است که در آن مواد موردنیاز به‌صورت مستقیم از انبار تأمین‌کننده ارسال می‌شود. شما می‌توانید با تأسیس فروشگاه آنلاین و همکاری با بنکداری ها یا مراکز فروش عمده کالا محصولات را به‌سادگی به دست مشتری برسانید.

فروشگاه‌های دسته دوم فروشی و فروش گاراژی: یکی دیگر از راه‌های فروش اجناس دسته دوم و فروش مجدد کالاهای قابل‌استفاده، خرید اجناس دسته دوم از فروشگاه‌های دسته دوم فروشی و فروش‌های گاراژی است. شما می‌توانید اجناس دست دوم و با کیفیت را از فروشگاه های دست دوم فروشی  یا جمعه بازارها خریداری کنید، سپس دستی به سر و روی آنها بکشید و مجددا به صورت آنلاین به فروش برسانید.

۳. سرویس ارائه بدهید

ارائه سرویس

یکی از راه‌های شروع کردن کسب‌وکار کوچک، ارائه خدمات است. به‌جای اینکه محصول فیزیکی را بفروشید می‌توانید به مردم سرویس و یا خدمتی ارائه بدهید. شما می‌توانید خدمات گسترده‌ای ارائه بدهید و انتخاب زمینه فعالیت به تجربه کاری و تخصص شما بستگی دارد.

برخی خدمات به مدرک و یا تخصص خاصی نیاز دارد، مثل حسابداری. برای بعضی کارها شما باید تخصص داشته باشید، نگه‌داری از کودک و یا دستیار شخصی کاری است که بدون تخصص نمی‌توان وارد آن شد.

در سیستم ارائه سرویس و خدمات شما باید نامی برای سرویس خود در نظر بگیرید که مردم شمارا با این نام بشناسند. شما با استفاده از ارائه تبلیغات خود در برخی وب‌سایت‌های طبقه‌بندی خدمات می‌توانید کسب‌وکارتان را به مردم معرفی کنید. سایت‌های فریلنسری فارسی و انگلیسی متعددی در این زمینه وجود دارند.

داشتن وب‌سایتی برای نشان دادن نمونه کارها پیشنهاد بسیار خوبی است. در وب‌سایت خود سابقه‌تان را توضیح دهید و در صورت وجود نمونه کار، نمونه کارهایتان را به نمایش بگذارید.

۴. مبادله کالا به کالا کنید

مبادله کالا به کالا

شروع کردن کسب‌وکار بدون سرمایه اولیه کار آسانی نیست و اگر واقع‌گرا باشیم نباید منکر این موضوع شویم. حتی برای شروع یک کسب‌وکار مستقل و استفاده از محیط وب رایگان مثل ورد پرس باید حداقل از یک کامپیوتر خانگی یا لپ‌تاپ استفاده کرد. یک رایانه و اینترنت وسایل اولیه برای شروع هر کسب‌وکاری است. درهرصورت اگر هیچ پولی برای شروع کار ندارید، بازهم می‌توانید وسایل اولیه کسب‌وکارتان را از راه‌هایی تهیه کنید.

اگر به لپ‌تاپ برای شروع کار نیاز دارید، می‌توانید از مبادله کالا به کالا برای به دست آوردن لپ‌تاپ استفاده کنید، بدون اینکه پولی خرج شود! می‌توانید از دوست صمیمی یا اعضای فامیل خود لپ تاپ قرض بگیرید و به ازای آن چیزی در اختیار آن‌ها قرار دهید.

۵. از سرویس‌های ارزان‌قیمت استفاده کنید

استفاده از نیرو دورکار فریلنس

شما می‌توانید از خدمات و یا وب‌سایت‌های دورکاری استفاده کنید تا هزینه‌هایتان را پایین بیاورید. در سایت‌های فریلنسری، افراد زیادی را پیدا خواهید که با هزینه کم برایتان لوگو یا کارت ویزیت طراحی می‌کنند. یکی از بهترین راه‌ها برای معرفی برند شخصی استفاده از تبلیغات و ارائه دادن تبلیغات چاپی است. در تبلیغات چاپی نیازی نیست شما هزینه زیادی بکنید با هزینه کم هم می‌توان تبلیغات محدودی کرد.

فارغ از تمام مواردی که باید در شروع یک کسب‌وکار رعایت کنید، شور و اشتیاق برای شروع کسب‌وکار می‌تواند کلید اصلی باشد. سعی کنید از کاری که می‌کنید لذت ببرید تا در زمان کمتر، بهترین نتیجه را بگیرید.

منبع entrepreneur

افزودن دیدگاه

کلیک برای ثبت دیدگاه