بهترین راهکارهای جذب مخاطب برای وب‌سایت
بهترین راهکارهای جذب مخاطب برای وب‌سایت

یک بازدیدکننده وارد سایت شما می‌شود، فرم ارتباط را پر کرده و ارسال می‌کند، یک مخاطب جدید متولد می‌شود. این اتفاق میلیون‌ها بار در طول روز رخ می‌دهد. اگرچه بسیار معمول به نظر می‌رسد اما انقدرها هم ساده نیست. ده‌ها فاکتور ریز و درشت در جذب مخاطب وجود دارد. زمانی که شما رویکرد درستی داشته باشید، یک غریبه وابسته به نیازی که دارد به سایت شما برخورد می‌کند، او محصول، خدمات و پیشنهاد‌های شما را دنبال می‌کند. این غریبه‌ها از شما چیزهایی می‌آموزند، سپس به شما اعتماد می‌کنند و در نهایت برای عملکردی خاص، همانند خرید، قدم بر می‌دارند. برخی از وب‌سایت‌ها این کار را به‌خوبی انجام می‌دهند و در طول روز چندین و چند مخاطب جدید جذب می‌کنند، اما برخی دیگر هنوز نمی‌دانند چطور باید این کار را انجام داد.

یک روند تولید و جذب مخاطب برای وب‌سایت شامل چند صفحه خاص می‌شود، هر یک از این صفحات نیز المان‌های خاصی دارند. هر المان طوری به کار می‌رود که با انتظارات و روانشناسی بازدیدکننده و برنامه‌های بازاریابی آن تجارت هماهنگ باشد. فلوچارت آن چیزی شبیه به شکل زیر است:

روند جذب مخاطب در وب سایت

وب‌سایت باید بتواند با چند قدم بازدیدکننده را به‌خوبی راهنمایی کند، این مراحل شامل: آگاهی، علاقه، اعتماد، و در نهایت عمل می‌شود. به این مراحل به‌اصطلاح «قیف تبدیل» گفته می‌شود. توجه کنید چطور صفحات با مراحل این قیف هماهنگ می‌شوند:

قیف تبدیل در بازاریابی و جذب مخاطب سایت

این کار فقط زمانی نتیجه می‌دهد که هر صفحه در این پروسه مخصوص همان هدف ساخته شده باشد. هر صفحه نیاز به یک مجموعه عناصری دارد که این پروسه را به جلو حرکت دهد و موجب حرکت بازدیدکننده بین صفحات نیز بشود. در ادامه با بهترین راهکارهایی که می‌توانید در هر صفحه اعمال کنید تا مخاطب بیشتری جذب کنید آشنا می‌شوید.

بلاگ پست: چطور می‌توانم به شما کمک کنم؟

همه‌چیز پیش از ورود بازدیدکننده به وب‌سایت آغاز می‌شود. این فرد یا از طریق ایمیلی که برایش ارسال کرده‌اید وارد وب‌سایت شما می‌شود، یا محتوای شما را در شبکه‌های اجتماعی یافته است، یا به‌طور معمول‌تر، از طریق جستجوی مطلبی در موتور جستجو وارد وب‌سایت شما شده است.

چیزی که باید بدانید این است که مخاطب شما دائماً به دنبال اطلاعات مفید است. برای اینکه او را بیشتر به سمت خود بکشانید، بسیار مهم است که تا می‌توانید پست‌های مفید و مقالاتی با کلمات کلیدی پر جستجو تهیه کنید. هرچه بهتر بتوانید اطلاعاتی که دارید را در قالب پست‌های بلاگ خوانا و سئو محور تبدیل کنید، مخاطب بیشتری جذب خواهید کرد.

این مقالات باید به‌قدری مفید باشند که خواننده از پیدا کردن آن دچار شعف و شادی شود. و در طول این بازدید، آن‌ها به‌سرعت و با روش‌های ساده می‌توانند با عضویت در خبرنامه یا پر کردن فرم ارتباط، از سایر اطلاعات مفید و پیشنهاد‌های کاربردی شما آگاه شوند. یا از طریق شبکه‌های اجتماعی (که آیکون‌های آن‌ها را در معرض دید مخاطب قرار داده‌اید) با شما در ارتباط بمانند. یا با استفاده از لینک‌های داخلی که در محتوایتان به کار می‌برید کاری کنید که بازدیدکننده از صفحات بیشتری در سایت شما دیدن کند.

یک پست وبلاگ عالی اولین قدم در پروسه جذب مخاطب یا تولید لید است که باید شامل تمامی عناصر زیر شود:

نوع محتوای وب لاگ

 1. هدر یا عنوان با تمرکز بر کلمه کلیدی‌

کلمه کلیدی مورد نظرتان را یک بار در هدر <h1> قرار دهید. همچنین قرار گرفتن کلمه کلیدی در تگ <title> نیز بسیار مفید خواهد بود چرا که این دو از جمله مهم‌ترین جاهایی هستند که می‌توان از کلمه کلیدی در آن‌ها استفاده کرد. صفحاتی که بسیار خاص ساخته شده باشند مخاطب‌های باکیفیت‌تری جذب می‌کنند.

 1. تصویر شاخص

تمام پست‌های خوب و پرکلیک یک تصویر شاخص عالی دارند. تصویر موجب می‌شود پست شما جذاب‌تر شود، چه به روی وب‌سایت چه هنگام اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی. شما این فرصت را دارید که برخی مفاهیم را به‌صورت تصویری یا از طریق چارت‌ها و نمودارهای مختلف به مخاطب تفهیم کنید.

 1. فرم عضویت برجسته همراه با فراخوان عمل توضیحی

یک فرم عضویت خوب به مخاطب می‌گوید با عضو شدن قرار است چه چیزی به دست بیاورد و به آن‌ها با دلیل و مدرک اثبات می‌کند با این کار به اطلاعات خوب و مفیدی دست خواهند یافت. مطمئن باشید از ۳ P در فرم عضویت و یا خبرنامه پیروی می‌کنید.

 1. دکمه‌های اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی

دکمه‌های اشتراک‌گذاری می‌توانند هم بالای پست قرار بگیرند هم پایین آن. با این کار دست‌به‌دست شدن یا دهان‌به‌دهان شدن محتوایتان را ساده‌تر می‌کنید. حتی برای ساده‌تر شدن کارتان می‌توانید این دکمه‌ها را به‌صورت چسبان در کنار صفحه قرار دهید به‌طوری که با بالا و پایین شدن صفحه همچنان در جایشان قرار بگیرند. اگر محتوایتان به تعداد بالا به اشتراک گذاشته می‌شود، از ویجت‌های اشتراک‌گذاری که شمارنده دارند و تعداد به اشتراک گذاشته شدن پست را مشخص می‌کنند استفاده کنید. اما اگر محتوایتان خیلی به اشتراک گذاشته نمی‌شوند بهتر است از شمارنده استفاده نکنید چرا که این تعداد کم یا حتی عدد صفر تأثیر منفی برای شما خواهد داشت و نشان می‌دهد در شبکه‌های اجتماعی خیلی موفق عمل نکرده‌اید.

 1. مقالات مفید و با جزییات

اغلب محتوای سؤالی یا راهنماهای چگونگی انجام یک کار موجب می‌شود مطلب شما به مقام خوبی دست پیدا کند. این‌گونه پست‌ها امتیاز بیشتری در موتورهای جستجو می‌گیرند و توسط افراد بیشتری به اشتراک گذاشته می‌شوند. بنابراین یک پست مفید و کامل تهیه کنید. هرچه مفید‌تر باشد بهتر خواهد بود.

نکته: خودتان را محدود به تعداد کلمات نکنید. تا جایی که نیاز است بنویسید تا یک مقاله عالی بسازید. نه یک کلمه بیشتر نه یک کلمه کمتر.

 1. چندین عکس یا نمودار قابل‌اعتماد

خواننده مطلب شما معمولاً همه‌چیز را اسکن می‌کند. برای اینکه کمی سرعت او را بگیرید و او را بیشتر با مطلب درگیر کنید از تصاویر استفاده کنید. اما به یک تصویر بسنده نکنید. استفاده از محتوای تصویری این روزها تأثیر بسیار زیادی به روی پست‌های وبلاگ دارد.

یک پست معمولی شامل چه چیزهایی می‌شود؟

یک پست معمولی شامل چه چیزی می‌شود؟

 1. لینک‌های داخلی به سایر پست‌های وبلاگ و صفحات خدمات

با استفاده از لینک دهی داخلی، بازدیدکننده سایت را به پایین قیف هدایت کنید. هر پست حداقل باید دو لینک داخلی در بدنه محتوای خود داشته باشد:

 • لینک به صفحه خدمات مرتبط
 • لینک به یک پست دیگر
 1. فراخوان عمل برای نظر دهی، اطلاعات بیشتر

شما می‌توانید با دعوت کردن مخاطب به گرفتن اطلاعات بیشتر، دانلود یک فایل آموزشی یا صحبت کردن با یک فرد متخصص، کاری کنید که بازدیدکننده بیشتر به روی وب‌سایت شما باقی بماند یا در صفحات بیشتری بگردد. یا حتی می‌توانید پست خود را با یک پرسش به اتمام برسانید و با این کار به‌نوعی مخاطب را درگیر پاسخ دادن و نظردهی کنید.


مقاله مرتبط: ٩ نوع از تولید محتوا که ترافیک وب‌سایت شما را افزایش خواهند داد


هشدار! شاید قسمت اعظمی از بازدیدکنندگان روزانه شما به یک مخاطب همیشگی تبدیل نشوند. این راز کوچک و پنهان بازاریابی محتوا است. بسیاری از خوانندگان پست شما هیچ‌وقت هیچ‌چیزی از شما نخواهند گرفت. اما شما در هر حال به آن‌ها نیاز دارید. این پست برای بازاریابی شما فواید غیرمستقیم بسیاری خواهد داشت.

صفحه خدمات: چه‌کاری انجام می‌دهید

این صفحه جایی است که فروش شما در آن انجام می‌شود. همانند پست‌های بلاگ، اطلاعات این صفحه نیز باید مفید باشند. با این تفاوت که این بار شما توضیح می‌دهید چه‌کاری انجام می‌دهید. هدف این است که به‌سادگی ارزش کاری که انجام می‌دهید را نشان دهید. سؤالات بازدیدکنندگان را پاسخ دهید، برای پاسخ‌هایتان دلیل و مدرک ارائه کنید و فراخوان عمل واضح پیشنهاد دهید. این ساختاری برای داشتن نرخ تبدیل بالا است.

نوع صفحه خدمات

 1. لینک ارتباط یا شماره تماس

گوشه راست بالای صفحه مکانی استاندارد برای قرار گرفتن اطلاعات تماس است. بازدیدکنندگان نیز در همین‌جا به دنبال اطلاعات شما خواهند گشت. یا یک دکمه برای صفحه ارتباط خود قرار دهید یا شماره تلفن را بنویسید یا از هر دو استفاده کنید.

 1. هدر توضیحی

هدر یا عنوان باید به‌سادگی مشخص کند که شما چه‌کاری انجام می‌دهید. خدماتتان را به زبان بازدیدکنندگانتان معرفی کنید. از اظهارات مبهم همانند «بهترین را تجربه کنید» یا «فناوری انسانی» اجتناب کنید. یک هدر توضیحی هم برای بازدیدکننده هم برای رتبه‌بندی جستجو مفید است.

 1. پاسخ واضح به سؤالات برتر

بازدیدکنندگان شما سؤالات و نگرانی‌هایی دارند. هرچه بهتر به سؤالات آن‌ها پاسخ دهید و نگرانی‌هایشان را برطرف کنید، آن‌ها نیز بیشتر با شما ارتباط می‌گیرند و به یک مخاطب همیشگی تبدیل می‌شوند. هر سؤالی که بی‌جواب بگذارید شانس اینکه افراد بیشتری از سایت شما خارج شوند و به دنبال پاسخ در سایت‌های دیگر بگردند بیشتر می‌شود.

 1. مدرک، مثال، اطلاعات و اثبات اجتماعی

همه می‌توانند ادعا کنند که کاری را انجام می‌دهند؛ اما همه نمی‌توانند آن را اثبات کنند. برای نشان دادن ارزش و مشروعیت خدماتی که ارائه می‌دهید نیاز به مدرک دارید. این می‌تواند شامل مثال، اطلاعات آماری و تحقیقات شود. همچنین با رساندن صدای مشتریان راضی می‌توانید اثبات اجتماعی برای خودتان کسب کنید و به اعتبار بالاتری دست پیدا کنید.

تستیمونیال

 1. ویدیو، دمو و نمودار

اطلاعات و محتوای بصری بسیار قدرتمند هستند. اگر خدمات شما نیاز به اعتماد بیشتری دارد، ویدیو روشی عالی برای ارتقا در بین مخاطبین است. مخاطب می‌تواند چهره شما و کار شما را در ویدیو ببیند و حتی صدای شما را بشنود. اگر می‌خواهید خدماتی ارائه دهید که توضیح آن دشوار است، از نمودار و دمو برای توضیح آن استفاده کنید.

 1. فراخوان عمل

صفحات خدمات می‌توانند یک بن‌بست باشند یا به یک فراخوان عمل دوستانه و صمیمی همانند «با ما در ارتباط باشید تا اطلاعات بیشتری درباره خدماتمان کسب کنید» تبدیل شود. می‌توانید این صفحه را با اضافه کردن چهره متخصص فروش در کنار فراخوان عمل کمی شخصی‌تر و صمیمی‌تر کنید.

صفحه درباره ما: ایجاد اعتماد

بازدیدکنندگان سایت شما دوست دارند بدانند با چه کسی قرار است کار کنند. به همین دلیل است که صفحه «درباره ما» همیشه یکی از محبوب‌ترین صفحات برای جذب مخاطب جدید بوده است. آنالیتیکس خود را چک کنید. اینجا جایی است که شما برای نام خود یک چهره می‌سازید، داستانتان را تعریف کرده و ماموریتتان را توضیح می‌دهید.


مقاله مرتبط: ١٠ عنصری که صفحه «درباره ما» وب‌سایت باید داشته باشد


معیار های صفحه درباره ما

 1. شخصیت، ارزش‌ها و داستان شما

در اینجا شما به سؤالات بزرگی پاسخ خواهید داد: چرا این کار را انتخاب کرده‌اید؟ چه مدت است که در این زمینه فعالیت دارید؟ چه چیزی تیم شما را تشویق می‌کند؟ چرا این خدمات مهم است؟

شما تنها فرد با این داستان هستید، بنابراین این صفحه را طوری طراحی کنید که شما را از سایرین مجزا کند. درباره ارزش‌ها، اصالت و اینکه چرا این کار اهمیت دارد صحبت کنید.

 1. جوایز، گواهینامه‌ها و مدارک معتبر

درست همانند صفحه خدمات، اینجا نیز محل مناسبی برای قرار دادن چند مدرک معتبر است. هرچیزی که بتواند اعتبار کسب‌وکار شما را بالاتر ببرد و شما را فقط یک ارائه دهنده خدمات ساده معرفی نکند. در این میان، استفاده از مدارکی همچون جوایز دریافت شده، امتیاز و مدارک معتبر، همچنین نظر کاربران می‌تواند کارساز باشد.

 1. ویدیو

اگر این امکان برایتان وجود دارد، فرمت این صفحه را به ویدیو تغییر دهید. همیشه ویدیو و محتوای تصویری فرمت قدرتمندتری در بازاریابی به شمار می‌رود. از ویدیو برای بیان قدرتمندترین پیام خود استفاده کنید: چرا این شرکت وجود دارد؟

 1. تصاویری از اعضای اصلی تیم به همراه لینک به صفحه پروفایل

یک شرکت بدون چهره نباشید. خودتان را به‌طور شخصی به مشتریان معرفی کنید. اگر شرکت کوچکی هستید، چهره تمام اعضای تیم را به نمایش بگذارید. اگر شرکت بزرگی هستید فقط رهبران و اعضای کلیدی شرکت را با چهره نشان دهید. شما تنها شرکت با این افراد هستید، آن‌ها را برجسته کنید و نشان دهید. هر وب‌سایتی برای جذب مخاطب بیشتر باید تصاویری از افراد واقعی به نمایش بگذارد. بازدیدکنندگان شما می‌خواهند بدانند دقیقاً چه افرادی در این شرکت حضور دارند و خدمات ارائه می‌دهند.

صفحه تماس با ما: جایی که جادو رخ می‌دهد

نکته‌ای که در این صفحه وجود دارد این است که باید هر چیزی که حواس مخاطب را پرت می‌کند از سر راه برداشته شود. فقط یک فرم ساده کافی است. ایده اصلی، شروع یک مکالمه است نه بازجویی مخاطب. پس این فرم باید تا جای ممکن ساده باشد.

مشخصات صفحه تماس با ما

 1. فرم ارتباط ساده

این یکی از بهترین نکات برای تبدیل بازدیدکننده به یک مخاطب همیشگی یا لید است: از یک فرم ارتباط با کمترین تعداد فیلد استفاده کنید. از مخاطبتان نخواهید ده‌ها سوال را پاسخ بگوید. فرم را بسیار ساده طراحی کنید.

درست است، شما به اطلاعات بیشتری برای کیفیت‌سنجی و آمارگیری مشتریان نیاز خواهید داشت اما این اطلاعات را بگذارید برای زمانی که پروسه فروش صورت می‌گیرد.

 1. شماره تماس، آدرس، مسیر

همه بازدیدکنندگان شما به مخاطب دائمی شما تبدیل نمی‌شوند. برخی می‌خواهند با شما تماس بگیرند. این بسیار عالی است. بنابراین بهتر است تمامی اطلاعات تماس خود را در این صفحه بگذارید. این اطلاعات می‌تواند شامل نشان دادن آدرس روی نقشه، نوشتن آدرس و شماره تماس شود. اگر محل قرارگیری شرکت شما مکان جذابی است تصویری از آن منتشر کنید تا تصویر مشروع‌تر و قابل اعتمادتری از شما به نمایش بگذارد.

چیزی که در این صفحه قرار ندارد: محتوا، نوار کنار صفحه، و هر چیزی که ممکن است برای مخاطب حواس‌پرتی ایجاد کند.

افرادی که در این صفحه قرار دارند به هدفی که شما دارید نزدیک‌تر هستند. برای اینکه آن‌ها را در این صفحه نگه دارید و موجب شوید به مسیرشان ادامه دهند، هر چیزی به غیر از فرم را از صفحه بردارید. این صفحه هیچ محتوای دیگری نیاز ندارد. حتی باید نوار کنار صفحه نیز در کوچک‌ترین حالت خود قرار داشته باشد.

صفحه تشکر: عملیات با موفقیت انجام شد

در بسیاری از سایت‌های تولید لید، این صفحه چیزی بیش از دو کلمه کوتاه ندارد. اما این کار موجب می‌شود یک فرصت عالی را برای برقراری ارتباط با مشتریان خود از دست بدهید. صفحه تشکر را طوری بنویسید که بتوانید ارتباط قوی‌تری با مخاطب خود برقرار کنید. این صفحه نباید به یک بن‌بستی تبدیل شود که به «از شما متشکریم» ختم شود.

 1. یک پیام تشکر خالص و حقیقی

به مخاطب خود احترام بگذارید و با زبان ساده خودتان با او صحبت کنید. باید برای او توضیح دهید پس از این مرحله چه اتفاقی می‌افتد. چه زمانی با آن‌ها تماس گرفته می‌شود؟ چه کسی قرار است مسئول کار آن‌ها باشد؟

 1. فرم عضویت ایمیل

اگر این افراد از سایت و محتوای شما خوششان آمده باشد و به برند شما علاقه نشان بدهند حتماً دوست دارند بیشتر درباره شما بخوانند. این گزینه را در اختیارشان قرار دهید تا در صورتی که به اطلاعات بیشتری علاقه‌مند هستند در خبرنامه یا سایت عضو شوند.

 1. لینک به مقالات پیشنهادی و محتوای بیشتر

اگر شما در این صفحه هیچ گزینه‌ای برای مخاطب خود نداشته باشید به‌نوعی به او می‌گویید از سایت شما خارج شود. در حالی که با قرار دادن یک لینک مرتبط و محتوایی مفید می‌توانید او را به سایت بازگردانید و موجب شوید مدت‌زمان بیشتری را روی سایت شما بگذرانند.

 1. شبکه‌های اجتماعی

حتی اگر افرادی که وارد سایتتان می‌شوند در شبکه‌های اجتماعی شما عضو نشوند یا شما را دنبال نکنند، باز هم قرار دادن آیکون این صفحات اعتبار بیشتری برایتان خواهد داشت. اما فراموش نکنید بهتر است لینک صفحات اجتماعی را قرار دهید که در آن‌ها فعال هستید و با مخاطبانتان ارتباط برقرار می‌کنید. هرگز صفحاتی که در آن‌ها هیچ اطلاعاتی نمی‌گذارید را در سایت خود قرار ندهید.

چیزی که به شما نگفتند: تعداد کمی از خوانندگان بلاگ شما به مخاطب همیشگی شما تبدیل می‌شوند و این هیچ مشکلی ندارد!

اگر تصور می‌کنید یک «لید» یا مخاطب هر شخصی است که آدرس ایمیل خود را وارد کرده و ایبوک یا راهنمای شما را دانلود کرده است، پس درست است خوانندگان بلاگ شما همگی مخاطبان همیشگی شما هستند.

اما بگذارید صادق باشیم. این افراد لیدهای باکیفیت برای فروش نیستند. آن‌ها ایبوک شما را می‌خواهند نه کمکتان را. فقط درصد کمی از این افراد به لید و مشتری واقعی شما تبدیل می‌شوند. اما وبلاگ در هر حال مهم است. حتی اگر نرخ تبدیل شما از طریق خوانندگان بلاگ صفر باشد.

چرا؟ فواید غیرمستقیم وبلاگ نویسی و بازاریابی محتوا مهم هستند تا بازدیدکنندگان باکیفیت را از طریق جستجو به سایت شما بکشانند.

بدون هیچ محتوایی، وب‌سایت شما ارزش لینک شدن به هیچ جا را ندارد.

بدون لینک، وب‌سایت شما هیچ‌وقت در موتورهای جستجو اعتبار کسب نمی‌کند.

بدون اعتبار، شما هرگز در رقابت با سایر سایت‌ها در کلمات کلیدی امتیازی نخواهید گرفت.

بدون کسب امتیاز در عبارات ارزشمند و کلمات کلیدی، هیچ‌وقت نمی‌توانید مخاطب مورد هدفتان را به سوی خود بکشانید.

یک پست بلاگ با کیفیت توسط یک گروه از تولیدکنندگان محتوای قدرتمند در کنار بازاریابی محتوا ایجاد می‌شود. این دو گروه در کنار هم می‌توانند محتوا را از نظر سئو بهینه کنند که هدف آن نیز امتیاز گرفتن در کلمات کلیدی مورد نظر جهت جذب بازدیدکنندگانی است که نیاز به کمک دارند. این مسئله بخصوص در بازاریابی B2B اهمیت دارد.

مثال: ارائه‌کننده خدمات B2B

این عملکرد به روی ده‌ها وب‌سایت دیده شده است، برنامه‌ی بازاریابی دیجیتال و اکانت‌های آنالیتیکس. در اینجا مثالی از برنامه بازاریابی و تولید مخاطب یک وب‌سایت حقیقی می‌آوریم.

این وب‌سایت سالانه یک میلیون بازدید دارد. حدود ۹۱% این بازدیدکنندگان در صفحه وبلاگ فرود می‌آیند.

گوگل آنالیتیکس وب سایت

اما آیا همه این افراد به لید تبدیل می‌شوند؟ خیر!

تولید lead یا جذب مخاطب

به‌ندرت پیش می‌آید که شخصی که فقط برای دریافت اطلاعات یا راهکاری وارد سایت شما شده و به یک لید تبدیل شود. این اتفاق فقط در .۰۳% مواقع رخ می‌دهد. اما نگران نباشید در ادامه خواهید دید چطور می‌توانید در طی یک سال صدها لید معتبر به دست بیاورید.

بدون شک اگر در سایتی که مثال زده شد بلاگی وجود نداشت هیچ‌کس نیز در خبرنامه عضو نبود و به‌موجب آن هیچ دنبال کننده‌ای نیز وجود نداشت و در نهایت این سایت در سال ۹۳۰۰۰۰ بازدیدکننده کمتری داشت. این موجب می‌شود آگاهی برند شما کاهش‌یافته و هیچ‌کسی به سایت شما لینک ندهد.

با توجه به داده‌های Ahrefs، ۳۷۰۰ وب‌سایت به وب‌سایت مثال ما یعنی Orbitmedia.com لینک داده‌اند که ۸۷% این لینک‌ها به پست‌های بلاگ بوده است. به غیر از صفحه اصلی، ۲۱۷ لینک برتر آن صفحات بلاگ بوده است.

این نکته را نیز در نظر داشته باشید، تقریباً هیچ‌کس به صفحات فروش یا بروشور یک وب‌سایت لینک نمی‌دهد. اغلب لینک‌ها به محتوای سایت و مقالات مفید آن صورت می‌گیرد.

بنابراین بدون این صفحات هیچ اعتباری نخواهید داشت و هیچ امتیازی در کلمات کلیدی مورد نظرتان کسب نمی‌کنید. در اینجا نتیجه جستجوی عبارت «Chicago web design» را در حالی که Mozbar فعال است می‌بینیم. در اینجا می‌توانید اعتبار تمامی صفحات برتر را ببینید.

اعتبار صفحات برتر

بنابراین اگر می‌خواهید بازدیدکنندگان بیشتری به‌سوی وب‌سایت خود بکشانید، افرادی که به خدمات شما نیاز دارند یا ممکن است به لید تبدیل شوند، باید محتوای زیادی در وب‌سایت خود داشته باشید و لینک‌دهی را فراموش نکنید تا بتوانید اعتبار بالاتری کسب کنید. در غیر این صورت، برای اصطلاحات مورد نظرتان هیچ‌گاه امتیازی کسب نمی‌کنید.

در اینجا خواهید دید چطور پست‌های بلاگ اعتبار کسب می‌کنند و امتیاز می‌گیرند و به‌موجب این امتیازات بازدیدکنندگان باکیفیت بیشتری به‌سوی خود جذب می‌کنند.

ترافیک اعتبار لینک

این چیزی است که بسیاری از افراد درباره بازاریابی محتوا و تولید لید نمی‌دانند. خوانندگان بلاگ به خدمات شما نیازی ندارند. اما اگر به‌خوبی جستجوکردن را بشناسید، خواهید دید بلاگ نویسی چقدر قدرتمند است. اگرچه فایده آن به‌طور غیرمستقیم خواهد بود اما همچنان قدرت بسیار بالایی دارد.

جذب مخاطب و تولید لید کار پیچیده‌ای است

بازدیدکنندگان لزوماً یک جریان خاص را دنبال نمی‌کنند و فاکتورهای ریزی در بازاریابی وب‌سایت‌ها وجود دارد. در کنار هم، آن‌ها به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم به روی نتایج شما تأثیر می‌گذارند. اما اگر بتوانید نکات گفته شده را به‌درستی در وب‌سایت خود اعمال کنید، تفاوت چشمگیری احساس خواهید کرد.

بهترین راهکارهای جذب مخاطب برای وب‌سایت

دپارتمان آموزش هاست ایران

دپارتمان آموزشی هاست ایران در تلاش است جدید ترین آموزش های مرتبط با میزبانی وب را در اختیار کاربران عزیز قرار دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9  +  1  =