طرح حمایت هاست ایران از کسب‌و‌کارهای نوپا
طرح حمایت هاست ایران از کسب‌و‌کارهای نوپا

در دوران بیماری کرونا و در شرایط دشوار پیش‌آمده برای استارتاپ‌ها و کسب‌وکارهای نوپا، سازمان فناوری اطلاعات؛ طرحی به نام بوم واره را در جهت حمایت از کسب و کارهای نوپا ارائه کرده است.

این طرح حمایتی با نام «بوم‌واره» قرار است تا ۵٠٠٠ شرکت نوپا ثبت‌نام‌شده در سامانه ایران نوآفرین را مورد حمایت قرار دهد؛ اما این نوع حمایت با حمایت‌های قبلی متفاوت بوده و این بار به جای وام و ارائه پول نقد به استارت‌آپ‌ها، به آن‌ها خدماتی از شرکت‌های مختلف به صورت رایگان یا تخفیف‌دار ارائه خواهد شد.

این نوع حمایت، به کسب‌وکارهای نوپا کمک می‌کند تا بدون داشتن نگرانی بابت خدمات زیرساخت، بتوانند برروی گسترش و بهبود خدماتشان تمرکز کنند.

معرفی طرح ایران نوآفرین در هاست ایران

بر اساس تفاهم نامه‌ای که بین هاست ایران و سازمان فناوری اطلاعات کشور، به امضاء رسیده است، شرکت نوآوران شبکه سبز مهرگان (هاست ایران) به عنوان یکی از شرکت‌های برتر حوزه فناوری اطلاعات در کشور این افتخار را دارد که با مشارکت در این طرح در جهت ایجاد بستر حمایتی از کسب‌وکارها کمکی به پیشرفت صنعت و فعالین خلاق کشور را داشته باشد. در این طرح کلیه خدمات هاست ایران در ۶ ماه اول قرارداد تا سقف ۶ میلیون تومان به‌صورت رایگان و در ۶ ماهه دوم تا سقف ۶ میلیون تومان به‌صورت نیم‌بها محاسبه خواهد شد.

چه کسانی می‌تواننند عضو سامانه نوآفرین شوند؟

به صورت کلی دریافت کد ایران نوآفرین، برای تمامی افراد حقیقی و حقوقی امکان‌پذیر است و هر تیمی در هر مرحله‌ای از رشد (حتی پیش از ثبت حقوقی) می‌تواند از اعتبار ۹ میلیون تومانی استفاده نماید.

اگر فعال علاقه‌مند به حوزه نوآفرینی کشور یا شخص حقیقی جویای کار هستید، با تکمیل فرم ثبت‌نام، امکان معرفی خود و ارتباط با بازیگران این حوزه را یافته، اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کرده و از امکانات ایجادشده بر این مبنا استفاده کنید.

اگر شرکت ثبت‌شده نوپا و به دنبال جذب سرمایه، یافتن برنامه شتابدهی مناسب و ارتباط با سایر بازیگران این حوزه هستید، با تکمیل فرم ثبت‌نام شرکت‌های نوپا می‌توانید امکان مشاهده امکانات و ارتباط با سایر شرکت‌ها و یا تیم‌های نوپا، سرمایه‌گذاران، شتابدهنده‌ها و مراکز رشد را فراهم کنید.

در صورتی که مسیرهای ابتدایی برای رشد کسب‌وکارهای نوپا را پیموده‌اید و اکنون یک شرکت بزرگ رشدیافته هستید، نیز می‌توانید وارد طرح نوآفرین شوید.

اگر تیم نوپایی شامل حداقل دو هم بنیان‌گذار هستید و به دنبال جذب سرمایه، یافتن برنامه شتابدهی مناسب و ارتباط با سایر بازیگران حوزه نوآفرینی کشور هستید، با تکمیل فرم ثبت‌نام تیم نوپا، امکان مشاهده امکانات و ارتباط با سایر شرکت‌ها یا تیم‌های نوپا، سرمایه گذاران و شتابدهنده‌ها و مراکز رشد را فراهم آورید.

اگر شتابدهنده یا مرکز رشد و در جست‌وجوی تیم‌های دارای استعداد رشد بالا هستید، می‌توانید با تکمیل فرم ثبت‌نام شتابدهنده‌ها و مراکز رشد، امکانات مرکز خود را به تعداد بیشتری از متقاضیان معرفی کنید.

اگر سرمایه‌گذار خطرپذیر یا صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه، صندوق پژوهش و نوآوری یا یکی از فرشتگان کسب‌وکار هستید، می‌توانید با تکمیل فرم ثبت‌نام سرمایه‌گذاران، در معرض دید شرکت‌ها یا تیم‌های نوپای کشور قرار بگیرید تا بتوانید سبد سرمایه‌گذاری‌های خود را تکمیل کرده و یا با شرکت‌ها یا تیم‌های نوپا نیازمند سرمایه‌گذاری در حوزه مورد نظر خود ارتباط برقرار کنید.

آموزش ثبت نام در طرح ایران نوآفرین

برای دریافت کد ایران نوآفرین، ابتدا لازم است تا وارد سایت نوآفرین شوید، بعد از ورود به سایت، روی «شروع» کیلیک ‌کنید تا وارد قسمت «ثبت نام در سایت» شوید.

آموزش ثبت نام در طرح ایران نوآفرین

پس از ثبت‌نام با رمز کاربری خود وارد و اطلاعات ایده، استارت‌آپتان را وارد کنید.

راهنمای ثبت نام در ایران نوآفرین

اکنون شما از کاربران سایت ایران نوآفرین هستید که باید اطلاعات خود را وارد و تکمیل کنید. گزینه ورود به سایت را انتخاب و در صفحه اول، با انتخاب گزینه تکمیل اطلاعات، نام تیم یا استارت‌آپ خود را وارد کنید.

برای قسمت‌های «وضعیت کسب و کار»، مرحله رشد» و … چندین گزینه وجود دارد که می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب و بعد از آپلود کردن لوگوی و کامل کردن اطلاعات کلی تیم به مرحله بعد بروید.

توجه داشته باشید که این سامانه به صورت هوشمند، صحت اطلاعات وارد شده را بررسی می‌کند. لذا برای ثبت نام لازم است شماره تماس وارد شده با کدملی وارد شده تطابق داشته باشد.

ثبت کد ایران نوآفرین در هاست ایران

پس از تکمیل ثبت نام، کد ایران نوآفرین از طریق پیامک برای شما ارسال خواهد شد. برای استفاده از خدمات هاست ایران می‌بایست کد دریافتی را در سایت صفحه ایران نوآفرین در سایت هاست ایران ثبت نمایید تا اعتبار این طرح به حساب کاربری شما اضافه شود.

خدمات و حمایت‌های هاست ایران به کسب‌وکارهای نوپا

این طرح از طریق سامانه مشترک هاست ایران و سازمان فناوری اطلاعات، برای حداکثر ۴۰۰ شرکت مورد تایید طرح ایران نوآفرین، قابل استفاده خواهد بود.

در طرح ایران نوآفرین می‌توانید طبق سهمیه‌بندی زیر از اعتبار طرح بوم‌واره خود جهت استفاده از خدمات زیرساختی هاست ایران استفاده نمایید:

۱۰۰ درصد اعتبار برای خدمات ثبت و تمدید زیرساخت ابری IAAS

IAAS مخفف Infrastructure as a Service و یکی از سرویس‌های کلود است که در آن زیرساخت به عنوان سرویس دراختیار شرکت‌ها و مشتریان قرار می‌گیرد. این شکل از ارائه خدمات، توان پردازشی، فضای ذخیره‌سازی، شبکه‌‎ها و دیگر منابع پایه‌ای محاسباتی را برای کاربر فراهم می‌کند.

۱۰۰ درصد اعتبار برای خدمات خرید و تمدید سرور اختصاصی و سرور مجازی

سرورهای اختصاصی هاست ایران، تجربه‎‌ای از قدرت، امنیت و قابلیت کنترل بالا را فراهم می‌‎آورند. از آنجا که تمام منابع سرور به طور کامل در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد، مشتریان می‌توانند در هر زمان، با نصب نرم افزارهای دلخواه و مدیریت اختصاصی سرور، نیازهای سمت سرور خود را رفع نمایند.

سرورهای مجازی ‌هاست ایران ضمن در اختیار قرار دادن منابع اختصاصی، سطح بالاتری از عملکرد و امنیت را برای وب‌سایت‌ها فراهم می‌کنند. این سرورها برای سایت‌های پربازدید و یا سایت‌هایی که میزان بالایی از منابع را مصرف می‌کنند و یا نیازمند تنظیماتی خارج از استانداردهای سرویس‌های اشتراکی هستند، بهترین انتخاب است.

۱۰۰ درصد اعتبار برای خدمات هم‌مکانی دیتاسنتر Co-location

در سرویس Co-location استارتاپ‌ها و کسب‌وکارهای نوپا می‌توانند به جای نگه داشتن سرورها در داخل دفاتر اداری، سرور خود را در دیتاسنتر هاست ایران قرار دهند.

۱۰ درصد اعتبار برای سرویس ایمیل تراکنشی

ایمیل‌ تراکنشی یا Transactional Email، به ایمیل‌هایی گفته می‌شود که در پاسخ به یک عمل ارسال می‌گردند. به‌طور مثال ایمیل تأیید عضویت، بازیابی رمز عبور، ثبت سفارش و … . به‌طورکلی ایمیل‌هایی که درنتیجه یک عمل و تراکنش و به خواست دریافت‌کننده ارسال شود و محتوای هر ایمیل برای هر شخص متفاوت باشد، ایمیل تبادلی گفته می‌شود.

۲٫۵ درصد اعتبار برای ثبت دامنه‌های بین‌المللی

در طرح ایران نوآفرین، کاربران می‌توانند ۲٫۵ درصد از کل اعتبار خود را به ثبت دامنه‌های بین‌المللی اختصاص دهند

۲٫۵ درصد اعتبار برای گواهی SSL

گواهی SSL یا Secure Sockets Layers که به اختصار SSL نامیده می‌شود؛ راه حلی جهت برقراری ارتباطات ایمن میان یک سرویس دهنده و یک سرویس گیرنده است. در طرح بوم واره کسب و کارهای نوپا می‌توانند از ۲٫۵ درصد از کل اعتبار طرح را برای خرید گواهی SSL استفاده نمایند.

۱۰ درصد اعتبار برای سامانه پیام کوتاه (شارژ پنل)

شرکت کنندگان در طرح بوم واره، امکان استفاده از ۱۰ درصد کل اعتبار خود را در سامانه پیام کوتاه هاست ایران خواهند داشت.

۲۰ درصد اعتبار برای سرویس مانیتورینگ وب‌سایت / سرور

از مهم‌ترین ویژگی‌های سرویس مانیتورینگ ‌هاست ایران، می‌توان به این موارد اشاره نمود: امکان تعیین ساعات Maintenance برای سرور و ایجاد کلمات کلیدی مشکوک به دلخواه، گزارش دقیق Uptime و Performance سرور و امکان مقایسه با ماه‌های گذشته، مانیتورینگ ٢٤ ساعته، پشتیبانی از انواع پروتکل‌ها، آگاه سازی از طریق ایمیل و SMS بعد از اطمینان از خرابی

۲۰ درصد اعتبار برای سرویس زیرساخت آموزش مجازی / همایش و سمینار آنلاین

با استفاده از این سیستم مدرسین و دانشجویان می‌توانند دوره‌های خود را به صورت آنلاین ایجاد و به فروش برسانند.

همین حالا در طرح نوآفرین ثبت نام کنید

[mks_button size=”large” title=”ثبت‌نام کنید” style=”squared” url=”https://hostiran.net/irannoafarin” target=”_blank” bg_color=”#88d651″ txt_color=”#FFFFFF” icon=”” icon_type=”” nofollow=”1″]

نیاز به مشاوره دارید؟

برای کسب اطلاعات بیشتر در باره طرح ایران نوآفرین با کارشناسان هاست ایران با شماره ۰۲۱۲۸۳۱۰ تماس بگیرید.

حمایت هاست ایران از کسب‌و‌کارهای نوپا؛ آموزش ثبت نام در سامانه ایران نوآفرین

علی رجبی

یک دیدگاه برای “حمایت هاست ایران از کسب‌و‌کارهای نوپا؛ آموزش ثبت نام در سامانه ایران نوآفرین”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

81  +    =  87