چطور عکس بگیریم تا به فروش کالا کمک کند؟
چطور عکس بگیریم تا به فروش کالا کمک کند؟

امروزه این‌طور به نظر می‌رسد که هرکس با برادرش یک فروشگاه اینترنتی دایر کرده است. چه فروشگاه اینترنتی خودتان را داشته باشید و یا دنبال راهی برای فروش عالی محصولتان در وب‌سایت باشید، باید طریقه عکس گرفتن از محصولتان را بدانید.

این عکس‌ها هستند که به‌درستی جذاب بودن محصول شما را نشان می‌دهند.

با توجه به این، در زیر نکات و ترفندهایی ارائه‌شده که به شما کمک می‌کند عکس‌های بهتری از محصولتان بگیرید و فروش بیشتری داشته باشید.

عکس محصول از هزار کلمه توضیح باارزش‌تر است

فشردن شاسی دوربین کار بسیار ساده‌ای است اما استفاده مفید از دوربین نیاز به مهارت دارد تا در دنیای فروش محصولات آنلاین به رقابت بپردازید. آنچه باعث می‌شود شما بفروشید یا رقیبتان، وجود یک عکس عالی است.

این حقیقت را مدنظر داشته باشید که هر بار کالایی را آنلاین می‌خرید، در واقع پول را با توجه به عکسی که می‌بینید پرداخت می‌کنید – اغلب حتی کامل متوجه خود محصول نمی‌شوید.

تصور کنید فروشگاه A بهترین محصولات را برای فروش دارد، اما عکس محصولات بی‌روح و بدون جذابیت است. فروشگاه B همان محصولات را با عکس‌های با نورپردازی عالی برای فروش گذاشته است به‌طوری‌که عکس‌ها مناسب کاتالوگ است. شما از کدام فروشگاه خرید می‌کنید؟

احتمال اینکه شما بگویید از فروشگاهی با عکس‌های با کیفیت بالاتر خرید می‌کنید بسیار زیاد است.

فکر کنید چرا چگونگی عکس گرفتن به این مسائل مربوط می‌شود. در کنار این حقیقت که عکس‌های بهتر جذاب‌تر هستند، زمانی که یک فروشگاه قدم‌هایی برمی‌دارد تا اطمینان حاصل کند عکس‌هایش بهترین عکس‌های ممکن است، نشان می‌دهد که آن‌ها حقیقتاً به محصولی که می‌فروشند و به مشتریانشان اهمیت می‌دهند.

بنابراین، مغازه‌داری با عکس‌های بهتر، احتمالاً حرفه‌ای‌تر خواهد بود و کالای شما با پشتیبانی‌ای همراه خواهد بود که شما از یک شرکت معتبر انتظار دارید.

زمانی که عکس‌های یک فروشگاه آن‌قدرها خوب نیست، ممکن است احساس تردید به شما دست دهد. شما نمی‌توانید کاری انجام دهید اما به این فکر می‌کنید که آیا اگر محصول به دستتان برسد از خریدتان مطمئنید و نمی‌دانید محصول با چه شرایطی به دست شما می‌رسد.

عکس‌های محصول، اولین دید را به بازدیدکنندگان وب‌سایت شما می‌دهد که تعاملات و معاملات فی‌مابین شما و آن‌ها چگونه خواهد بود.

چگونه عکس‌های عالی بگیرید

روی تجهیزات مناسب سرمایه‌گذاری کنید.

اگرچه می‌توانید با گوشی‌تان هم عکس‌ها را بگیرید، اما ممکن است بخواهید از دوربین‌های درجه یک برای عکس گرفتن استفاده کنید. دوربین‌های DSLR عکس‌هایی با کیفیت بالاتر می‌گیرند، عمق مطلب را به-خوبی بیان می‌کنند و با تنظیمات خودکار کارهای سخت را برایتان انجام می‌دهند.

با یک سه‌پایه زندگی را آسان‌تر کنید.

هیچ‌چیز بدتر از یک عکس تار نیست و سه‌پایه‌ها به شما کمک می‌کنند تا از آن اجتناب کنید. اگر زمان عکاسی طولانی‌تر شود، استفاده از یک سه‌پایه به شما کمک می‌کند که شات‌های تار نداشته باشید. لازم است که از فوکوس و کنتراست عکس‌ها مطمئن شوید.

بیش از آنچه فکر می‌کنید شات بگیرید.

از زوایا و موقعیت‌های مختلف استفاده کنید، بنابراین زمانی که می‌خواهید عکس را برای وب‌سایت یا ویترین ویرایش کنید انتخاب‌های بیشتری دارید.

نمایش عکس محصول از زوایای مختلف، برای خریداران آنلاین تیزبین مناسب است.

گاهی مشتریان تمایل دارند از دیدگاه‌های مختلف به محصول نگاه کنند، به‌رغم همه‌چیز، آن‌ها نمی‌توانند محصول را بردارند و نگاهی به آن بیندازند، بنابراین با دادن عکس از زوایای مختلف، فروشتان را تضمین می‌کنید.


مقاله مرتبط: چگونه برای وب‌سایت خود تصاویر رایگان پیدا کنیم؟


جزئیات را از نزدیک هم نشان دهید.

به خاطر داشته باشید که چگونه گفتیم مشتری نمی‌تواند محصول را بردارد و امتحان کند؟ دادن یک کلوزآپ از جزییات محصول خیلی خوب است. این کلوزآپ می‌تواند مشتری‌های مردد را متقاعد کند که جلو بروند و روی «add to cart» کلیک کنند.

بک‌گراندی استفاده کنید که خریدار را از محصول منحرف نکند

یکی از دلایلی که از بک‌گراند سفید به‌جای بک‌گراند رنگی برای عکس‌های محصول استفاده می‌شود این است که کمتر گیج‌کننده است. مطمئناً در برخی موارد گذاشتن محصول روی یک بک‌گراند رنگی و شلوغ ایده خوبی است اما در بیشتر موارد بهتر است از یک رنگ استفاده کنید تا تمرکز بر روی یک‌چیز- محصولی که می‌خواهید بفروشید-باشد.

بر اساس اندازه محصول، از یک لایت باکس استفاده کنید.

لایت باکس برای ایجاد عکس‌هایی با نور غیرمستقیم از همه زوایا ساخته‌شده است. با استفاده از آن‌ها عکس‌هایی را می‌گیرید که هیچ سایه‌ای اطراف محصول دیده نمی‌شود.

آنچه اغلب افراد را از خرید لایت باکس منصرف می‌کند، هزینه بالاست. باوجوداینکه نیازی نیست که یک لایت باکس گران بخرید.

در حقیقت، آموزش‌های آنلاین زیادی وجود دارد که به شما می‌آموزد چگونه یک لایت باکس بسیار ارزان برای خودتان بسازید. در wikiHow از لینک  just one simple tutorial I found for creating an inexpensive lightbox of your own استفاده کنید.

تعیین کنید که می‌خواهید نور طبیعی داشته باشید یا از نور استودیو استفاده کنید.

همین‌طور که بررسی می‌کنید چطور عکس بگیرید، به یاد داشته باشید که بسیاری افراد نور استودیو را به نور طبیعی ترجیح می‌دهند. بزرگ‌ترین دلیل آن پایداری است. شما می‌خواهید هر عکسی که می‌گیرید به‌وضوح عکس قبلی باشد. دلیل دیگر این است که می‌توانید پیش‌بینی کنید که در همه ساعات روز چطور به نظر می‌رسد.

از طرف دیگر، زمانی که زیر نور خورشید عکس می‌گیرید، ممکن است نیاز به تغییر زاویه داشته باشید، یا تمام‌وقت خود را صرف تغییر موقعیت خورشید کنید. این موضوع به‌علاوه حرکت ابرها، شانس شما را برای گرفتن عکس‌هایتان کم می‌کند.

با نورها بازی کنید تا نور مناسب را بیابید.

باید موقعیت مناسب را برای قرار دادن نورها بیاموزید و ممکن است نیاز باشد تا با زوایا بازی کنید و آزمایش کنید تا ببینید در چه موقعیت‌هایی محصول شما بهتر به نظر می‌رسد.

بسیار حائز اهمیت است تا مطمئن شوید که اگر روی یک سطح صیقلی یا نزدیک آن عکس می‌گیرید، نورها روی محصولات منعکس نشوند. همچنین شما باید بدانید که ابرها نور خیره کننده‌ای روی سوژه‌ها ایجاد می‌کنند.

همه‌چیز را درباره دوربینتان یاد بگیرید.

ما بسیار خوش‌شانسیم که در عصری زندگی می‌کنیم که آموزش‌های نوشتاری و تصویری زیادی به‌صورت آنلاین در دسترس ما است. با جستجوی سریعی در یوتیوب، آموزش‌های زیادی را پیدا می‌کنید.

شما می‌توانید چگونگی استفاده از تقریباً همه دوربین‌های موجود در بازار را یاد بگیرید، همچنین نرم-افزارهای ویرایش که عکس شما را بی‌نقص می‌کند و آموزش مجازی کل فرآیند گرفتن عکس. به‌عبارت‌دیگر، با خرید یک دوربین باکیفیت، دیگر بهانه‌ای برای عکس نامناسب محصول در وب‌سایت باقی نمی‌ماند.

از قرار دادن چند محصول در یک عکس خودداری کنید، حتی اگر آن‌ها را باهم می‌فروشید.

زمانی که می‌فهمید چطور عکس بگیرید، احمقانه رفتار نکنید. شما نمی‌خواهید که خریدار احتمالی شما در تعداد زیادی محصول در یک عکس غرق شود.

اگر خریداران بخواهند بیش از یک محصول را بخرند، خوب است، اما باید از تلنبار کردن چند محصول در یک عکس اجتناب کنید. در عوض، ایده بهتری است که عکس‌های جداگانه‌ای از محصولات تلنبار شده بگیرید که بازدیدکننده بتواند هر سوژه را جداگانه ببیند.

از نرم‌افزارهای ویرایش برای عکس‌هایتان استفاده کنید.

توجه کنید که صحبت از نرم‌افزارهای گران‌قیمت نیست. واقعیت این است که بسیاری از نرم‌افزارهای متن‌باز رایگان وجود دارد. بعضی از آن‌ها اگر بهتر از برندهای گران‌قیمتی مانند فتوشاپ نباشند، به‌خوبی آن هستند.

برخی از این نرم‌افزارها، GIMP، Pain.Net و Photo Pos Pro هستند. نیازی به پرداخت پول زیادی نیست تا عکستان بسیار عالی به نظر برسد.

آن‌قدر آزمایش کنید تا دریابید چه عکسی برای محصولتان مناسب است.

محصولی که می‌فروشید معرکه است. بنابراین شایسته عکس‌های معرکه نیز هست. به یاد داشته باشید، این عکس‌های بی‌نظیر هستند که نه‌تنها اعتبار محصول شما بلکه اعتبار شرکت شما را نیز به اثبات می-رسانند.

آزمایش و بازی با عکس‌ها را ادامه دهید، درنهایت بهترین متد برای عکس گرفتن از محصولتان را خواهید یافت. با این امید که عکس‌ها روزبه‌روز بهتر شده و منجر به پول بیشتری شوند.

چطور عکس بگیریم تا به فروش کالا کمک کند؟

علی رجبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  +  13  =  23