روش‌های راه‌اندازی کمپین PPC موفق
روش‌های راه‌اندازی کمپین PPC موفق

در سایت SEMrush آپدیت‌های گوگل به‌طور مکرر زیر نظر گرفته می‌شوند، چرا که این موتور جستجو به‌ندرت ثابت باقی می‌ماند. در حالیکه آپدیت‌هایی که اغلب به روی تبلیغات کنندگان تأثیر می‌گذارد را بررسی می‌کردیم، به این نتیجه رسیدیم که گوگل به سمت کمپین‌های خودمختار حرکت می‌کند. پیام آن واضح است، هرچه بیشتر با هوش مصنوعی گوگل ادز، محل قرارگیری تبلیغات، سایز بنرها و موارد دیگر کار کنید، شما و مشتریانتان سود بیشتری از این کمپین کسب خواهید کرد.

هرچند، در نهایت این به شما بستگی دارد که چطور مخاطب خود را تعریف کنید، بنابراین دانستن اینکه مشتریان شما چه کسانی هستند بسیار حیاتی و مهم است، باید بدانید از چه اصطلاحاتی برای جستجو و توضیح پرسش‌هایشان استفاده می‌کنند و چه تصاویری ممکن است آن‌ها را بیشتر جذب کند. این ورودی‌های اولیه که شامل کلمات کلیدی، کلمات تبلیغات، تصاویر و ده‌ها خصیصه دیگر می‌شود، باید تا جای ممکن خاص باشند.

ما بسیاری از فاکتورهای اساسی که می‌تواند به بهبود کمپین گوگل ادز شما کمک کند را یافته‌ایم و راه‌هایی که شما نیز بتوانید از آن‌ها سود ببرید را پیدا کرده‌ایم.

جمله‌ای که برای تبلیغات استفاده می‌کنید (Ad Copy): تبلیغ‌های مختلفی را ارائه دهید و از بینشان انتخاب کنید

این روزها وقتی نوبت به خلاقیت‌های تبلیغات می‌شود بهتر است آزادی انتخاب را به گوگل بسپارید. وقتی شما چندین اصطلاح مختلف تبلیغاتی با یک کلمه کلیدی ارائه می‌دهید (بهتر است حداقل سه نوع مختلف باشد)، این مسئله کمک می‌کند اطمینان حاصل کنید بهترین تجربه کاربری را برای مشتریانتان ارائه خواهید کرد.


مقاله مرتبط: SEO یا PPC: کدام‌یک در طولانی‌مدت بهتر جواب می‌دهد؟


گفتن این توصیه‌ها از عمل کردن به آن‌ها ساده‌تر است، فقط به این فکر کنید که چقدر کار نیاز است که بخواهید برای هر ۱۰۰ گروه تبلیغی خود سه جمله تبلیغاتی جداگانه بنویسید؛ اما با نکاتی که در ادامه خواهیم گفت این کار برایتان ساده‌تر خواهد شد.

تبلیغات فعلی خود را بازنگری کنید

ساده‌ترین راه برای شروع، نگاه کردن به تبلیغات موجود و ویرایش آن‌هاست. وقتی نوبت به نوشتن جمله تبلیغاتی می‌رسد، همیشه چیزی وجود دارد که بتوانید آن را ارتقا دهید یا متغیرهای مختلفی را امتحان کنید.

ما توصیه می‌کنیم پیشنهاد‌های فروش منحصربه‌فرد (USP) را امتحان کنید. به‌عنوان مثال، اگر برای یک ابزار سئو تبلیغ می‌کنید، USP های شما می‌توانند یک نسخه رایگان یا تعدادی کلمه کلیدی پیش‌فرض در دیتابیس و موارد این‌چنینی باشند. وقتی فهمیدید پیشنهاد‌های فروش منحصربه‌فرد شما چه چیزهایی قرار است باشد، نوبت به زمانی می‌رسد که دریابید کدام‌یک بهترین گزینه برای مخاطب آنلاین شما است.

شما همیشه می‌توانید تبلیغاتتان را تغییر دهید. این کار را با تغییر افعال در فراخوان عمل (CTA) (مثلاً استفاده از فعل «امتحان کردن» به‌جای «پیدا کردن») انجام دهید. با اعداد بازی کنید و سعی کنید آن‌ها را بیشتر به نمایش بگذارید (مثلاً به‌جای یک میلیون بنویسید ۱۰۰۰۰۰۰). نام برندتان را یک بار در جمله قرار دهید و یک بار حذف کنید (مثلاً «مخاطبین سایت» در مقابل «مخاطبین سایت SEMrush»). گاهی این تغییرات کوچک می‌توانند تأثیر چشمگیری در بهبود CTR شما داشته باشند.

ما توانستیم با تغییر یک کلمه در تمامی کمپین‌های تبلیغاتی انگلستانمان تا ۳۰% CTR خود را بالاتر ببریم. این کار بسیار ساده بود ما فقط دیکته کلمات را به دیکته سنتی انگلیسی تغییر دادیم و با این کار احترام بیشتری گذاشتیم. مثلاً در افعالی نظیر «Analyze» یا «optimize» که در انگلیسی آمریکایی از Z در دیکته آن‌ها استفاده می‌شود، به دیکته انگلیسی که در آن از S استفاده می‌شود، تغییر دادیم. مخاطبان انگلیسی ما از این تغییر کوچک بسیار خرسند شدند.

۳ تیتر و ۲ توضیحات را ارتقا دهید

تبلیغات جستجویی واکنشی به شما این امکان را می‌دهند که یک تبلیغ ایجاد کنید که کلمات بیشتر و پیام‌های مرتبط‌تری را به مشتریانتان نشان دهند. این نوع تبلیغات بر اساس هوش مصنوعی کار می‌کند: تبلیغ دهند تا ۱۵ تیتر (که هر یک ۳۰ کاراکتر دارند) اضافه می‌کند و ۴ توضیح ۹۰ کاراکتری نیز برای آن‌ها در نظر می‌گیرد. گوگل تیترها و توضیحات را با هم ترکیب کرده و بهترین ترکیب را پیدا می‌کند، این هوش مصنوعی تا ۴۳۶۸۰ نوع تبلیغ مختلف را تولید می‌کند که بررسی این تعداد به‌صورت دستی امکان‌پذیر نیست.

آپدیت جدیدی که اخیراً ایجاد شده است این امکان را به تبلیغ دهندگان می‌دهد که تیتر سوم را با حداکثر ۳۰ کاراکتر و توضیحات دوم را با حداکثر ۹۰ کاراکتر اضافه کنند. این بدین معناست که حالا ۳۰ کاراکتر، از جمله آدرس URL، دارید که محصول یا خدمات شما را به روش متقاعد کننده‌تری توصیف می‌کند.

هرچند، باید چند نکته مهم را به یاد داشته باشید. در صفحات کوچک‌تر، اگر فضای کافی برای تمامی کاراکترها وجود نداشته باشد، تیتر سوم یا توضیحات دوم می‌تواند حذف شود. این نکته را هنگام نوشتن یک تبلیغ در ذهن داشته باشید، تبلیغ شما نباید با کوتاه شدن معنای خود را از دست بدهد. همچنین، سعی کنید اطلاعات مهم و حیاتی تبلیغ خود را در تیتر ۳ و توضیحات ۲ قرار ندهید.

از تبلیغات جستجویی واکنشی استفاده کنید

تبلیغات جستجویی واکنشی به شما این امکان را می‌دهند که یک تبلیغ ایجاد کنید که کلمات بیشتر و پیام‌های مرتبط‌تری را به مشتریانتان نشان دهند. ین نوع تبلیغات بر اساس هوش مصنوعی کار می‌کند: تبلیغ دهنده تا ۱۵ تیتر (که هر یک ۳۰ کاراکتر دارند) اضافه می‌کند و ۴ توضیح ۹۰ کاراکتری نیز برای آن‌ها در نظر می‌گیرد. گوگل تیترها و توضیحات را با هم ترکیب کرده و بهترین ترکیب را پیدا می‌کند، این هوش مصنوعی تا ۴۳۶۸۰ نوع تبلیغ مختلف را تولید می‌کند که بررسی این تعداد به‌صورت دستی امکان‌پذیر نیست.

از تبلیغات جستجویی واکنشی استفاده کنید

ایجاد متن برای تبلیغات جستجوی واکنشی کار ساده‌ای نیست. شما باید هر تیتر یا توضیحات را به‌طور واضح و معنادار ایجاد کنید و مطمئن شوید می‌تواند با سایر عناصر تبلیغات شما هماهنگ و ترکیب شود.

فرمت RSA هنوز در حالت بتا قرار دارد، این بدین معناست که شما فقط می‌توانید تبلیغات واکنشی جدید را در گروه تبلیغات «normal» قرار دهید. آمار را می‌توانید در تب Ads and Extensions در گوگل ادز در نظر بگیرید:

کمپین ppc

چند نکته برای استفاده از RSA:

 • برای هر گروه یک تبلیغ واکنشی ایجاد کنید تا پروسه بهینه‌سازی سریع‌تر و شفاف‌تر انجام شود.
 • تمام عناصر یک تبلیغات واکنشی (تیتر یا توضیحات) باید بامعنی و قابل ترکیب شدن با سایر عناصر باشند.
 • سعی کنید تیترهای کوتاه‌تری بنویسید (زیر ۱۵ کاراکتر) که اطمینان حاصل کنید تمامی سه سرتیتر توسط گوگل انتخاب شده و نمایش داده می‌شوند.

از رقبای خود ایده بگیرید

تکنیک‌هایی که در بالا لیست شدند به شما کمک می‌کنند تبلیغات خود را توسعه دهید، اما تا یک طول خاص. دیر یا زود همه ایده‌ها ته می‌کشند؛ بنابراین قدم بعدی، ایده گرفتن از رقبا است. با هم بررسی می‌کنیم چطور می‌توانید به‌راحتی صدها تبلیغ را با چند کلیک بررسی کنید.

از ابزار SEMrush Ad Builder برای این کار استفاده کنید. این ابزار به شما کمک می‌کند ایده‌های جدیدی بیابید:

 • از طریق کلمه کلیدی (به‌عنوان مثال: شما دوچرخه می‌فروشید و می‌خواهید چند نمونه تبلیغ درباره سایر فروشگاه‌های دوچرخه ببینید.)
 • از طریق دامنه (به‌عنوان مثال: شما نام دامنه رقیبتان که دوچرخه می‌فروشد را می‌دانید و می‌خواهید به دنبال تبلیغات آن بگردید.)

از رقبای خود ایده بگیرید

اگر تبلیغی بود که دوست دارید و می‌خواهید آن را به عنوان یک قالب ذخیره کنید، آیکون «Use as template» را بزنید و فیلدهای صفحه‌ای که با نام «New Ad» باز می‌شود را پر کنید:

تبلیغات ppc

در اینجا می‌توانید تغییرات لازم را به روی جملات و اصطلاحات به کار برده شده برای تبلیغاتتان اعمال کنید و مطمئن شوید که تعداد کاراکتر آن مناسب است (۱)، ایده‌های بیشتری برای تبلیغات بگیرید (۲)، یک نمایش سریع از تبلیغ ببینید (۳) و در نهایت تبلیغ جدید ایجاد شده را به یک کمپین خاص یا گروه تبلیغ اختصاص دهید (۴).

به همین سادگی. این کار را تکرار کنید تا از تبلیغات خلاقانه‌ای که جمع‌آوری کرده‌اید رضایت داشته باشید.

نکته: چک کنید و مطمئن شوید که در تنظیمات حساب کاربری گوگل ادز خود گزینه «Ad rotation» را فعال کرده باشید. در غیر این صورت، تمام این تلاش‌هایتان بی‌ثمر خواهد شد.

فرمت‌های تبلیغ: از Ad Extensions استفاده کنید

Ad Extensions یک نوع فرمت است که اطلاعات بیشتری درباره محصول یا خدمات شما ارائه می‌دهد. تبلیغ شما گسترده شده و در صفحه نتایج جستجو قابل رویت‌تر می‌شود. گاهی شما می‌توانید دکمه جکپات را بزنید و تقریباً تمامی فضای ردیف بالا را به خودتان اختصاص دهید:

Ad Extensions به‌طور مثبتی به روی میزان کلیک تأثیر می‌گذارد و همچنین به کاربران کمک می‌کند اطلاعات لازم را سریع‌تر به دست بیاورند. با توجه به تجربه ما، Ad Extensions امتیاز با کیفیت را بالا برده و CPC را کاهش می‌دهد.

انواع extension که برای تبلیغ شما مفید هستند شامل موارد زیر می‌شوند:

 • لینک‌های سایت (۱)
 • یادداشت‌ها (۲)
 • اسنیپت‌های ساختاریافته (۳)
 • شماره تماس (۴)

نکته: در آن واحد ۳ تبلیغات گسترده قابل نمایش خواهد بود. اگر بیشتر اضافه کنید، دیگر به گوگل بستگی دارد که تصمیم بگیرد کدام سه تبلیغ را نمایش دهد.

با مشخصه extensions در Ad Builder، شما می‌توانید در این ابزار برای کمپین‌های تبلیغاتی خود اکستنشن ایجاد کنید. در حال حاضر، سه نوع اکستنشن در Ad Builder، از جمله انواع فوق‌الذکر، وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

زمانیکه یک کمپین در Ad Builder ایجاد می‌کنید، وارد تب «Extensions» شوید و به روی دکمه «New Extension» کلیک کنید. از لیستی که باز می‌شود می‌توانید نوع اکستنشنی که می‌خواهید ایجاد کنید را انتخاب کنید. شما می‌توانید به‌طور دستی نیز اکستنشن‌هایی را اضافه کرده یا از اکستنشن‌های از پیش آماده شده یک فایل استفاده کنید.

سایر اکستنشن‌های مورد استفاده شامل موارد زیر می‌شوند:

 • قیمت
 • بازبینی‌ها
 • آدرس
 • لینک به اپلیکیشن
 • پیام

نکته: گوگل می‌تواند به‌طور اتوماتیک اکستنشن‌های تبلیغ را نمایش دهد به شرطی که الگوریتم آن بفهمد که یک اکستنشن خودکار ممکن است عملکرد یک تبلیغ را بهبود بخشد. در حال حاضر هفت نوع اکستنشن خودکار وجود دارد:

 • اکستنشن خودکار تماس
 • اکستنشن خودکار پیام
 • اکستنشن داینامیک لینک سایت
 • اکستنشن داینامیک اسنپیت ساختاریافته
 • اکستنشن خودکار لوکیشن
 • اکشتنشن امتیازات فروشنده
 • اکشتنشن داینامیک یادداشت‌ها

راهنمای گوکل ادز را بخوانید تا بیشتر درباره این اکستنشن‌ها و عملکردشان اطلاعات کسب کنید.

تحقیق کلیدواژه: کلمات کلیدی منفی را پاک کنید

مدیریت کلمات کلیدی منفی همیشه یک چالش بوده است، اما این اواخر این مسئله حتی با احتیاط بیشتری مورد بررسی قرار گرفته است. وقتی صحبت از کلمات کلیدی منفی می‌شود و مشکل به وجود می‌آید:

 1. شما از این کلمات در جایی که نباید استفاده کنید استفاده می‌کنید و به موجب آن ترافیک از دست می‌دهید.
 2. شما از این کلمات در جایی که باید استفاده کنید استفاده نمی‌کنید و سرمایه از دست می‌دهید.

مورد اول بسیار ساده است، اما همچنان در اغلب مواقع رخ می‌دهد. به‌عنوان مثال، شما چندین سال است که دوچرخه دونفره نفروخته‌اید (و کلمه «دونفره» را در یک لیست منفی قرار داده‌اید)، حالا شما شروع به فروش مجدد این محصول می‌کنید؛ اما متخصص PPC شما فراموش کرده است که این کلمه را از کلمات منفی پاک کند و حالا شما متوجه می‌شوید از این کلمه کلیدی هیچ ترافیکی نمی‌گیرید. برای اینکه با چنین شرایطی مواجه نشوید، لیست کلمات کلیدی منفی خود را به‌طور مکرر چک کنید تا کلمات کلیدی مرتبط را دوباره به زندگی برگردانید.

مشکل دوم چالش بیشتری دارد، اما نمی‌توان آن را نادیده گرفت چرا که به‌طور چشمگیری CPC شما را کاهش می‌دهد.

فرض کنید شما دوچرخه کوهستانی، دونفره، BMX و مدل‌های دیگر می‌فروشید و از کلمات کلیدی گسترده‌ای با ترکیب‌های گسترده و متفاوت برای کمپین‌های خود استفاده می‌کنید. کلمات کلیدی و تبلیغات شما چنین چیزی خواهد بود:

وقتی یک کاربر عبارت «دوچرخه کوهستانی» یا «downhill mountain bike» را جستجو می‌کند، گوگل به دنبال تبلیغات مرتبط برای نمایش می‌گردد و فقط دو تبلیغ مرتبط شما با این عبارت همخوانی دارد.

این احتمال می‌تواند موجب شود تبلیغات شما به رقابت با یکدیگر بپردازد، سطح رقابت بالا برود و CPC رشد پیدا کند.

راه‌حل آن اضافه کردن کلماتی که این رقابت غیرضروری را ایجاد می‌کنند به لیست کلمات کلیدی منفی است:

هرچند، اضافه کردن دستی کلمات کلیدی فقط برای لیست کوچکی از کلمات کارساز خواهد بود. تصور کنید ده‌ها دسته‌بندی محصول دارید، ممکن است صدها تناقض و تقاطع به وجود بیاید.

داخل ابزار PPC Keyword Tool، یک مشخصه دستی داریم که به شما این امکان را می‌دهد کلماتی که با یکدیگر رقابت ایجاد می‌کنند را مشخص کند و آن‌ها را با یک کلیک به لیست منفی اضافه کند.

هدف‌گیری دستگاه: کمپین‌هایتان را برای موبایل نیز ادغام کنید

بر اساس تحقیقات گوگل، ۶۹% از صاحبان گوشی‌های هوشمند زمانی که چیزی نیاز داشته باشند بلافاصله با موبایل به جستجوی آن می‌پردازند، ۷۶% این افراد به دنبال چیزی در اطراف خودشان می‌گردند و در نهایت ۲۸% این جستجوها به خرید منجر می‌شود.

با توجه به این آمار چشمگیر، کمپین‌های موبایلی امروزه یک فاکتور اساسی برای ارزیابی کیفیت کلی حساب‌های کاربری گوگل ادز به شمار می‌روند. برای متخصصان PPC، این به معنای فرصت‌های جدید است اما در عین حال چالش‌های جدیدی به همراه دارد. کاربران موبایل متفاوت هستند و نباید همانند کاربران دسکتاپ با آن‌ها رفتار شود.

مثلاً کسی که در دسکتاپ واژه «کافه یا رستوران» را جستجو کند احتمالاً در حال برنامه‌ریزی برای آخر هفته خود است؛ اما جستجوی همین واژه در موبایل، بخصوص اگر آخر هفته باشد، معنای دیگری دارد، این یعنی این فرد بیشتر آمادگی رفتن به یک رستوران یا کافه را در همین امروز دارد و احتمالاً می‌خواهد زودتر نتیجه دلخواه خود را پیدا کند.

این «نیت غنی» جستجوها توسط موبایل را «لحظات میکرو» می‌خوانند و بر اساس گوگل، می‌تواند به چهار دسته‌بندی تقسیم شود:

در لحظات میکرو (Micro-moments)، زمان، فضای صفحه و در اغلب مواقع سرعت اینترنت محدود است. این افراد می‌خواهند شما بدون هیچ تأخیری مایحتاجشان را فراهم کنید، این چیزی است که باید در کپی تبلیغات و جملاتی که به کار می‌برید استفاده کنید. وقتی نوبت به تبلیغات برای کاربران موبایل می‌شود باید بسیار خاص باشید و نقاط مثبتتان را با صراحت بیان کنید. مثال:

 1. با استفاده از AMP برای گوگل ادز سازگار با موبایل شوید

برای ارتقا عملکرد PPC به روی موبایل، شما باید مطمئن شوید که تبلیغاتتان تجربه‌ای سریع، قابل پیش‌بینی و هموار برای کاربر شما خواهد بود.

یک روش عالی برای اینکه وب‌سایتتان را با موبایل سازگار کنید استفاده از AMP برای سایتتان است. پیش از این، AMP بیشتر توسط ناشرها استفاده می‌شد، اما امروزه یک پلتفرم برای تجارت الکترونیکی و تبلیغات به شمار می‌رود. از پاییز ۲۰۱۷، تبلیغ‌کنندگان نیز می‌توانند از AMP برای صفحات تبلیغاتی خود در گوگل ادز استفاده کنند که کارشان را سریع‌تر می‌کند. ساخت صفحات AMP برای کمپین‌های تبلیغاتی می‌تواند تأثیر مثبتی به روی نرخ تبدیل، زمان ماندن روی صفحه، ضریب بازگشت و موارد دیگر بگذارد.

با اینحال، چنانچه فرمت AMP شامل محدودیت‌های کدنویسی و استفاده از تگ‌های سفارشی می‌شود، طبیعی است که با مشکلاتی درباره AMP مواجه شوید.

برای اینکه بیشتر با ارورها و ایرادات معمول AMP آشنا شوید و به‌منظور کمک به صاحبان سایت و وبمسترها، SEMrush تحقیقاتی را انجام داده است. با کمک ابزار Site Audit این سایت، ما سایت‌های ۳۰۰ ناشر برتر در ۸ کشور را بررسی کردیم. داده‌هایی که به دست آوردیم به ما کمک کرد لیست ۱۰ مشکل معمول AMP را تهیه کنیم.

در ابزار Site Audit، شما می‌توانید لیستی از ارورهایی که هر یک از صفحات شما دارند را در کنار توضیحات و توصیه‌هایی برای برطرف کردن هر مشکل، ببینید. این ابزار موارد مختلفی را در ارتباط با AMP بررسی می‌کند، از جمله ارورهای HTML، موارد مربوط به طراحی و مشکلات قالب‌بندی.

از ابزار In-Market Audiences برای جستجو استفاده کنید

این مخاطبین برای تبلیغ‌کنندگانی که به روی بالا رفتن تبدیل از فروشندگان تمرکز دارند طراحی شده‌اند. In-Market Audiences می‌تواند کمک کند عملکرد بازاریابی به حرکت بیفتد و به مصرف‌کنندگانی که نزدیک به تکمیل خرید هستند برسد.

امروزه، In-Market Audiences می‌تواند نه فقط برای یک گزینه هدفمندی شده جهت نمایش کمپین‌ها استفاده شود بلکه نقش اصلاح کننده پیشنهاد‌های برای کمپین‌های جستجو را نیز ایفا کند. در سال ۲۰۱۸، گوگل تعداد زیادی بخش به in-market اضافه کرد و دسترسی به این امکانات را در اختیار تعداد بیشتری از تبلیغ‌کنندگان قرار داد. شما می‌توانید لیست کامل این بخش‌ها را در اینجا بیابید.

بهترین تاکتیک برای استفاده از in-market audiences بالا بردن موضوعات برای جستجوکنندگان این بخش‌ها است: آن‌ها به‌طور بالقوه بیشتر به محصول یا خدمات شما علاقه‌مند خواهند شد.

خلاصه‌ای از نکاتی که باید برای داشتن یک کمپین گوگل ادز موفق بدانید

به گفته گوگل، یک حساب کاربردی ادز باکیفیت در سال ۲۰۱۸ یک حساب «Autopiloted» یا خودمختار است. هرچه تعداد گزینه‌های منتخب برای گوگل ادز بیشتر باشد بهتر است. با اینحال، حتی اگر گوگل امروزه قادر باشد خودش تصمیم بگیرد که کدام سایز بنر برای یک سایت خاص بهترین انتخاب است، انتخاب جملات مناسب، تصاویر مرتبط و کلمات کلیدی صحیح به عهده شماست.

نوشته تبلیغاتی on-point یک صفت الزامی برای یک اکانت با کیفیت بالا است. نوشته تبلیغاتی را مختص دستگاه ایجاد کنید و حداقل برای هر گروه تبلیغی که دارید سه تبلیغ متفاوت بنویسید. با این حال، اگر هنوز صدها کلمه کلیدی برای یک تبلیغ دارید، زمان آن رسیده که از این استراتژی دست بکشید.

Ad Extension ها را فعال کنید (حداقل سه اکستنشن). هیچ راهی وجود ندارد که این کار به شما آسیب برساند. با اکستنشن‌ها، شما قادر خواهید بود بهتر از فضایی که در اختیار دارید استفاده کنید، به کاربران کمک کنید اطلاعاتی که می‌خواهند را سریع‌تر پیدا کنند و موجب بالا رفتن امتیاز اکانت گوگل ادز خود شوید.

کلمات کلیدی منفی را فراموش نکنید. مطمئن شوید لیست کلمات کلیدی منفی شما دو چیز مهم دارد: ۱) از تداخل ایجاد کردن بین تبلیغات شما جلوگیری می‌کند، ۲) تبلیغات شما را در اصطلاحات خاص بلاک نمی‌کند.

باید تمرکز بیشتری به روی کمپین‌های موبایلی داشته باشید. برای سود بردن از فرصت‌های ایجاد شده توسط کمپین‌های موبایلی، مطمئن شوید جملات تبلیغاتی شما micro-moment هستند، مشتریان محلی شما را هدف قرار می‌دهند، ببینید چقدر کلمات کلیدی مورد هدف شما در بین کاربران موبایل محبوب هستند، CPC کلمات کلیدی دسکتاپ و موبایل را با هم مقایسه کنید و از AMP برای صفحات تبلیغاتی خود استفاده کنید.

In-market audiences امروزه می‌تواند نه‌تنها به‌عنوان یک گزینه مورد هدف برای نمایش کمپین‌ها استفاده شود؛ بلکه نقش اصلاح کننده پیشنهاد‌ها برای کمپین‌های جستجو را نیز ایفا کند. این گزینه را ارتقا دهید تا عملکرد بازاریابی مجدد را به سمت جلو حرکت دهید و مصرف‌کنندگانی که نزدیک به تکمیل خرید هستند کسب کنید.

روش‌های راه‌اندازی کمپین PPC موفق

علی رجبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  +  2  =  5