راه‌اندازی وب‌سایت‌های فروشگاهی چقدر هزینه دارد؟
راه‌اندازی وب‌سایت‌های فروشگاهی چقدر هزینه دارد؟

اگر در نظر دارید که اولین وب‌سایت فروشگاهی اینترنتی خود را راه‌اندازی کنید، احتمالاً نگران این موضوع هستید که هزینه طراحی سایت فروشگاهی چقدر است؟ اهمیت این موضوع مخصوصاً زمانی بیشتر می‌شود که بودجه محدودی برای این پروژه در دست داشته باشید.

ما در این راهنما توضیح خواهیم داد که چطور می‌توانید وب‌سایت فروشگاهی اینترنتی خود را بدون صرف هزینه بیش‌ازاندازه راه‌اندازی کنید.

راه‌اندازی یک وب‌سایت‌ فروشگاهی اینترنتی چقدر هزینه دارد؟

هزینه وب‌سایت تجارت الکترونیکی یا همان فروشگاه اینترنتی به چند عامل بستگی دارد. این عوامل شامل این موارد مهم می‌شوند؛ انتظار دارید که چند خط محصول بفروشید، حجم فروش مورد انتظارتان چقدر است، چه تعداد بازدیدکننده را به وب‌سایت خود جلب می‌کنید و چه برنامه‌هایی برای رشد دارید؟

به‌عنوان یک قاعده کلی انتظار می‌رود هزینه یک وب‌سایت فروشگاهی که طیف وسیعی از محصولات را در حجم بالا به فروش می‌رساند، بیشتر از هزینه وب‌سایتی باشد که تنها یک یا دو محصول را در حجم پایین می‌فروشد.


مقاله مرتبط: توصیه‌هایی برای طراحی فروشگاه اینترنتی بهتر


به همین خاطر قبل از پرسیدن و درخواست کردن از طراحان وب برای برآورد هزینه باید به‌خوبی بدانید که از وب‌سایت فروشگاهی‌تان چه می‌خواهید چه انتظاری دارید.

چه هزینه‌هایی در ایجاد یک وب‌سایت فروشگاه اینترنتی تاثیر دارند؟

همه وب‌سایت‌های فروشگاهی اینترنتی به یک نام دامنه و میزبان وب نیاز خواهند داشت. هزینه میزبانی به‌اندازه وب‌سایت و تعداد بازدیدکنندگان آن بستگی دارد، اما به‌عنوان یک قاعده کلی شما باید از برنامه‌های میزبانی مشترک برای وب‌سایت‌های فروشگاهی اینترنتی دوری‌کنید.

هزینه اصلی دیگر استخدام یک طراح وب خواهد بود. هزینه استخدام این متخصصان یا هزینه توافقی پروژه برون‌سپاری به آن‌ها هم به‌اندازه پروژه بستگی دارد.


مقاله مرتبط: چگونه پروپوزال طراحی سایت بنویسیم


اگر این‌طور به نظر می‌رسد که باید برای این موارد پول زیادی هزینه کنید، نگران نباشید چون ما نگاهی به گزینه‌های ارزان‌قیمت که نیاز به مهارت‌های فنی ندارند هم خواهیم انداخت.

راه‌اندازی یک وب‌سایت فروشگاهی کوچک چقدر هزینه دارد؟

راه‌اندازی یک وب‌سایت فروشگاهی کوچک چقدر هزینه دارد؟

اگر یک وب‌سایت فروشگاه اینترنتی کوچک می‌خواهید، بسیار بعید است که لازم باشد مقدار زیادی پول‌خرج‌کنید. شما که نمی‌خواهید سال‌ها وقت خود را صرف فروش کنید تا بتوانید آنچه را که در طراحی وب هزینه کرده‌اید، بازگردانید.

خوشبختانه چند گزینه ارزان‌قیمت برای این کار وجود دارد.

وردپرس یکی از بهترین گزینه‌های مناسب و ارزان‌قیمت برای راه‌اندازی فروشگاه‌های اینترنتی به شمار می‌رود. این پلتفرم محبوب به‌اندازه فروشگاه آنلاین ساده و واضح نیست و شما برای بهره گرفتن از حداکثر قابلیت‌ها و امکانات درون آن به دانش فنی نیاز دارید.

وردپرس همچنین یک ویرایشگر صفحه کشیدن و رها کردن (Drag-and-Drop) دارد که طراحی سایت شمارا بدون هیچ زحمتی انجام می‌دهد.


مقاله مرتبط: ۱۰ CMS برتر برای طراحی فروشگاه اینترنتی


البته پیش از استفاده از وردپرس برای طراحی و راه‌اندازی وب‌سایت‌های فروشگاهی باید درباره یک مورد مهم به شما هشدار دهیم. راه‌اندازی یک وب‌سایت فروشگاهی کوچک برای شما ممکن است بسیار آسان باشد و بتوانید آن را به‌راحتی اداره کنید، اما ممکن است بعدها متوجه شوید که مهارت‌های لازم را برای گسترش آن به یک وب‌سایت بزرگ‌تر ندارید.

بنابراین باید در مورد اینکه چقدر می‌توانید با وردپرس کارکنید واقع‌گرا باشید و اگر دراین‌باره مطمئن نیستید، بهتر است به گزینه دیگری فکر کنید.

برای جمع‌بندی این بخش باید بگوییم که راه‌اندازی یک وب‌سایت کوچک فروشگاهی بیش از ۲۵ دلار در ماه برای شما هزینه نخواهد داشت.

 راه‌اندازی وب‌سایت فروشگاهی با اندازه متوسط چقدر هزینه دارد؟

تا زمانی که در حال برنامه‌ریزی چیزی بیش‌ازحد پیچیده نیستید یا قصد دارید بیش از ۵۰۰۰ محصول را عرضه کنید، گزینه‌های خوبی برای یک وب‌سایت متوسط با هزینه حدودی ۲۵ دلار در دسترس شما قرار خواهد داشت.

امکان ایجاد یک وب‌سایت تجارت فروشگاهی اینترنتی با اندازه متوسط خیلی خوب با استفاده از وردپرس وجود دارد، اما ممکن است نتوانید این کار را خودتان انجام دهید مگر اینکه مایل به یادگیری نحوه کار با این پلتفرم باشید و کمی زبان‌های برنامه‌نویسی بیاموزید.

اگر می‌خواهید برای ساخت وب‌سایت در اندازه متوسط از وردپرس استفاده کنید، باید یک توسعه‌دهنده وب را به استخدام خود درآورید تا به شما کمک کند. همچنین ممکن است لازم باشد برای به‌روز نگه‌داشتن وب‌سایت خود توافق‌نامه نگهداری با توسعه‌دهنده وردپرس سایت امضا کنید. این قرارداد همکاری ممکن است برای شما مبلغی معادل با ۵۰ تا ۱۵۰ یورو در ماه بسته به پیچیدگی وب‌سایتتان هزینه داشته باشد.

[btn_callaction link=”https://design.hostiran.net/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA%DB%8C/” label=”اطلاعات بیشتر” text=”برای مشاهده قیمت‌ها و شرایط مربوط به طراحی فروشگاه اینترنتی بر روی دکمه روبه‌رو کلیک کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با واحد طراحی و توسعه هاست ایران به شماره ۰۲۱۲۸۳۱۴ تماس حاصل فرمایید.”]

اگر قصد دارید وب‌سایتی در اندازه متوسط را راه‌اندازی کنید و سپس آن را به یک وب‌سایت بزرگ‌تر گسترش دهید، باید از پلتفرم Magento (مجنتو) استفاده کنید؛ چون با این پلتفرم با در نظر داشتن وب‌سایت‌های بزرگ فروشگاهی طراحی‌شده ‌است. بااین‌حال ازآنجاکه وب‌سایت‌هایی که با مجنتو ساخته‌شده‌اند کم‌تر از وردپرس هستند، توسعه‌دهندگان مجنتو هم تعدادشان کم‌تر است و به همین دلیل تمایل به دریافت دستمزد بیشتری برای ارائه خدمات خوددارند. علاوه بر این، کار با مجنتو برای کاربر سخت‌تر از وردپرس است؛ بنابراین به‌احتمال‌زیاد برای به‌روزرسانی وب‌سایت خود باید با توسعه‌دهنده مجنتو قرارداد نگهداری و پشتیبانی امضا کنید.

راه‌اندازی وب‌سایت فروشگاهی بزرگ چقدر هزینه دارد؟

راه‌اندازی وب‌سایت فروشگاهی بزرگ چقدر هزینه دارد؟

اگر می‌خواهید بزرگ شوید، قطعاً باید هزینه بیشتری هم صرف کنید. اگر قصد دارید وب‌سایتی را راه‌اندازی کنید که تعداد قابل‌توجهی از خطوط تولید را بفروشد یا در حال برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی یک و‌ب‌سایت فروش امانی (Market Place) هستید که به چندین فروشنده نیاز دارید، قطعاً باید وب‌سایت خود را با مجنتو توسعه دهید. همچنین احتمالاً باید یک توسعه‌دهنده را برای نگهداری و پشتیبانی از وب‌سایت استخدام کنید.

بنابراین برای یک وب‌سایت فروشگاهی بزرگ چقدر هزینه باید بپردازید؟ شما احتمالاً باید چیزی حدود ۶۰۰۰ دلار یا بیشتر در نظر داشته باشید که میزان دقیق آن به‌اندازه پروژه بستگی دارد.

اگر در چنین پروژه بزرگی درگیر هستید، باید بدانید چگونه می‌توانید این هزینه گزاف را تأمین کنید. بهتر است حالا به فکر دریافت وام ویژه کسب‌وکار و دیگر روش‌های مرسوم جذب سرمایه باشید.

چطور می‌توانم مطمئن باشم که قیمت عادلانه‌ای برای وب‌سایت فروشگاهی‌ام می‌پردازم؟

اگر از روش وردپرس یا هر پلتفرم دیگری بهره می‌گیرید و خودتان این وب‌سایت را راه‌اندازی می‌کنید، واقعاً نیازی نیست نگران این باشید که چقدر خرج می‌کنید؛ اما اگر یک طراح وب را استخدام می‌کنید، مهم است که دستمزدهای مختلف طراحان را بدانید.

به یاد داشته باشید پایین‌ترین قیمت همیشه بهترین گزینه نخواهد بود. اگر قیمت پیشنهادی در مقایسه با دیگران خیلی خوب به نظر می‌رسد، احتیاط کنید.

دقت کنید که نمونه کارهای شرکت طراحی وب سایت را مشاهده کنید و اگر می‌توانید با مشتریان قبلی وی صحبت کنید.

کلام آخر

مجبور نیستید برای راه‌اندازی وب‌سایت فروشگاه آنلاین هزینه کلانی خرج کنید. زمان مشخصی را صرف این موضوع کنید که نیازهای کسب‌وکار خود را بشناسید و متوجه شوید که چطور ممکن است در آینده تغییر کنند. با این اطلاعات می‌توانید مطمئن شوید که قیمت مناسبی را برای راه‌اندازی فروشگاه آنلاینتان پرداخت می‌کنید.

هزینه طراحی سایت فروشگاهی چقدر است؟

علی رجبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  +  35  =  41