ساخت لینک
ساخت لینک

لینک بیلدینگ یا ساخت لینک در سال ۲۰۱۸ هم‎چنان به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مسائل تأثیرگذار در سئو است.

بر اساس بررسی‌هایی که در سال ۲۰۱۷ توسط SEO Powersuite انجام‌شده، بیش از ۷۲ درصد از افراد بر این باور هستند که بک لینک‌ها تأثیر بسیار مهمی در رتبه‌بندی سایت دارند. بدون شک لینک‌ها تنها شاخصه برای سنجیدن کیفیت و اطلاعات وب‌سایت نیست، لینک‌ها بر روی جستجوی ارگانیک یا طبیعی وب‌سایت تأثیر می‌گذارند.


مقاله مرتبط: ٥ مفهوم ضروری سئو که شمارا برای سال ٢٠١٨ آماده می‌کند


بر اساس اطلاعات به‌دست‌آمده از سئو ۲۰۱۷ و مسائلی که در سال گذشته در دنیای سئو اتفاق افتاد، در این مطلب به بررسی پیش‌بینی‌هایی در رابطه با لینک سازی و تغییرات آن در سال ۲۰۱۸ می‌پردازیم.

شبکه‌های اختصاصی بلاگ (Private Blog Network : PBN)

شبکه‌های اختصاصی بلاگ (Private Blog Network : PBN)

PBN شبکه‎ای از وب‎سایت‎های معتبر است که برای افزایش رتبه وب‎سایت‎ها از آنها استفاده می کنند.

گوگل در سال ۲۰۱۷ وب‌سایت‌هایی که کیفیت پایین در این زمینه دارند را بررسی می‌کند و نسبت به‌ضرورت وجود آن‌ها در فضای وب تصمیم به حذف کردت آن‌ها می‌گیرد.

توانایی‌های گوگل برای پیدا کردن لینک سازی‌های غیرمفید در فضای وب در حال گسترش است و گوگل قصد دارد تا در این زمینه تحولاتی ایجاد کند.

به اشتراک نگذاشتن لینک‌ها یا استفاده نکردن از شبکه‌های اختصاصی بلاگ، ممکن است به تهدیدی بزرگ برای وب‌سایت‌ها تبدیل شود.

بهترین پیشنهاد این است که وقت خود را صرف پیدا کردن لینک‌های باکیفیت و قابل‌اطمینان کنید و سعی کنید از این روش اعتبار به دست بیاورید، راه‌های میانبر و کوتاه همیشه بهترین راه نیستند.

برخی از منابع اینترنتی به این موضوع اشاره‌کرده‌اند که جریمه استفاده نکردن از PNB فقط ۵ الی ۲۰ درصد از لینک حساب شخصی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

حال اگر به این موضوع آگاهی داشته باشید که گوگل کیفیت PBN را در رتبه‌بندی سایت شما تأثیر می‌دهد، بازهم این مسئله ارزش صرف هزینه و وقت را ندارد؟

ریسک کردن یکی از عوامل مهم در تصمیم‌گیری برای استفاده از PBN است.

بودجه‌ای که قرار است برای PBN استفاده کنید را افزایش دهید، از محتوای باکیفیت و معتبر استفاده کنید و یا بیشتر به لینک سازی خود توجه کنید تا بدون هیچ ترسی از مجازات و تنبیه‌های اینترنتی به کار خود ادامه دهید.

بر اساس بررسی‌های SEO Powersuite ، وب‌سایت‌ها به‌صورت ماهانه ۱ تا ۲۰ بک لینک جدید استفاده می‌کنند. البته لازم به ذکر است که بیشتر لینک‌ها، کیفیت پایینی دارند.

ساختن لینک خوب به زمان و صبر نیاز دارد.

لینک پروفایل‌ها اهمیت بیشتری پیدا خواهند کرد

لینک پروفایل‌

ساخت یک لینک پروفایل قوی بر اساس کلیدواژه‌ها یکی از مهم‌ترین مسائل است

یادگیری ماشین گوگل هرروز پیشرفته‌تر و هوشمندتر می‌شود، این موتور جستجو تلاش می‌کند تا محتوایی نزدیک‌تر به جستجوی کاربر را ارائه دهد و برای ارائه این محتوا از داده‌های لینک پروفایل استفاده می‌کند.


مقاله مرتبط: وب معنایی و یادگیری ماشین چگونه سئو را تغییر می‌دهد


جستجوی صوتی امروز به یکی از مهم‌ترین روش‌های جستجو تبدیل‌شده است، اهمیت به سئو در جستجوی صوتی و زودتر رسیدن کاربر به مقصودش اهمیت ویژه‌ای پیداکرده است. مطمئن شوید که لینک‌های شما با استراتژی کلیدواژه‌تان همسو است، این موضوع از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

لینک پروفایل خوب، لینکی است که شامل پیوندها و لینک‌های متنوعی از منابع مختلف است که با وب‌سایت هماهنگی دارد.

زمانی که وب‌سایت تعداد زیادی لینک بی‌کیفیت دارد، موتورهای جستجو به آن مشکوک می‌شوند.

برای آگاهی از کیفیت لینک‌ها، کافی است تا ULR موردنظر را با Ahrefs بسنجید. با استفاده از این ابزار، کیفیت لینک‌های استفاده‌شده در وب‌سایتتان را افزایش دهید.

محتوای لینک‌هایی که در وب‌سایت استفاده می‌کنید، باید با محتوای وب‌سایت و مطلب شما ارتباط داشته باشد.

امروزه موتورهای جستجو به‌اندازه‌ای هوشمند شده‌اند که توانایی بررسی ارتباط لینک‌ها با محتوای وب‌سایت‌ها را دارند (به‌عنوان‌مثال وب‌سایت شما در زمینه باغبانی فعالیت بوده و لینکی در رابطه با کاردستی کودکان در آن استفاده‌شده است). هم‌چنین اگر لینک‌های استفاده‌شده با دقت بررسی نشوند و به‌صورت اتفاقی انتخاب‌شده، موتورهای جستجو به‌راحتی این مسئله را متوجه می‌شوند.

اینفلوئنسر مارکتینگ اهمیت بیشتری پیدا می‌کند

اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسر مارکتینگ، روش جدیدی از تبلیغ و بازاریابی است که در سال‌های اخیر، با گسترش شبکه‌های اجتماعی رونق قابل‌توجهی پیداکرده است. در Influencer Marketing رابطه‌ای میان کارفرما و اینفلوئنسر (فرد مشهور یا شناخته‌شده در شبکه‌های اجتماعی) برقرارشده و یک محصول، یا خدمت به مردم معرفی می‌شود.

این سبک از لینک سازی (که مزایای فراوانی مثل دیده شدن یک شخص و یا نام تجاری دارد) در سال ۲۰۱۸، بیش‌ازپیش اهمیت پیدا می‌کند.

زمانی که قصد تولید محتوای خاص در رابطه با محصول یا خدمت خود دارید، استفاده از کمپین‌های اینفلوئنسر برای لینک سازی، بسیار مؤثر است.


مقاله مرتبط:


مخاطبان شما، محتوای واقعی می‌خواهند و نباید لینک‌های خود را پنهان کنید و یا باحالتی مخفیانه محصولی را معرفی کرد.

یک برند برای به دست آوردن اطمینان مشتریان و کاربرانش، باید از روشی شفاف برای تبلیغ و معرفی محصول استفاده کند و میل استفاده به محصول را در مخاطب و مشتری ایجاد کند.

با ارائه محتوای مفید، مخاطبان بیشتر جذب وب‌سایت شما می‌شوند و با این روش وب‌سایت‌ها می‌توانند از لینک‌های بیشتری استفاده کنند.

اهمیت موضوعی، مهم‌تر از همیشه می‌شود

اهمیت موضوعی

توجه به ارتباط محصول، سرویس و محتوای شما با دسته‌بندی خاص برای ارائه لینک در سال ۲۰۱۸ بیشتر از همیشه اهمیت پیدا می‌کند.

استفاده از روش‌های جدید برای دسته‌بندی و پیدا کردن محتوای مرتبط با آن تأثیر مثبتی بر جستجوی کاربر می‌گذارد و با توجه به این مسائل، کاربر زودتر به هدف خود می‌رسد.

استراتژی خود را بر اساس دسته‌ای که کاربران و مخاطبانتان در آن بیشتر جستجو می‌کنند، قرار دهید و سعی کنید محتوا را بر اساس این دسته‌بندی تولید کنید.

درحالی‌که لینک پروفایل‌ها و تبلیغ از طریق اینفلوئنسر ها را گسترش می‌دهید، با رعایت دسته‌بندی‌ها و تولید محتوای مرتبط، وب‌سایت شما بیشتر از قبل دیده می‌شود و کاربرهای بیشتری به سمت سایتتان هدایت می‌شوند.

بسیاری از فعالان در زمینه تبلیغات و سئو، با توجه بیش‌ازحد به کلیدواژه‌ها، از سایر بخش‌های مهم غافل می‌شوند. کلیدواژه‌ها همیشه بخش مهمی از سئو سایت را تشکیل می‌دهند ولی توجه به دسته‌بندی و مرتبط بودن محتوا با دسته‌بندی از اهمیت زیادی برخوردار است و ترافیک وب‌سایت را به‌اندازه قابل‌توجهی افزایش می‌دهد.

جمع‌بندی

سئو و لینک سازی امسال هم مثل سال‌های پیش پیشرفته‌تر می‌شود، چیزی که هرسال به آن اهمیت بیشتری داده می‌شود: صداقت و ارزش قائل شدن برای کاربر، به یکی از اصول اولیه وب‌سایت‌ها تبدیل‌شده است.

استفاده از لینک‌های باکیفیت، نه‌تنها اعتبار نام تجاری‌تان را بالا می‌برد، بلکه باعث تأثیرگذاری بر مخاطب در بلندمدت هم می‌شوند.

تمرکز بر روی تغییر دادن لینک پروفایل با دسته‌بندی و کلیدواژه‌های خوب، جستجو برای پیدا کردن راه‌های جدید دریافت لینک، کار کردن با اینفلوئنسر ها و یا تولید محتوایی با ظرفیت لینک دادن در سال ۲۰۱۸ به‌عنوان مسائل مهم شناخته می‌شوند.

سئو به ما کمک می‌کند تا تغییرات را با سرعت و دقت بیشتری اعمال کنیم، با تلاش در مسیر درست و استفاده از روش‌های جدید، به‌راحتی می‌توانید از رقبای خود سبقت بگیرید.

ساخت لینک link building در سال 2018 چه تغییراتی کرده است

تیم تحریریه مجله هاست ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

74  +    =  76