مجله خبری هاست ایران » کسب و کار » نحوه شمارش تعداد بازدید ویدئو در یوتیوب و استفاده از آن در تبلیغات
بازاریابی کسب و کار

نحوه شمارش تعداد بازدید ویدئو در یوتیوب و استفاده از آن در تبلیغات

شمارش بازدیدهای ویدئو در یوتیوب

یوتیوب یکی از شبکه‌های اجتماعی بسیار معروف برای اشتراک‌گذاری ویدئو توسط کاربران به شمار می‌رود که روزانه تعداد زیادی از کاربران اقدام به انتشار ویدئوهای خود در آن می‌کنند. یکی از سؤالاتی که میان کاربران مطرح شده، نحوه شمارش تعداد بازدید ویدئو در این شبکه اجتماعی است! آیا می‌توانید با بارگذاری مجدد صفحه یک ویدئو، تعداد بازدید و شمارش آن را افزایش دهید؟ در این مقاله قصد داریم به بررسی نحوه شمارش تعداد بازدید یک ویدئو توسط یوتیوب بپردازیم.

شبکه یوتیوب هر بازدیدکننده (IP) را تنها یک بازدید به شمار می‌آورد و این شمارش زمانی صورت می‌گیرد که کاربران ویدئو را پلی کنند! در سال‌های قبل شمارش یک ویدئو هنگامی اتفاق می‌افتاد که ویدئو برای کاربران بارگذاری شود؛ اگرچه این سیستم یک سیستم منطقی است اما با توجه به اینکه دسترسی به یوتیوب برای تمامی افراد از یک نوجوان تا شرکت‌های تجاری قابل‌دسترسی است، این امکان برای کاربران وجود داشت تا بتوانند با بارگذاری مجدد صفحه ویدئوی خود بتوانند آن را در صفحه اول این سایت نمایش دهند؛ درواقع افراد با استفاده از بازدیدهای غیرواقعی می‌توانستند تعداد بازدید خود را افزایش دهند و با توجه به اینکه درگذشته ویدئوهای پرطرفدار یوتیوب بر اساس تعداد بازدید بود، افراد به‌راحتی می‌توانستند ویدئوهای خود را در صفحه اول این سایت نمایش دهند.

حداکثر تعداد نمایش یک ویدئو

یوتیوب درگذشته نمی‌توانست از چنین مواردی جلوگیری کند، بنابراین تیم توسعه‌دهنده آن تصمیم به اصلاح عملکرد این سیستم کرد. هنگامی‌که ویدئوها کمتر از ۳۰۰ بازدید داشتند، این سیستم مجدداً اقدام به شمارش بازدیدهای ویدئو می‌کرد! این موضوع سبب می‌شد تا وب‌سایت یوتیوب تحت تأثیر ویدئوهایی که کمتر از ۳۰۰ بازدید داشتند، قرار نگیرد. این عملکرد برای جلوگیری از سوءاستفاده کاربران یک سیستم بسیار کوچک و ضعیف به شمار می‌رفت.

این مسئله هنگامی‌که بازدید ویدئوهای شما به ۳۰۱ می‌رسید، کمی متفاوت‌تر از قبل می‌شد. سیستم آنالیز شمارش یوتیوب نشان می‌داد که هر بازدید بیشتر از ۳۰۰ می‌تواند بر روی کیفیت یوتیوب با نمایش ویدئوهای مصنوعی پرطرفدار تأثیرگذار باشد.

شمارشگر بازدیدهای ویدئو در عدد ۳۰۱ درخور توجه زیادی نبود! Ted Hamilton، مدیر بخش تولید محصول برای آنالیز بازدیدهای ویدئو در رابطه با تنظیم پایگاه داده توضیح می‌دهد که سیستم آنالیز تا ۳۰۱ بازدید را شمارش می‌کند تا اینکه کارمندان بتوانند به‌صورت دستی قانونی یا غیرقانونی بودن بازدیدهای ویدئوها را تعیین کنند. نمایش‌های بیشتر با استفاده از ربات‌های استفاده‌شده در بخش شمارش بازدید صورت می‌گیرند؛ به‌طوری‌که بازدیدهایی که از طرف یک بازدیدکننده و با چند صدبار بارگذاری مجدد صفحه به دست می‌آیند، موردتوجه قرار نمی‌گیرند. تحلیل‌گران سیستم شمارش بازدید تعیین می‌کنند که بازدیدهای صورت گرفته از کدام منبع بوده‌اند! اگر اکثریت بازدیدها تنها از چند سیستم خاص صورت گرفته باشند، توسط سیستم‌های تنظیم‌شده حذف می‌شوند.

اگر تعداد بازدیدهای ویدئوی شما ثابت مانده است و تعداد Like یا Dislike شما تغییری نکرده است، نگران نباشید! ویدئوی شما هنوز هم می‌تواند بازدید بگیرد و برای شما کسب درآمد کند. مدتی صبر کنید تا پس از تأیید بازدیدهای شما، آن‌ها نیز به بازدیدهای ویدئوی شما اضافه شوند و مجدداً شاهد افزایش بازدید ویدئوی خود در یوتیوب باشید.

نمایش‌های بیش از ۳۰۰ بازدید یک ویدئو

هنگامی‌که نمایش‌های ویدئوی شما از ۳۰۰ بازدید بیشتر شود، قوانین شمارش، یک‌بار دیگر دچار تغییرات می‌شوند و یک الگوریتم جدید برای بازدیدهای جعلی استفاده می شود! این الگوریتم باعث می‌شود تا روش طراحی‌شده قبلی از کار بیفتد و این روش جایگزین آن شود. درروش جدید به‌صورت کاملاً خودکار نرم‌افزارهای مخرب و جعلی را که سبب جمع‌آوری نمایش‌های غیرواقعی می‌شوند، شناسایی و حذف می‌کند. جالب است بدانید اقدامات امنیتی یوتیوب کاملاً طبقه‌بندی‌شده‌اند و در صورت عمومی بودن امنیت آن، ویروس‌ها و ربات‌های زیادی جهت حمله به این سیستم به وجود می‌آمدند.

در حال حاضر به‌طور واضح مسئله نحوه شمارش نمایش‌های ویدئو مشخص نیست! اگر ویدئوی شما با نوسانات زیادی در نمایش مواجه باشد، این موضوع نشان می‌دهد که بازدیدهای شما غیرواقعی است. بنابراین اگر شما از یک ربات برای ارسال نمایش اسپم استفاده کرده باشید، بازدیدهای شما حذف می‌شوند که برخی مواقع ممکن است با حذف ویدئوی خود روبرو شوید!

برخی از نشانه‌های نمایش غیرواقعی و تقلبی عبارت‌اند از:

 • ویدئوی شما یا صفحه مربوط آن به‌صورت مداوم و تکراری بارگذاری شود.
 • بازدیدها از طرف ربات‌ها، ویروس‌ها یا بدافزارها صورت گرفته باشند.
 • بازدیدها از طرف یوتیوب به‌عنوان کاربران اسپم شناسایی‌شده باشند.
 • ویدئوی شما به‌صورت خودکار در سایت دیگری تعبیه‌شده باشد.

 خرید بازدید شکستن قوانین است!

خرید بازدید youtube

راه‌های متفاوتی برای افزایش بازدیدهای یک ویدئو در یوتیوب وجود دارد؛ یکی از راه‌های بسیار رایج خرید بازدید از طریق یک مجموعه دیگر است. این دقیقاً همان کاری است که مجموعه‌های مختلفی از آن برای افزایش بازدید ویدئوهای خود استفاده می‌کنند و یک استراتژی تبلیغاتی به‌حساب می‌آید. یوتیوب نیز در صفحه خط‌مشی خود اعلام کرده است که هرگونه خرید بازدید ممنوع است. بنابراین اگر یوتیوب متوجه خرید بازدید شما بشود، آن ویدئو را به‌طور کامل از شبکه خود حذف می‌کند.

آسیب‌هایی که بازدید غیرواقعی به یوتیوب می‌زنند!

اولین آسیبی که بازدیدهای غیرواقعی به مجموعه یوتیوب می‌زنند، بهم‌زدن سیستم تبلیغاتی این وب‌سایت است. تبلیغات یوتیوب بر اساس هر بازدید و کلیک است که اگر یک بازدید غیرواقعی پیش از نمایش ویدئو صورت بگیرد، این موضوع سبب برهم ریختن ارتباط یوتیوب و شرکت تبلیغاتی آن می‌شود.

همچنین بازدیدهای غیرواقعی از ارزش تبلیغات می‌کاهد! چنین بازدیدهایی سبب می‌شوند تا گردش مالی برای یوتیوب، فرد تبلیغ دهنده و همچنین افرادی که در سایت ویدئو قرار می‌دهند کاهش پیدا کند؛ زیرا پرداختی‌های این سیستم به ازای هر کلیک صورت گرفته انجام می‌شود و در بازدیدهای غیرواقعی کلیکی انجام نمی‌شود؛ درنهایت بازدیدهای غیرواقعی سبب کاهش ارزش تبلیغات می‌شوند.

یکی دیگر از دغدغه‌های کاربران یوتیوب و شرکت‌های تجاری این است که با ساخت ویدئو و دریافت بازدید بیشتر، برند تجاری چنین افرادی بیشتر شناخته می‌شود. جالب است بدانید در ۵ سال اخیر محبوبیت تجاری یوتیوب افزایش زیادی پیداکرده است و یک محیط ایده آل و مناسب برای کسب‌وکارها به وجود آورده است.

شهرت یوتیوب همیشه در حال افزایش است!

تعداد کاربران شبکه یوتیوب به‌سرعت در حال افزایش است و پیشرفت‌های چشم‌گیری طی چند سال اخیر نصیب یوتیوب شده است. در سال ۲۰۱۴ یوتیوب توانست ۴ میلیارد دلار درآمد، ۴ میلیارد بار مشاهده ویدئو در روز و تماشای ۶ میلیارد ساعت ویدئو توسط کاربران در هرماه را نصیب خود کند. همچنین در سال ۲۰۱۵ درآمد یوتیوب از ۰.۸۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۳ به ۱.۵۱ میلیارد دلار رسید. جالب است بدانید آپلود فیلم‌های ۶۰ روز یوتیوب از تعداد فیلم‌هایی که طی ۶۰ سال اخیر توسط ۳ شبکه بزرگ تلویزیونی آمریکا تولید شده بیشتر است!

شناساندن کسب‌وکارها از طریق شبکه یوتیوب به کاربران

شناساندن کسبو کار ها از طریق youtube

بسیاری از کسب‌وکارهای کوچک از شبکه یوتیوب برای افزایش شهرت و همچنین شناساندن خود به کاربران استفاده کرده‌اند. یکی از افرادی که در این زمینه شهرت زیادی پیدا کرد، Harley Morenstein بود که تهیه غذاهای مختلف و نمایش آن در یوتیوب توانسته است یکی از افراد بسیار معروف در شبکه‌های تلویزیونی دنیا باشد. بنابراین با افزایش تعداد بازدید ویدئوهای خود در شبکه یوتیوب می‌توانید جزو افرادی باشید که از این طریق به درآمدهای بالا و شهرت زیادی دست پیدا کردند.

بسیاری از شرکت‌های کوچک و متوسط نیز از شبکه یوتیوب به‌عنوان یک منبع تبلیغاتی استفاده می‌کنند؛ آن‌ها به‌جای آنکه میلیون‌ها دلار هزینه برای نمایش ویدئوی تبلیغاتی خود نمایش دهند، به‌صورت کاملاً رایگان آن را در یوتیوب قرار می‌دهند و اقدام به جذب مخاطبان خود می‌کنند. چنین مواردی در یوتیوب بکار رفته است تا کسب‌وکارهای کوچک و متوسط نیز بتوانند رشد کنند و به رسمیت شناخته شوند.

استفاده از روش‌های تبلیغاتی یوتیوب یک روش کارآمد برای افرادی است که می‌خواهند وارد بازار رقابت شوند اما بودجه کافی برای شناساندن خود به مخاطبان ندارند؛ به‌عنوان‌مثال نمایش بیش از ۲ میلیارد ویدئو در هفته یکی از روش‌های رایج برای کسب درآمد است. همچنین جالب است بدانید تعداد کاربران یوتیوب ۱۰ برابر شده‌اند و یوتیوب در تلفن‌های همراه روزانه بیش از ۱۰۰ میلیون بازدید را به خود اختصاص داده است. بنابراین یوتیوب یک شبکه بسیار گسترده برای معرفی کسب‌وکار خود به میلیاردها کاربر عضو این شبکه است.

کسب‌وکارهای بزرگ نیز از یوتیوب برای جذب بیشتر کاربران و مخاطبان خود استفاده می‌کنند. جالب است بدانید در سال ۲۰۱۳ بازاریابان بیشتر خرج تبلیغاتی خود را در شبکه یوتیوب استفاده و کمتر از شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی استفاده کردند؛ همین موضوع سبب شد تا بازاریابی آمریکایی در سال ۲۰۱۳ حدود ۲.۸ میلیارد دلار را صرف تبلیغات در این شبکه گسترده کنند. همان‌طور که استفاده از تبلیغات یوتیوب برای افزایش محبوبیت یک سایت مؤثر است، این مسئله باعث افزایش محبوبیت شبکه یوتیوب نیز می‌شود.

نتیجه‌گیری

شمارش بازدیدهای صورت گرفته از ویدئوهای یوتیوب مسئله‌ای است که اهمیت زیادی برای افراد فعال در این شبکه دارد. استفاده از بازدیدها غیرواقعی ممکن است توسط ربات‌های یوتیوب شناخته شوند و در برخی از مواقع با توجه به خط‌مشی یوتیوب، سبب حذف آن ویدئو از سایت شوند. یوتیوب یکی از شبکه های نمایش بسیار گسترده برای استفاده در تبلیغات و شناساندن کسب‌وکارها به کاربران به شمار می‌آید و می‌توانید برای بیشتر تجاری کردن برند خود، از این شبکه پرمخاطب استفاده کنید.

۸ دیدگاه

کلیک برای ثبت دیدگاه

 • خوب بود
  توی اپ یوتیوب فقط یک بار میشه بازدید زد؟ یا بیشتر از یک بار هم میشه؟
  کلا چه بازدیدهایی رو به حساب میاره؟ کیفیت بالاتر از ۴۸۰ فقط بحساب میاد؟

  • سلام مرسی از راهنمایی
   من یه سوال دارم راسته که میگن کاربران ایرانی که با vpn رایگان وارد یوتیوب میشن ربات حساب میشن؟؟؟
   در این صورت درآمدی براشون حساب نمیشه؟؟
   آیا یوتیوب بازدید های اونها رو ربات به حساب میاره؟؟؟

 • سلام، من ویدیو گذاشتم، تا چند روز بین چندتای اول بود، الان کلا تا اخر همون موضوع پایین هم میری دیده نمیشه کلا…
  حتی فیلتر هم انتخاب میکنم نیست، مثلا ویدیو های هفته اخیر و کمتر از چهار دقیقه…

 • سلام دوستان ایا با هر بار بازدید ویدیو خودم ویدیو بازدید میخوره یعنی به تعداد بازدید ها اضافه میشه؟؟؟