مجله خبری هاست ایران » کسب و کار » الکامپ 97، آنچه گذشت…
استارت آپ کسب و کار

الکامپ 97، آنچه گذشت…

الکامپ 97 هاست ایران

الکامپ ۹۷ هم مثل سال های گذشته برای هاست ایران پر از دستاوردهای جدید و نتایج مفید بود. بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی ELECOMP از ۶ الی ۹ مرداد ۱۳۹۷ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار شد و طبق وعده هر سال، هاست ایران در این رویداد بزرگ حضور داشت.

در دوره قبلی الکامپ، با دو غرفه به همراه سه استارتاپ خود در نمایشگاه حاضر شدیم؛ اما امسال تمام واحدها در سالن الکامپ استارز جمع بودیم تا با تمام انرژی از استارت آپ ها حمایت کنیم.

الکامپ 96 هاست ایران

بریم که بسازیم…

برای طراحی غرفه، مثل هر سال، خود بچه ها آستین‌ها را بالا زدند، ساعت‌ها وقت گذاشتند، تا با خلاقیت و خوش سلیقگی خود غرفه‌ هاست ایران را آماده پذیرایی از بازدیدکنندگان کنند.

غرفه هاست ایران الکامپ 97

بالاخره نمایشگاه شروع شد. جامه سپید بر تن کردیم و خوشحال و پرانرژی در غرفه آبی-سفید هاست ایران حاضر شدیم. جای اونایی که نبودند خالی…

تیم هاست ایران در الکامپ 97

الکامپ جزو نمایشگاه های پربازدید کشور به حساب میاد و کسانی که تجربه حضور در نمایشگاه را دارند، می‌دانند که کار نمایشگاه کار آسانی نیست. در این چند روز شاهد استقبال گرم شما عزیزان بودیم، استقبالی که برای تمامی ما انرژی، انگیزه و شادی وصف ناپذیر را بوجود آورد.

امسال شاهد شور و شوق و جنب و جوش زیادی در سالن الکام استارز که استارتاپ ها در آنجا حضور داشتند بودیم. سالنی که به عقیده بسیاری از افراد، پربازدیدترین قسمت نمایشگاه امسال بود.

ماهم در این سالن در کنار استارتاپ ها حضور داشتیم و به معرفی واحدهای مختلف، خدمات و شرایط پذیرش تیم ها و پاسخ به سوالات آنها پرداختیم.

الکامپ 2018

واحد های مختلفی که تو الکامپ حضور داشتن:

زیرساخت استارت آپ

تامین و نگهداری زیر ساخت های مورد نیاز کسب و کار های آنلاین جهت ارائه سرویس پایدار و با کیفیت یکی از موارد حائز اهمیت و پر هزینه برای کسب و کارهای آنلاین نوپا است. تامین این سرویس‌‎ها با هزینه پایین‌‌تر در کنار حفظ کیفیت مناسب امری دشوار است. هاست ایران، در جهت حمایت و پشتیبانی از جامعه استارتاپی کشور، Startup Infrastructure را در سال ۱۳۹۷ راه اندازی نموده است. این مجموعه با ارائه پکیج های حمایتی تا ۵۰% هزینه سرویس های زیرساخت را پوشش می دهد.

استودیو استارت آپ

در استودیو استارت ‌آپ هاست ایران، ایده ها و نیاز ها در قالب طرح تعریف، بر اساس معیار های خاص تحلیل و در صورت پذیرش، طرح کسب و کار آن ایجاد و از افراد متخصص حاضر، تیم تشکیل می شود و یا برای آن نیروی متخصص استخدام می شود. برای تیم استارتاپ سهم مالکیت تعریف، قرارداد منعقد و منابع مالی مورد نیاز به آن تزریق شده، افراد با تجربه و همچنین زیرساخت های لازم در اختیار استارتاپ قرار می گیرد، استارتاپ پرورش یافته و پس از اینکه کسب و کار به بلوغ کافی رسید، در قالب یک استارتاپ مستقل به مجموعه خدمات هاست ایران افزوده می شود و یا به سرمایه گذار واگذار می گردد و همین روال به صورت مرتب برای کسب و کار های نوپای مختلف ادامه پیدا می کند.

کارخانه استارت آپ

ما در کارخانه استارت آپ، ایده های شما را به طرح کسب کار و در نهایت به استارت آپ تبدیل می کنیم و آن را نگهداری و گسترش می دهیم. به عبارت دیگر ایده کسب کار شما را به واقعیت تبدیل می کنیم. در حال حاضر بزرگترین چالش استارت‌آپ‌ها بُعد فنی است. ضعف در بکارگیری نیروی انسانی برای انجام امور فنی، هزینه‌ و دستمزدهای بالای نیروی متخصص و عدم وجود زمان کافی برای صاحبان استارت‌آپ‌ از مواردی هستند که ایده‌های جذاب استارت‌آپی را به شکست نزدیکتر می‌کنند. بیش از ۹۰ درصد استارت آپ ها شکست می خورند! ورود به این عرصه نیاز به دانش و تجربه تجاری دارد. ما در استارت آپ فکتوری هاست ایران با توجه به تخصص، تجربه و زیرساخت مناسب، به استارت‌آپ‌ها کمک می‌کنیم تا با هزینه مناسب و زمان کوتاه، بخش عملیاتی پروژه خود را به سرانجام برسانند.

شتابدهنده

یک ایده هر چقدر جذاب و جدید باشد، اگر نتواند اجرا و در نهایت به محصول یا خدمت تبدیل شود، ارزش واقعی خود را پیدا نمی‌کند. شتابدهنده مجموعه ای است که استارتاپ ها را از لحاظ فنی، علمی، فکری، حقوقی و مالی حمایت کرده و باعث توسعه، پیشرفت و تجاری سازی آنها می شود. شتابدهنده هاست ایران با تمرکز بر کسب و کارهای نوپای فناوری اطلاعات، فعالیت خود را از سال ۹۵ آغاز نموده است. صاحبان ایده و کارآفرینان با استفاده از امکانات و فرصت ایجاد شده می‌توانند طرح‌ها، خدمات و محصولات خود را توسعه داده و تجاری سازی نمایند.

پیشنهاد می کنیم ویدئوی هاست ایرانی‌ها در  الکامپ ۹۷ را ببینید:

۱ دیدگاه

کلیک برای ثبت دیدگاه