مجله خبری هاست ایران » شبکه » اگر نگران هک شدن حساب کاربری خود هستید، به این سایت سری بزنید!
امنیت شبکه

اگر نگران هک شدن حساب کاربری خود هستید، به این سایت سری بزنید!

هک شدن حساب کاربری

سال‌ها است که وب‌سایت‌ها به دست هکرها هک می‌شوند و ایمیل کاربران و اطلاعات شخصی در معرض خطر و هک شدن قرار دارند. هکرها برای هک کردن راحت‌تر وب‌سایت‌ها و ایمیل‌ها به سراغ سایت هایی  می‌روند که از امنیت کافی برخوردار نیستند.

اگر ایمیل شما مورد تهدید قرارگرفته است و یا به هک شدن ایمیلتان مشکوک هستید با راهی آسان می‌توانید از هک شدن وب‌سایت خود مطمئن شوید و میزان اطلاعات هک شده را هم دریافت کنید.

«تروی هانت» یکی از مدیران مایکروسافت با همکاری MVP وب‌سایتی برای توسعه امنیت سایت‌ها طراحی کرده است. این وب‌سایت که Have I Been Pwned نام دارد به شما اطلاع می‌دهد که اکانت شما امن هست یا خیر و در صورت امن نبودن ریسک‌های موجود را به شما اطلاع می‌دهد.


مقاله مرتبط: ویژگی های یک رمز عبور ایمن چیست؟


برای شروع کافی است نام ایمیل خود را در باکس مشخص شده وارد کرده و سپس بر روی گزینه pwned کلیک کنید. تنها چند ثانیه بعد از کلیک کردن، وب‌سایت اطلاعات مربوط به ایمیل شمارا نمایش می‌دهد و به شما می‌گوید که ایمیل شما امن هست یا خیر. در صورتی که ایمیل شما هک شده باشد به شما اطلاع خواهد داد.

اگر ایمیل یا وب‌سایت شما تابه‌حال هک نشده باشد، نوار پایینی باکس آبی به رنگ سبز درمی‌آید و اگر ایمیل یا سایت شما مشکلی داشته باشد ممکن است جستجو کمی بیشتر طول بکشد.

پیام هک نشدن حساب کاربری

اگر اطلاعات شما درخطر باشد و یا اطلاعاتتان قبلا هک شده باشد نوار سبزرنگ به رنگ قرمز درمی‌آید و کاربر را مطلع می‌سازد که حساب کاربری یا سایتش هک شده است در این حالت سایت به شما گزینه‌هایی را که ممکن است در هک شدن اطلاعات شما نقش داشته باشند معرفی می‌کند.

اطلاعاتی که در سایت Have I Been Pwned وجود دارد از لیست‌هایی مثل Anti Public data dump و Exploit.in جمع‌آوری‌شده است. این وب‌سایت به‌اندازه کافی دقیق است و می‌توان به اطلاعات اطمینان کرد.

گرچه این سایت یکی از سایت‌های معتبر است، «هانت» برنامه‌نویس سایت می‌گوید که نمی‌توان به اطلاعاتی که سایت در اختیار شما قرار می‌دهد اطمینان کامل کرد و شما باید همیشه مراقب هک نشدن اطلاعات خود باشید. هانت در ادامه می‌گوید:

کاربران باید همیشه هوشیار باشند و رمز عبور خود را در هر سایتی وارد نکنند. نیازی نیست هر وب‌سایتی رمز عبور شمارا بداند و واردکردن رمز عبور در وب‌سایت‌های غیر معتبر کار عاقلانه‌ای نیست.

منبع hongkiat

افزودن دیدگاه

کلیک برای ثبت دیدگاه