مجله خبری هاست ایران » طراحی و توسعه » بهترین کیت های رایگان برای طراحی رابط کاربری (UI) در موبایل و وب
دانلود بسته های رایگان طراحی و توسعه طراحی وب

بهترین کیت های رایگان برای طراحی رابط کاربری (UI) در موبایل و وب

بهترین کیت های رایگان برای طراحی رابط کاربری در موبایل و وب

شتاب در زندگی مدرن و آشفته امروز باعث شده است همه ما به دنبال پیدا کردن روش‌هایی برای سرعت بخشیدن به روند اجرای امور و وظایفمان باشیم. قالب‌بندی سریع هم به‌نوعی زاییده همین موضوع تلاش برای همگام شدن با سرعت تغییر در محیط اطراف به شمار می‌رود. این موضوع در ابتدای پیدایش ازنظر برخی مانند تقلب و فریب به نظر می‌آمده است؛ اما حالا به‌قدری به آن وابسته هستیم که نمی‌توانیم وظایفمان را بدون یاری‌اش به سرانجام برسانیم.

همه کسب‌وکارها باید به حضور آنلاین خود اهمیت دهند و البته همه آن‌ها به‌خوبی به اهمیت این موضوع واقف هستند. درنتیجه گاهی اوقات افزایش نرخ تقاضا بیش از موجودی منابع در دسترس می‌شود. در چنین شرایطی کیت های رایگان رابط کاربری مخصوص وب‌سایت و موبایل به یاری‌تان می‌آیند. حتی نسخه‌های رایگان مانند Landing UI Kit هم می‌توانند برای این منظور مفید واقع شوند. نسخه رایگان این کیت درواقع شامل همه ابزارهایی است که برای طراحی صفحه فرود به آن‌ها نیاز دارید. همچنین می‌توانید از کیت‌های Material Design UI Kit از UXpin و Vera Block هم بهره ببرید. هر دو کیت مذکور شامل امکانات و صفحه‌هایی هستند که می‌توانید آن‌ها را در فرمت‌های محبوب متعدد به کار ببرید. این کیت‌ها همچنین برای ایجاد و طراحی انواع اپلیکیشن‌ها مناسب هستند.

کیت‌های رایگان رابط کاربری برای وب‌سایت و موبایل

کیت رابط کاربری Landing

کیت رابط کاربری Landing

کیت رابط کاربری Material Design

کیت رابط کاربری Material Design

Vera Block

کیت رابط کاربری Vera-Block

Vera Block بسته‌های رایگان رابط کاربری ارائه می‌دهد که برای ایجاد وب‌سایت و قالب موبایل به کار می‌آیند و می‌توانند برای نقطه شروع مناسبی باشند. بهره گرفتن از این کیت به شما کمک می‌کند از روتین کسالت‌آور ایجاد وب‌سایت از صفر با موفقیت پرش کنید.


مقاله مرتبط: ١٠ سایت برای آموزش آنلاین UI و UX


اجازه دهید ابتدا به کیت‌های رایگان رابط کاربری مخصوص وب‌سایت اشاره‌کنیم؛ وب‌سایت برای اغلب کسب‌وکارها به موبایل ارجحیت دارد.

این ۴ بسته شامل عناصر و ابزارهای ضروری متعددی هستند. بسته‌ها می‌توانند با طراحی خنثی و زیبا اهداف متعددی را محقق سازند. برای مثال، Consulex نه‌تنها عناصری برای ایجاد رابط کاربری ارائه می‌دهد؛ بلکه شامل قالب‌های متعددی برای وب‌سایت است. به کمک آن می‌توانید شاهکار رابط کاربری خود را طراحی کنید یا صرفاً از راهکارهای پیش‌فرضش استفاده کنید.

کیت رایگان رابط کاربری و تم وب‌سایت Consulex

کیت رایگان رابط کاربری و تم وب‌سایت Consulex

Visage هم بسته طراحی فوق‌العاده دیگری است که می‌تواند با عناصر گرافیکی منحصربه‌فردش به شما در طراحی‌های مرتب و تمیز کمک کند. این بسته شامل اقلام مختلفی از گالری تا پخش‌کننده صوتی می‌شود.

کیت رابط کاربری Visage

کیت رابط کاربری Visage

Iris هم شامل عناصر متعددی برای طراحی وب است. این کیت از ترند محبوب طراحی به شکل کارت‌های متعدد الهام گرفته است و بسیار زیبا به نظر می‌رسد. Iris شامل ابزارهایی برای طراحی هدر، فوتر، کاور، بنرهای دکمه فراخوان (CTA)، پخش‌کننده ویدیو و بسیاری عناصر دیگر است.

کیت رابط کاربری Iris

کیت رابط کاربری Iris

کیت CSS Author برخلاف اغلب کیت‌هایی که معمولاً از پالت‌های پاستل و رایج استفاده می‌کنند، شما را با طیف بی‌نظیر و گسترده رنگی شگفت‌زده می‌کند. در این طیف وسیع از رنگ‌های سبز، زرد، قرمز، آبی، خاکستری، مشکی و سفید بهره گرفته‌شده است. ابزار رایگان SPOT به خاطر طیف رنگ مورداستفاده‌اش پرانرژی و جسور به نظر می‌رسد.

کیت رابط کاربری SPOT ساخته CSS Author

کیت رابط کاربری SPOT ساخته CSS Author

البته همه رابط‌های کاربری موجود الزاماً خوب، جامع و تطابق پذیر نیستند. این قانون طراحی است که استفاده از تنها یکتم واحد می‌تواند عناصر اصلی صفحه را پوشش دهد. از طرفی شما می‌توانید سایر عناصر الحاقی را روی پایه و اساس اولیه هم طراحی کرده و به آن اضافه کنید. با دنبال کردن همان سبک قبلی قادر خواهید بود سایر بخش‌های این پازل را به آن اضافه کنید. Peach Dating ساخته Basari Design، Take Me و Addstract را پایه و اساسی مستحکم در نظر بگیرید که می‌توان عناصر بیشتری را با توجه به سبکشان طراحی و به آن‌ها اضافه کرد.

کیت رابط کاربری Take Me Free

کیت رابط کاربری Take Me Free

Peach Dating با پیش‌فرض خدمات مشابه طراحی‌شده و از عناصر زیبایی‌شناسی احساسی و کوچک در آن استفاده‌شده است. البته اگر مایل نیستید رنگ‌ها را دستخوش تغییر کنید، می‌توانید از این نوع طراحی در سایر پروژه‌هایی که سبک و سیاق زنانه دارند هم بهره ببرید. همچنین می‌توان با اعمال برخی تغییرات و اصلاحات کوچک این طراحی را شخصی‌سازی کرد.


مقاله مرتبط: بهترین ابزارهای طراحی رابط کاربری (UI) و تجربه کاربری (UX)


کیت Take Me برای طراحی رابط‌های کاربری مبتنی بر سفر مفید است. می‌توانید آن را با بهره گرفتن از Bootstrap به‌عنوان پایه به‌آسانی به پروتوتایپ تمرینی HTML/CSS تبدیل کنید.

کیت Addstract دارای دوتم روشن و تیره است. این کیت شامل عناصر مشخصی ازجمله جعبه متن، بلوک‌های آماری و برخی ویجت‌های عمومی می‌شود.

کیت رابط کاربری Addstract

کیت رابط کاربری Addstract

کیت‌های رابط کاربری موبایلی

اجازه دهید بخش موبایل را با دو بسته رایگان و اساسی آغاز کنیم:

  • کیت iOS11 از فیس‌بوک
  • کیت iOS 11 GUI از losdesignkit

این کیت‌ها می‌توانند همه موارد ضروری تازه‌ترین نسخه‌های نرم‌افزاری منتشرشده را پوشش دهند.

کیت iOS11 از فیس‌بوک

کیت iOS11 از فیس‌بوک

کیت طراحی‌شده توسط فیس‌بوک نه‌تنها شامل همه عناصر و صفحه‌های ممکن می‌شود؛ بلکه در سه قالب Sketch، Photoshop و از همه مهم‌تر Origami که برای نشان دادن رفتار عناصر به کار می‌رود در دسترس قرار گرفته است.

بسته losdesignkit به‌اندازه بسته فیس‌بوک کامل نیست، اما همچنان قابلیت‌های مفیدی دارد که نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت. این بسته شامل ۶۰ عنصر طراحی عمومی است که بر اساس موازین Human Interface Guidelines تهیه شده‌اند و به کمک آن‌ها می‌توانید رابط‌های کاربری ارزشمندی خلق کنید.

کیت رابط کاربری iOS 11

کیت رابط کاربری iOS 11

مشکل اصلی این بسته‌ها در عمومی بودن و شباهت بسیار به آیفون است؛ اما درزمینهٔ طراحی وب‌سایت می‌توانید از رابط‌های کاربری متعدد و اصیل بهره ببرید. Cook Application از CreativeTacos و Finance UI Kit از این قبیل بسته‌ها هستند.

Cook Application ساخته‌شده توسط CreativeTacos

Cook Application ساخته‌شده توسط CreativeTacos

قالب نام‌گذاری این بسته گویای همه‌چیز است. کیت رابط کاربری CreativeTacos مخصوص طراحی رابط کاربری تم‌های رستورانی تهیه‌شده است. این بسته شامل ۲۰ صفحه پخت‌وپز، منو، ورود، نقشه و موارد دیگر است. کیت رابط کاربری ۷ninjas هم ۱۲ صفحه شامل عناصر مجزا ارائه می‌دهد که از عناصر مالی و آماری الهام گرفته‌اند.

کیت رایگان رابط کاربری Finance

کیت رایگان رابط کاربری Finance

درواقع رابط‌های کاربری متعددی وجود دارند که برای مقاصد مشخصی طراحی‌شده‌اند؛ اما معروف‌ترین آن‌ها رابط‌هایی هستند که برمبنای تصویر و تجارت الکترونیک شکل گرفته‌اند.

تم‌های مبتنی برعکس و تصویر

امروزه ثبت تصاویر سلفی بسیار فراگیر شده است و به همین خاطر رابط‌های کاربری مبتنی بر تصویر هم محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند. اگر برای طراحی رابط کاربری مفهومی و شبیه به اینستاگرام به عناصر مختلف نیاز دارید، حتماً به Moon Heart از Tung Vo Chi سر بزنید.

Moon Heart ساخته‌شده توسط Tung Vo Chi

Moon Heart ساخته‌شده توسط Tung Vo Chi

Tung Vo Chi نوعی طراحی اپلیکیشن معرفی کرده است که شما را قادر می‌سازد تصاویر مختلف را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید. این سبک به طرز ماهرانه‌ای میان داده‌های بصری و متنی تعادل ایجاد می‌کند تا طرح نهایی کاملاً سازمان‌یافته و مرتب به نظر برسد.

تم‌های مبتنی بر تجارت الکترونیک

تجارت الکترونیک هم حوزه وسیع دیگری است. کیت رابط کاربری Epic Shop از EpicCoders و Helen از Igor Ten بهترین نمونه‌ها از رابط‌های کاربری با طراحی متعادل و مناسب به شمار می‌روند.

هر دو قالب بر رنگ‌آمیزی و استفاده از رنگ‌های روشن و همچنین بهره گرفتن از فضای خالی سفید تأکید می‌کنند. همه تصاویر این کیت‌ها در موقعیت مناسب قرار می‌گیرند؛ محتوا خوانا است و طراحی کلی هم اصلاً شلوغ و آشفته به نظر نمی‌رسد.

رابط کاربری Epic Shop ساخته‌شده توسط EpicCoders

Moon Heart ساخته‌شده توسط Tung Vo Chi

Helen – کیت رایگان رابط کاربری تجارت الکترونیک iOS ساخته‌شده توسط Igor Ten

Helen – کیت رایگان رابط کاربری تجارت الکترونیک iOS ساخته‌شده توسط Igor Ten

میز کار (منوی اصلی) و آمارها

در این مطلب همچنین ذکر مواردی درباره چگونگی ایجاد داشبورد یا میز کار ضروری به نظر می‌رسد. بسته‌های مخصوص این نوع طراحی به‌اندازه بسته‌های رابط کاربری موبایل و وب متعدد و وسیع نیستند، اما تقاضا برای دریافت و بهره گرفتن از آن‌ها همچنان وجود دارد. ۲ بسته رایگان و مناسب که می‌خواهیم به شما معرفی کنیم UI Kit Dashboard از Max Kalik و Carsive Dashboard نام دارند.

Max Kalik کیت کوچکی طراحی کرده است که عناصر درون آن مناسب طراحی میز کارهای کلاسیک هستند. این بسته شامل صفحه اصلی، ماژول‌های متعدد، دستورالعمل‌ها، پاپ آپ‌ها و برخی عناصر کوچک دیگر می‌شود.

UI Kit Dashboard ساخته‌شده توسط Max Kalik

UI Kit Dashboard ساخته‌شده توسط Max Kalik

Ahmed Hasan Baky بسته بسیار وسیعی برای ایجاد صفحه‌ها، ماژول‌ها و ویجت‌هایی با الهام از عناصر آماری به اشتراک می‌گذارد. استفاده از رنگ مشکی برای پس‌زمینه و همچنین بهره گرفتن از رنگ‌های روشن و چشمگیر متعدد برای به نمایش گذاشتن نمودارها در این بسته کمک می‌کند تا اطلاعات به‌خوبی دیده شوند.

کیت رابط کاربری Carsive Dashboard

کیت رابط کاربری Carsive Dashboard

نتیجه‌گیری

پروتوتایپ‌سازی سریع در زندگی امروزه ما اهمیت ویژه‌ای پیداکرده است. این مهم کمک می‌کند بتوانیم وظایفمان را با حفظ کیفیت در زمان کوتاه انجام دهیم. البته خلق و طراحی از مرحله نیستی تا سرانجام ممکن است برای بسیاری از افراد دل‌نشین باشد، اما گاهی محدودیت‌های زمانی باعث می‌شود این بسته‌های رایگان به یاری‌مان بیایند و مفید واقع شوند.

افزودن دیدگاه

کلیک برای ثبت دیدگاه