مجله خبری هاست ایران » طراحی و توسعه » فیس‌بوک در جستجوی محلی گوگل را به چالش می‌کشد
سئو و بهینه سازی سایت طراحی و توسعه نقد و بررسی

فیس‌بوک در جستجوی محلی گوگل را به چالش می‌کشد

به‌روزرسانی تازه اپلیکیشن فیس‌بوک مزایای متعددی را با خود به‌همراه آورده است که مخصوصاً برای کسب‌وکارهای کوچک محلی مناسب هستند. این تغییرات تازه مشتریان را قادر می‌سازد به‌راحتی کسب‌وکارهای محلی را پیدا و با آن‌ها ارتباط برقرار کنند. اپلیکیشن فیس‌بوک در این زمینه به‌قدری پیشرفت کرده که به رقیبی جدی برای Google Local تبدیل‌شده است.

فیس‌بوک در تلاش است به ابزاری مفید برای امور روزمره کاربران تبدیل شود. این شبکه اجتماعی حالا جایی فراتر از پلتفرم مخصوص به اشتراک گذاشتن تصاویر و متن است.


مقاله مرتبط: چگونه نتایج جستجو را محلی و مرتبط تر کنیم؟


تغییراتی که در فیس‌بوک اعمال‌شده‌اند تأثیرات مختلفی دارند. به نظر می‌رسد صاحبان این پلتفرم محبوب درصدد هستند تا آن را با دست‌کاری‌های تازه به رقیب قدرتمندی برای Google Local تبدیل کنند.

صفحه‌های بازطراحی شده برای پلتفرم موبایلی

فیس‌بوک طراحی صفحه‌های موبایلی خود را دستخوش تغییر کرده است تا احتمال ایجاد ارتباط و تعامل دوطرفه میان مشتریان احتمالی و کسب‌وکارهای محلی افزایش یابد.

این قابلیت‌های تازه باعث می‌شوند تا صفحه‌های فیس‌بوک مانند صفحه‌های وب‌سایت عمل کنند. حالا کاربران قادر خواهند بود در صفحه‌های موبایلی فیس‌بوک وقت قبلی بگیرند یا در رستوران موردعلاقه‌شان میز رزرو کنند. فیس‌بوک همچنین امکان ارائه پیشنهادهای ارزشمند را به کاربران میسر کرده است.

Facebook Actions

فیس‌بوک این قابلیت عملکردی تازه را Actions نامیده است.

فیس‌بوک درباره این قابلیت تازه و توانمند می‌گوید:

Actions: کاربران حالا قادر خواهند بود برای اجرای دستورهایی مانند تعیین وقت قبلی کوتاهی مو، سفارش پیتزا، ارسال پیام یا نوشتن توصیه‌نامه روی گوشی همراه خود از دکمه‌های عملگر تازه که به‌سادگی طراحی‌شده‌اند بهره ببرند.

برجسته‌سازی قابلیت توصیه به سایر کاربران (Recommendation)

فیس‌بوک در تلاش است قابلیت توصیه به سایرین را برجسته‌تر و مهم‌تر از پیش ارائه کند. این ویژگی به کسب‌وکارهای محلی کمک می‌کند تا میان کاربران به محبوبیت دست یابند و بیشتر به سایرین معرفی شوند.

لایک کردن صفحه‌های فیس‌بوک از سوی کاربری مزایای محدودی دارد. وقتی کاربران دکمه توصیه (Recommendation) را انتخاب کنند، پست تازه و مرتبطی در Timeline آن‌ها منتشر می‌شود. ارسال این توصیه درواقع باعث می‌شود پست مرتبط با آن با دوستان و اعضای خانواده کاربر به اشتراک گذاشته شوند.

برجسته‌سازی قابلیت توصیه به سایر کاربران

توصیه کاربران در صفحه کسب‌وکارها هم به نمایش گذاشته می‌شود. اگر دوستان و اعضای خانواده‌تان کسب‌وکار مشخصی را توصیه کنند، اعتماد شما هم به آن جلب می‌شود. قابلیت توصیه کسب‌وکارها در فیس‌بوک را باید یکی از مهم‌ترین و قدرتمندترین جنبه‌های فیس‌بوک محلی قلمداد کرد.

توسعه قابلیت Events (رویدادها)

به کمک قابلیت Events در فیس‌بوک می‌توانید رویداد ایجاد کنید و آن را با کاربران مرتبط به اشتراک بگذارید. فیس‌بوک گزارش کرده است کسب‌وکارهایی که رویدادهای آینده خود را در این پلتفرم به کاربران معرفی می‌کنند و برای ورودشان بلیت می‌فروشند، موفق می‌شوند درآمد چشمگیری کسب کنند.

توسعه قابلیت Events

کاربرانی که به رویدادهای محلی تمایل نشان می‌دهند، توسط سایر دوستان و اعضای خانواده دیده می‌شوند. این روش راهکار مناسبی برای ترویج و تبلیغ رویدادها و کسب‌وکارها قلمداد می‌شود و جالب است که خبر این رویداد تنها با تمایل نشان دادن کاربران منتشر می‌شود.

ابزار کاریابی با دسترسی جهانی

فیس‌بوک قصد دارد امکان استفاده از ابزار کاریابی آنلاین خود را برای کاربران در سرتاسر دنیا میسر سازد. کاربران به کمک این ابزار قادر خواهند بود شغل مناسب خود را پیدا کنند و فیس‌بوک هم به پلتفرم مفیدتری نسبت به گذشته تبدیل خواهد شد.

Facebook Local

فیس‌بوک بخش تازه‌ای تحت عنوان Local را به اپلیکیشن خود اضافه کرده است تا توانایی‌های این نرم‌افزار مستقل را تکمیل کند.

این قابلیت می‌تواند کاربران بیشتری را به اپلیکیشن موبایل فیس‌بوک که حالا قادر هستند در آن رویدادها و کسب‌وکارهای محلی را دنبال کنند، جذب کند.

به‌روزرسانی تازه اپلیکیشن فیس‌بوک جدی‌ترین چالش این شبکه اجتماعی در مقابل قابلیت‌های جستجوی Google Local به شمار می‌رود و می‌تواند رقابتی تازه و مستقیم را با گوگل رقم بزند. از طرف دیگر، فیس‌بوک توانسته با توسعه نرم‌افزار موبایلی‌اش فرصت مناسبی را هم در اختیار کسب‌وکارهای محلی قرار دهد.

 

افزودن دیدگاه

کلیک برای ثبت دیدگاه