5 استراتژی برای موفقیت در بازاریابی مخرب
5 استراتژی برای موفقیت در بازاریابی مخرب

مدیران بازاریابی در شرکت‌های مخرب، اغلب از مورد توجه قرار نگرفتن و عدم استقبال مردم در محیط‌های اجتماعی متعجب می‌شوند. دلیل اصلی آن این است که: مردم به تغییر علاقه‌ای ندارند! البته محصولات حاکم در بازار و شرکت‌های اصلی ارائه‌دهنده خدمات و سرویس‌های مختلف همواره در مقابل تغییر جبهه می‌گیرند. همچنین مدیران صنعتی نیز همیشه موافق تغییرات نیستند.

مخرب بودن همواره لذت خاص و منحصربه‌فردی دارد، اما انجام آن به این راحتی‌ها نیست. در مسیر پیشرفت شما تعداد زیادی افراد بدبین و مزاحم وجود دارند. حالا سؤال اینجاست که بازاریاب‌ها با توجه به این شرایط از چه روش‌هایی برای بازاریابی محصولات و یا سرویس‌های مخرب خود استفاده کنند؟ Lisa Dreher در این مقاله تخریب بازار (نفوذ به بازار) بدون مرتکب شدن خطاهای افراد تازه‌وارد و پیشگام و همچنین چگونگی غلبه کردن بر سخت‌ترین مشکلات و موانع پیشروی بازاریابی مخرب را بیان می‌کند.

از باورهای عامیانه‌ای که مانع پیشرفت شما می‌شود، پیشگیری کنید

در زمان‌های قدیم صنعت پیام‌رسانی بر روی ایجاد تغییرات متمرکز بود، نه بر روی خاص بودن. مدت‌زمان زیادی طول کشید تا راه‌های مختلف برای انجام کارها ارائه شود. یکی از بهترین راه و روش‌ها برای نفوذ به بازار، ارائه محصول یا سرویس خود به‌عنوان گزینه جایگزین است و پس‌ از آن ایجاد فضای مناسب برای مشتریان تا از سرویس یا محصول شما استفاده کنند. تفاوتی نمی‌کند که مخاطبان شما مشتریان عادی هستند یا تاجران کار بلد، شما باید فرصت استفاده از محصولات را قبل از خرید به آن‌ها بدهید، این روش متقاضیان اولیه شما را مشتاق می‌کند و برای موفقیت اولیه کاری شما، بسیار مهم است.


مقاله مرتبط: ٤ نکته بازاریابی برای کسب و کار های فعال در حوزه تجارت الکترونیک


بازار را ارزیابی کنید

ارزیابی بازار

مؤثرترین روش برای ارزیابی بازار انتخاب یک‌جهت مناسب برای پیام‌رسانی است. استفاده از رویکرد پیام‌رسانی در زیرمجموعه‌های کوچک از مخاطبان به شما کمک می‌کند تا بهترین بازار را برای هدف قرار دادن انتخاب کنید. مهم نیست که روش مورداستفاده شما کاربری خواهد بود یا خیر، شما فقط باید ارزیابی‌های خود را در بازار تکرار کنید. زمانی که شما پیام خود را کشف کردید، باید چگونگی پرورش آن را در جهت چشم‌اندازهای خود فرا بگیرید.

به پیام خود تکیه کنید

زمانی که شما بهترین پیام و داستان خود را کشف کردید، به آن تکیه کنید. سازگاری یکی از موارد مهم درزمینهٔ ورود به یک بازار جدید و ایجاد یک برند در محیطی که شما مایل به ورود به آن هستید، است. یکی از روش‌های ساده قرار دادن بدبینان در مرکز و تغییر جهت است، اما همواره مقاومت‌هایی در برابر انجام این کار وجود دارد. اگر به‌صورت مؤثر پیام خود را ارزیابی کرده‌اید، به آنچه بر روی مخاطبان هدف شما تأثیر گذاشته است تکیه کنید و از آن جدا نشوید.


مقاله مرتبط: ۵ نکته مهم برای بهینه‌ سازی نرخ تبدیل در بازاریابی آنلاین


عشق را به اشتراک بگذارید

هیچ‌چیز مانند اتفاقات موجود در جهان واقعی تغییرات ایجاد نمی‌کند. آن چیزی که اهمیت دارد این است که راه‌حل و روش شما برای افرادی که برای اولین بار از آن استفاده می‌کنند، تجربه‌ای فوق‌العاده و منحصربه‌فرد است. این موضوع شاید مهم‌تر از اشتراک‌گذاری این روش باشد. تجربیاتی که برای اولین بار برای شما ایجاد می‌شوند آن‌ها را بسیار خاطره‌انگیز می‌کند و احتمال اشتراک‌گذاری آن را افزایش می‌دهد. قدرتمندترین راه برای موفقیت شما اتفاقات و مواردی است که مشتریان و مخاطبان شما برای اولین بار آن را به اشتراک می‌گذارند، پس تجربیاتی که به مشتریان خود ارائه می‌دهید را باارزش کنید تا احتمال اشتراک‌گذاری آن افزایش یابد. در اینجا یکی از برنامه‌های مناسب برای ایجاد یک اتفاق منحصربه‌فرد برای مشتریان که لحظاتی به‌یادماندنی را ایجاد می‌کند، قرار داده‌شده است.

از شکست استقبال کنید

مردم عاشق ریشه‌یابی دلیل شکست افراد هستند. مشکلی ندارد اگر دیدید همه شما را دوست ندارند. در واقع، برخی از حامیان پیام شما کسانی هستند که در حال پذیرش اولیه محصولات شما هستند. دلیل اصلی که تعدادی از آن‌ها حامی شما هستند، به خاطر ژست سرخوردگی شما است. این موضوع را بپذیرید، شما می‌توانید در مدت‌زمان کوتاهی شخصیتی قدرتمند و برتر شوید. لحظه نفوذ به بازار (تخریب بازار) یک‌زمان هیجان‌انگیز برای یک بازاریاب مخرب است. Lisa Dreher این روش‌ها و استراتژی‌ها را به‌عنوان عوامل رشد و توسعه ایجاد یک برند و راه‌حلی برای نفوذ به بازار می‌داند.

5 استراتژی برای موفقیت در بازاریابی مخرب

علی رجبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7  +  3  =