ترندهای جدید طراحی وب سایت
ترندهای جدید طراحی وب سایت

سال ۲۰۱۹ به‌تازگی به پایان رسیده است و انتظار می‌رود در سال جدید که شاهد پیدایش و البته گسترش گرایش‌ها و ترندهای تازه‌ای هم درزمینهٔ طراحی باشیم. در این مطلب قصد داریم به برخی از مهم‌ترین ترندهای طراحی را که از همین حالا محبوبیتشان آغازشده است به شما معرفی کنیم.

۱ – طراحی‌های خلاقانه و متفاوت با تفکر آزادانه

بحث‌های متفاوتی که درباره سیستم‌ها و سامانه‌های غیرمتمرکز وجود داشت باعث شد که طراحی گرادیانت به وجود آید و مورد استقبال عموم هم قرار گیرد. به نظر می‌رسد که در سال ۲۰۲۰ قرار است شاهد طراحی‌های خلاقانه‌تری باشیم که در آن‌ها خطوط و مرزهای رایج و مشخص از بین رفته‌اند تا تنها نشان‌دهنده ایده‌ها و اشیا باشند.

الگوها و عناصر پیشین با جزئیات دقیق حالا به‌عنوان اشیا مرکزی ظاهر می‌شوند و به تصویر و مفهومی بزرگ‌تر اشاره می‌کنند. بدین ترتیب بازدیدکنندگان و مخاطبان دیگر به‌جای هضم تصاویر و روایت‌های کاملاً آشکار و واضح تجربه‌ای شخصی خواهند داشت و برداشت کاملاً شخصی خودشان را ادراک می‌کنند. این ترند طراحی خلاقانه ظاهراً قصد دارد با حدومرزهای نا آشکار و فضای خالی طراحی‌های پایان‌ناپذیر خلق کرده و دنیای تازه‌ای را درزمینهٔ تجربه کاربری ایجاد کند.

۲ – طراحی‌های سه‌بعدی

شاید برایتان عجیب باشد که از طراحی سایت سه‌بعدی به‌عنوان ترندی تازه یاد می‌کنیم، اما بهتر است بگوییم که منظور درواقع افزایش میزان محبوبیت این رویکرد در سال جاری میلادی است. طراحی‌های سه‌بعدی برجسته و گویا احتمالاً سهم بسیاری در طراحی خواهند داشت. این نوع طراحی‌ها همچنین در کنار طراحی‌های انتزاعی که در مورد قبلی به آن‌ها اشاره کردیم، می‌توانند بسیار چشمگیر و نوین ظاهر شوند.

ممکن است در ابتدا ازنظرتان غیرمنطقی به نظر برسد، اما باید توجه داشته باشید که عناصر سه‌بعدی حالا در قالب عناصر واقعی اما در پس‌زمینه انتزاعی با الگوهای نامحدود در حال بازگشت به دنیای طراحی هستند. شاید این پرسش پیش آید که هدف از این نوع طراحی ترکیبی چیست؟ هدف این طراحی‌ها ایجاد عمق تصویر و همچنین برجسته‌سازی در نمایش مفاهیم و ایده‌ها است.

۳ –طراحی‌های فراگیر

این نوع طراحی ممکن است در ابتدا به نظر ناآشنا برسد اما در کنار سایر موارد مذکور در فهرست پیش رو می‌تواند امسال شکوفا شود. ایجاد تصاویر و تجربه کاربری که با مخاطبان بیشتری با توجه به جنسیت، نژاد، ملیت، سن و حتی معلولیت‌های گسترده ارتباط برقرار می‌کند، احتمالاً امسال به‌طور گسترده‌تر به کار گرفته خواهد شد. مدت‌هاست که طراحان در طراحی‌های خود صفحه‌نمایش‌های متفاوت مانند گوشی‌های همراه و تبلت‌ها را هم در نظر می‌گیرند.

۴ – تعاملات و مکالمه‌های جزئی

در خلال سال‌های اخیر شاهد تحول و تکامل زبان طراحی و تبدیل آن به آمیخته‌ای از فلسفه، پژوهش، زیبایی‌شناسی، ابزارها و جریان‌های ارتباط با کاربر بوده‌ایم. به همین خاطر است که باید به نیاز عمیق برای ایجاد تعامل و مکالمه جزئی و کوچک در ترندهای جدید طراحی وب سایت اشاره‌کنیم. طراحی می‌تواند با تعاملات مفیدی که درگیری مشتریان و مخاطبان را حفظ می‌کنند و همچنین پیام‌های دعوت که در رابط‌های کاربری طراحی می‌شوند تفاوت چشمگیری در بخش‌هایی از اپلیکیشن یا وب‌سایت ایجاد کند که پیش‌ازاین تنها زمینه‌های انتقال را فراهم می‌آوردند.

ترندهای جدید طراحی وب سایت

علی رجبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6  +  1  =