دکمه های CSS
دکمه های CSS

عناصر مختلفی در طراحی سایت وجود دارد که هرکدام نقش خاص خود را در زیبایی، کاربردی بودن و جذب کاربر ایفا می‌کنند. دکمه‌ها یکی از اجزای کوچک این مجموعه هستند که باوجود سهم اندکشان، می‌توان با استفاده بهینه از آن‌ها نتایج خارق‌العاده‌ای گرفت. کتابخانه‌های دکمه، مجموعه‌هایی هستند که دکمه‌هایی با طراحی و ویژگی‌های مختلف را برای استفاده طراحان ارائه می‌کنند.

درواقع این دکمه‌ها هستند که تعامل آنلاین را پیش می‌برند. ما از آن‌ها برای اضافه کردن محصولات به سبد خرید، آشنایی بیشتر با خدمات، تأیید تصمیم‌ها و تکمیل فرم‌های تماس استفاده می‌کنیم.

به عبارتی می‌توان گفت که کلیک کردن روی دکمه‌ها هدفی است که طراحان سعی دارند ما را به سمت آن بکشند. به همین دلیل، انتخاب دکمه‌هایی که هم از روی ظاهرشان سرنخ‌های لازم را به دست آوریم و هم نمای خوبی داشته باشند بسیار مهم است.

با در نظر گرفتن این موارد مجموعه‌ای از کتابخانه‌های دکمه های CSS فراهم کرده‌ایم که می‌توانید برای جذب کاربران و افزایش تعامل در پروژه‌های وب خود از آن‌ها استفاده کرده و لذت ببرید!

Bttn.css – دکمه‌های عالی برای پروژه‌های عالی

Bttn.css مجموعه‌ای از دکمه‌ها با سبکی ظریف است که اشکال، اندازه‌ها و رنگ‌های متفاوتی دارند. همه این سبک‌ها را می‌توان با یک نام کلاس ساده مشخص کرد. همچنین حجم کم فایل CSS آن‌که تنها ۴ کیلوبایت است سبب شده که این کتابخانه بسیار سبک باشد.

Buttons – مجموعه‌ای از دکمه‌های CSS

Buttons کتابخانه‌ای شامل بیش از ۲۰ مجموعه از سبک‌های مختلف است. ازجمله شاخص‌ترین آن‌ها می‌توان به Delta با ظاهر نیمه شیشه‌ای، Theta جالب و جادویی، مجموعه Mu با ظاهری ساده، و Phi که ظاهری شبیه کیبورد دارد اشاره کرد. حتماً از افکت‌های کلیکی بسیار جالب این مجموعه در دمو دیدن کنید.

Buttons – کتابخانه دکمه‌های CSS ساخته‌شده با Sass & Compass

Buttons همنام کتابخانه قبلی است اما ظاهری متفاوت دارد. این کتابخانه شامل دکمه های CSS با ظاهر جذاب و ساده و در اشکال مختلف است. ازجمله ویژگی‌های دیگر آن مدل‌های دکمه‌های آیکون هستند که از FontAwesome استفاده می‌کنند.

Pushy Buttons – دکمه‌های سه‌بعدی فشاری CSS

Pushy Buttons رنگ‌های متنوعی دارد و در هنگام کلیک شدن دکمه، حالت فشرده شدن و تکان خوردن جالبی را نمایش می‌دهند. باید بگوییم که این مجموعه هر چه از یک دکمه نیاز دارید را برایتان فراهم می‌کند.

Press.css – یک کتابخانه دکمه سبک، فلت و با امکان تغییر اندازه

Press.css دکمه‌های فلت با ظاهری جذاب را در اندازه، شکل یا رنگ دلخواه شما ارائه می‌کند. با داشتن سه نوع افکت، حجم کدهای آن بسیار کم و حداکثر ۱۲ کیلوبایت هستند. همچنین این کتابخانه به‌خوبی با آیکون‌های FontAwesome کار می‌کند. این مجموعه از  اصول طراحی متریال گوگل الهام گرفته است.

افکت‌های دکمه‌های CSS هنگام نگه‌داشتن ماوس روی آن‌ها با استفاده از FontAwesome

این کتابخانه ازجمله انتخاب‌های جالب در بین سبک دکمه‌های سنتی است و تنها وقتی ماوس را روی آن نگه‌دارید آیکون را نمایش می‌دهد. با نگه‌داشتن ماوس روی دکمه، یک تغییر CSS اجرا می‌شود که آیکون FontAwesome را یا در کنار نوشته و یا بجای آن نمایش می‌دهد. CodePen ازجمله مجموعه‌های بی‌نظیر دکمه‌های CSS است.

دکمه‌های شبکه‌های اجتماعی برای Bootstrap

دکمه های شبکه های اجتماعی برای Bootstrap، ویژگی‌های خوب فریم ورک Bootstrap را با آیکون‌های FontAwesome ترکیب کرده است. تمام شبکه‌های اجتماعی بزرگ دنیا که تعدادشان به بیش از ۲۰ عدد می‌رسد در آن گنجانده‌شده‌اند. کلاس‌هایی برای هر شبکه و همچنین برای اندازه‌های مختلف وجود دارد.
رنگ‌ها نیز برای مطابقت با هر سرویس طراحی و ساخته‌شده‌اند.

Beautons – یک ابزار زیبا و ساده برای دکمه‌ها

Beautons از کتابخانه‌هایی است که روی سادگی تأکید دارد. می‌توانید از بین اندازه‌ها، سبک‌ها و دکمه‌های مختلف انتخاب کنید. کلاس‌های CSS را می‌توانید برای ترکیب کردن و هماهنگ‌سازی سبک‌های مختلف باهم ادغام کنید.

Obvious buttons – جایگزینی برای Bootstrap

Obvious Buttons که توسط LESS ساخته‌شده است، دارای دکمه‌های رنگی و جذاب است که به‌راحتی می‌توان آن‌ها را برحسب سلیقه تغییر دارد. همچنین این دکمه‌ها افکت متحرک ساده‌ای را در هنگام کلیک شدن اجرا می‌کنند.

دکمه‌های سه‌بعدی و درشت Orman Clark

Orman Clark صرفاً تعدادی دکمه جذاب نیست. بلکه در این مجموعه آموزش کامل نحوه ساختن دکمه‌ها هم همراه آن وجود دارد و به کمک آن می‌توانید اصول اولیه را شروع کرده و تغییرات دلخواه خودتان را هم اضافه کنید.

Radioactive buttons – دکمه‌هایی زیبا و گیرا با استفاده از انیمیشن‌های CSS بسازید

چیزی که Radioactive Buttons را از دیگر مجموعه‌ها متمایز می‌کند، افکت‌های جالبی است که می‌توان برای زمان نگه‌داشتن ماوس روی دکمه‌ها به آن اضافه کرد. به‌عنوان‌مثال، نگه‌داشتن ماوس روی دکمه می‌تواند باعث تغییر رنگ‌های ضربانی و ظریف شود و حسی ایجاد کند که انگار دکمه‌ها واقعاً رادیواکتیو هستند! این کار را می‌توان با استفاده از تداوم دادن یک افکت تغییر رنگ CSS برای چند مرتبه انجام داد. نتیجه کار، یک دکمه بامزه می‌شود که توجه کاربر را به خود جلب می‌کند.


مقاله مرتبط: کتابخانه‌های جاوا اسکریپت رایگان برای تغییر ظاهر Radio button و Checkbox


همه‌چیز برای این است که کلیک‌ها بیشتر شوند

خیلی اوقات در روند طراحی سایت، دکمه‌ها مورد غفلت قرار می‌گیرند. البته عجیب هم نیست چراکه سهم زیادی از صفحه را به خود اختصاص نداده و جذاب‌ترین عنصر طراحی هم شمرده نمی‌شوند. بااین‌حال، استفاده از دکمه‌های مناسب می‌تواند توجه کاربر را جلب و او را به کلیک کردن تشویق کند. اگر به نحوه استفاده چند مورد از کتابخانه‌های معرفی‌شده از افکت‌های دکمه هنگام نگه‌داشتن ماوس روی آن‌ها دقت کرده باشید می‌بینید این نوع افکت‌ها می‌توانند استفاده از دکمه‌ها را جذاب‌تر کرده و درمجموع به بهبود تجربه کاربری کمک کنند.

اگر در حال طراحی یک سایت هستید یا روی یک فراخوان (CTA) کار می‌کنید، به دکمه‌ها به‌عنوان چیزی بیش از یک عنصر ساده در طراحی نگاه کنید. آن‌ها را دروازه‌هایی ببینید که شمارا به اهداف سایتتان می‌رسانند. استفاده از یکی از کتابخانه‌های دکمه معرفی‌شده می‌تواند تأثیر زیادی روی بهره‌وری سایت شما بگذارد.

کتابخانه های منحصر به فرد برای طراحی دکمه های CSS

تیم تحریریه مجله هاست ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1  +  2  =