نحوه ساخت صفحه تماس با ما برای وب‌سایت
نحوه ساخت صفحه تماس با ما برای وب‌سایت

وب‌سایت‌ها نه‌تنها پلتفرم‌هایی برای فروش کسب‌وکار هستند، بلکه می‌توانند به‌منظور تشویق کاربران برای برقراری ارتباط با شما طراحی شوند؛ با این حال، اگر صفحه تماس با ما در وب‌سایت، دارای طراحی خسته‌کننده، پنهان و یا ناامن باشد، ممکن است موجب دلسردی مشتریان شود.

خوشبختانه، با طی چند مرحله آسان می‌توانید یک صفحه تماس با ما ایجاد کنید که در آن دلایلی که مخاطبان می‌خواهند با شما ارتباط برقرار کنند را برجسته نمایید. یافتن صفحه ایده‌آل آسان است، افراد را درگیر می‌کند و همه نکاتی که باید به آن‌ها گفته شود را ارائه می‌دهد.

این مقاله به آموزش می‌دهد که چگونه می‌توانید یک صفحه تماس با ما ایجاد کنید و از طریق آن نرخ تبدیل بازدیدکنندگان وب‌سایت خود را بهبود دهید.

 صفحه تماس با ما خوب دارای چه ویژگی‌هایی است؟

صفحه تماس با ما، نباید پیچیده باشد و در حقیقت هرچه ساده‌تر باشد، بهتر است. این صفحه در واقع برای کمک به مردم به‌منظور پیدا کردن سریع‌ترین راه برای برقراری تماس با توجه به نیازهای آن‌ها طراحی می‌شود.


مقاله مرتبط: ١٠ عنصری که صفحه «درباره ما» وب‌سایت باید داشته باشد


انتظار طولانی‌مدت مشتریان برای دریافت پاسخ، منجر به بی‌قراری آن‌ها می‌شود. این بدان معنی است که آن‌ها باید سریعاً صفحه تماس با ما و همچنین نحوه برقراری تماس را پیدا کنند.

 عناصر کلیدی که هنگام ساختن صفحه تماس با ما باید در نظر داشته باشید

·        مکان صفحه تماس با ما

صفحه تماس با ما باید در یک مکان قابل‌مشاهده قرار داده شود. اگر بازدید‌کنندگان شما نتوانند آن را پیدا کنند، دیگر هیچ‌چیز اهمیت ندارد!

·        متن دعوت‌نامه

به بازدیدکنندگان خود اجازه دهید تا بدانند چرا باید با شما تماس بگیرند. اگر شرکت خدماتی هستید، ممکن است بخواهید آن‌ها را دعوت به دریافت یک مشاوره رایگان کنید.

·        فرم تماس

فرم تماس با ما، یک‌راه آسان برای بازدیدکنندگان است که آن‌ها را بدون نیاز به ترک وب‌سایت راهنمایی می‌کند. به‌علاوه، شما می‌توانید اطلاعاتی را در مورد آنچه آن‌ها هستند و آنچه به دنبالش هستند جمع‌آوری کنید.

·        ایمیل کسب‌وکار

بهتر است آدرس ایمیل خود را در صفحه تماس با ما وارد کنید. برخی افراد دوست ندارند فرم‌های تماس را پر کنند و فقط می‌خواهند به‌طور مستقیم با شما در تماس باشند.

·        شماره تلفن

ارائه شماره تلفن‌، ‌راهکاری مفید برای زمانی است که مشتریان نیاز به پاسخ سریع دارند. اگر شما چنین شماره‌ای ندارید، به‌راحتی می‌توانید یک شماره اختصاصی گوگل ویس را برای کسب‌وکار خود ایجاد کنید. این سرویس رایگان است و گزینه‌ای برای مسدود کردن اسپم‌ها و مشاهده پیام‌های صوتی در قالب متن را ارائه می‌دهد.

·        لینک‌های شبکه‌های اجتماعی

در نهایت، فراموش نکنید که لینک‌ پروفایل‌های شبکه‌های اجتماعی خود را به این صفحه اضافه کنید. برخی از مشتریان ترجیح می‌دهند به‌جای تلفن و ایمیل از طریق شبکه‌های اجتماعی با کسب‌وکار شما ارتباط برقرار کنند.

این کار همچنین طرفداران شما را تشویق به فالو و لایک کردن مطالب صفحه می‌کند. در ادامه این مطلب بیشتر درباره چگونگی پیاده‌سازی این عناصر صحبت خواهیم کرد.

برای شروع ممکن است بخواهید برخی از صفحات برجسته تماس با ما را مشاهده کنید و از آن‌ها الهام بگیرید. همچنین باید در مورد این‌که در این صفحه نیاز به ارائه چه مطالبی است و چگونگی پیاده‌سازی تکنیک‌هایی که در ادامه به آن‌ها اشاره‌شده است، فکر کنید.

نحوه ایجاد یک صفحه باکیفیت تماس با ما برای وب‌سایت در ۵ مرحله

خبر خوب این است که ایجاد یک صفحه تماس با ما که تمامی نیازها را پوشش دهد کار دشواری نیست. همه آنچه نیاز دارید، اجرای پنج مرحله زیر است:

مرحله ۱: ارائه یک متن مختصر

به‌جای نشان دادن آدرس‌ها و شماره تلفن‌ها در صفحه تماس با ما، بهتر است که یک متن کوچک بسیار خوب داشته باشید. لازم نیست این متن بیش از یک یا دو جمله باشد؛ در واقع، شما می‌خواهید به‌اختصار هدف خود را بیان کنید. هدف این است که اطمینان حاصل شود بازدیدکنندگان متوجه شوند که چرا باید با شما تماس بگیرند؛ خواه این کار با پرسش یک سؤال انجام شود یا ارائه یک نقل‌قول، استعلام خدمات مشتری یا چیزی شبیه به این.

به‌عنوان‌مثال، وب‌سایت TUNE به‌وضوح سه‌راه را نشان می‌دهد که این شرکت می‌تواند از طریق آن‌ها به مشتریان خود کمک کند:

این وب‌سایت نه‌تنها یک کال تو اکشن (Call To Action) ارائه می‌دهد، بلکه نشان می‌دهد که این کسب‌وکار به‌شدت بر روی ارائه خدمات خود حساسیت دارد.

مرحله ۲: ارائه گزینه‌های تماس چندگانه

نمی‌توانید پیش‌بینی کنید که هر مشتری کدام روش تماس را ترجیح می‌دهد؛ ایمیل، تلفن، فرم تماس یا شبکه‌های اجتماعی. ارائه هر چهار گزینه ذکرشده، به مشتریان آزادی عمل بیشتری می‌دهد.

می‌توانید آدرس‌های ایمیل و شماره تلفن را در قالب یک متن ساده نمایش دهید و برای لینک‌های رسانه‌های اجتماعی، از یک ابزار اختصاصی برای پلتفرم خود استفاده کنید. به‌عنوان‌مثال، وردپرس بسیاری از آیکون‌های شبکه‌های اجتماعی را در ویجت خود ارائه می‌دهد.

اگر از پلتفرمی که ابزار آیکون شبکه‌های اجتماعی را در اختیار ندارد، استفاده می‌کنید، ممکن است لازم باشد به‌صورت دستی کد ساخت دکمه HTML را اضافه نمایید.

در نهایت، اکثر پلتفرم‌ها ابزاری را به‌منظور اضافه کردن یک فرم تماس به سایت شما در اختیار دارند.

مرحله ۳: ساده‌سازی فرم تماس با ما

اگر از فرم تماس با ما در وب‌سایت خود استفاده می‌کنید، این فرم باید به‌آسانی تکمیل شود، یا بسیاری از مشتریان بتوانند از آن استفاده کنند؛ بنابراین بهتر است که آن را مختصر، متمرکز و به‌خوبی برچسب‌گذاری کنید.

با این حال، فرم را بیش‌ازحد مختصر نکنید. مطالعات مختلف نشان داده‌اند که فرم‌هایی با فیلدهای بیشتر می‌تواند منجر به نرخ تبدیل بهتر شود.

با توجه به این موضوع، هنوز باید تعداد فیلدهای مورد نیازتان را در حداقل نگه دارید، به‌طوری‌که اگر گزینه‌ای برای یک مشتری اعمال نشود، بتواند آن را خالی بگذارد و به کار خود ادامه دهد.

فیلدهای موردنیاز برای اطلاعاتی که واقعاً به آن‌ها نیاز دارید مانند آدرس ایمیل و نام را رزرو کنید.

به‌جز اطلاعات تماس، فرم شما می‌تواند یک مجموعه مختصر از فیلدهای مهم را شامل شود. به‌عنوان‌مثال، اگر کسب‌وکار شما بزرگ است، ارائه یک منوی کشویی برای تعیین نوع درخواست می‌تواند کمک کند تا سریع‌تر از طریق استعلام آن‌ها را مرتب کنید و به بخش مربوطه تحویل دهید.

مرحله ۴: استفاده از طراحی سازگار با تلفن همراه

هنگامی‌که پایه‌های صفحه تماس با ما طراحی شد باید آن را روی تلفن همراه نیز برسی کنید و ببینید آیا فرم تماس به‌خوبی نمایش داده می‌شود؟

به‌عنوان‌مثال، شما می‌خواهید اطمینان حاصل کنید که دکمه تماس از منوی تلفن همراه قابل‌مشاهده است و به‌راحتی قابل‌تشخیص است. بسیاری از کسب‌وکارها صفحه «تماس با ما» را با صفحه «درباره ما» ترکیب می‌کنند تا از این طریق منوی اصلی را بر روی دستگاه‌های تلفن همراه ذخیره کنند و فضا را برای کار با آن‌ها کاهش دهند.

همچنین وب‌سایت باید دارای یک منوی واکنشی تلفن همراه باشد تا از این طریق دسترسی به فرم تماس و هر چیز دیگری را آسان کند. اگر از وردپرس استفاده می‌کنید، می‌توانید از افزونه Menu Mobile برای این منظور استفاده نمایید. در پلتفرم‌های دیگر، شما می‌توانید به‌سرعت و با استفاده از CSS واکنشی، یک منوی عالی را ایجاد کنید.

مرحله ۵: ارائه لینک‌های برجسته‌ به صفحه تماس با ما در سراسر وب‌سایت

در نهایت، مهم است که صفحه تماس با ما را در کجا قرار دهید. رایج‌ترین تکنیک‌ها شامل قرار دادن این صفحه در بخش تماس در صفحه درباره ما یا اضافه کردن آن به‌عنوان کشویی برای ذخیره کردن فضای منو است.

با این حال، بسته به طراحی سایت ، ممکن است منوی اولیه، همواره قابل‌مشاهده نباشد. شما می‌خواهید صفحه تماس با ما، به‌آسانی و از هرکجا قابل‌دسترسی باشد، بنابراین مهم است که از چندین مکان مشهور به آن پیوند داشته باشید.

به‌عنوان‌مثال، می‌توانید در نوار کناری، پاورقی یا هدر سایت لینک به صفحه تماس با ما را قرار دهید. این مناطق حتی درزمانی که کاربران در صفحات مختلف گشت‌وگذار می‌کنند، در همان مکان باقی می‌مانند.

اضافه کردن یک لینک به نوار کناری یا پاورقی سایت کار ساده‌ای است. در وردپرس می‌توانید یک ویجت متنی حاوی لینک را اضافه نمایید. اگر از سیستم مدیریت محتوا (CMS) دیگری مانند دروپال یا جوملا استفاده می‌کنید، می‌توانید به‌جای آن از یک ماژول کمک بگیرید. برای سایت‌های HTML، ممکن است لازم باشد از یک برنامه‌نویس را برای این منظور کمک بگیرید.

نتیجه‌گیری؛

یک صفحه تماس با ما که صریح و قابل‌پیگیری باشد، می‌تواند بازدیدکنندگان وب‌سایت را درخواست برای دریافت اطلاعات بیشتر تبدیل کند. استفاده از راهکارهای ارائه‌شده در این مقاله کمک می‌کند یک صفحه تماس با ما مفید ایجاد کنید تا مخاطبان شما را به ایجاد ارتباط‌ بیشتر تشویق کند.

برای دریافت بهترین نتایج، پیاده‌سازی این پنج مرحله حیاتی هستند:

  • ارائه یک متن مختصر
  • ارائه گزینه‌های متعدد تماس
  • فرم تماس خود را ساده کنید
  • از طراحی دوستانه استفاده کنید
  • لینک‌های برجسته‌ای را به فرم تماس با ما در سراسر وب‌سایت خود قرار دهید.
نحوه ساخت صفحه تماس با ما برای وب‌سایت

علی رجبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

29  +    =  34