مجله خبری هاست ایران » طراحی و توسعه » دانش Command Line خود را با چالش CMD بسنجید
  • mag-telegram.jpg
  • landing96-300-420.jpg
توسعه وب طراحی و توسعه

دانش Command Line خود را با چالش CMD بسنجید

cmd challenge

استفاده از command line یا خطوط فرمان از مدت‌ها قبل یکی از روش‌های رایج برای برقراری ارتباط با نرم‌افزارها به شمار می‌رفت و امروزه نیز خطوط فرمان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند. درواقع خطوط فرمان برخی از مفاهیم تعریف‌شده در سیستم‌عامل‌های مختلف نظیر ویندوز هستند که برای دسترسی به نرم‌افزارها و عناصر سیستم‌عامل باید آن‌ها را در محیط خاص خود تایپ کنیم. در این مقاله قصد معرفی یک چالش CMD برای بررسی میزان دانش و اطلاعات شمارا در این زمینه داریم.

در محیط‌هایی که افراد درباره فناوری اطلاعات و فناوری‌های مرتبط با سیستم‌عامل فعالیت می‌کنند، معمولاً بحث‌هایی در مورد خطوط فرمان مطرح می‌شود که نتیجه اکثریت این بحث‌ها اهمیت بیشتر command line نسبت به زمان‌های گذشته است. همچنین یک موضوع بسیار دشوار برای آموزش به شمار می‌آید که کاربران زیادی را دچار سردرگمی کرده است. اگر شما نیز جزو آن دسته از کاربرانی هستید که به دنبال یادگیری command line هستید اما نمی‌دانید از کجا باید شروع کنید، CMD Challenge را امتحان کنید تا راه خود را راحت‌تر پیدا کنید.

چالش CMD

وب‌سایت چالش CMD به شما امکان می دهد میزان توانایی خود در مباحث command line را به‌صورت کاملاً رایگان بررسی کنید. این وب‌سایت از شما برخی امور را درخواست می‌کند که باید با استفاده از مفاهیم خطوط فرمان آن‌ها را انجام دهید. این وب‌سایت در ابتدا از شما کار های ساده ایی را می‌خواهد و شمارا در این زمینه راهنمایی می‌کند؛ سؤالات و درخواست‌ها به‌مرور سخت‌تر می‌شوند و نیازمند دانش و تمرکز بیشتری برای حل آن‌ها خواهید بود.

این ابزار رایگان به افرادی که می‌خواهند تجربه و دانش خود را درزمینهٔ CLI محک بزنند، بسیار مفید است. همچنین توسعه‌دهندگان و فعالان این حوزه می‌توانند توانایی خود را با توانایی سایر افراد مقایسه کنند تا بتوانند به دیدگاهی واقعی نسبت به خود در میان هزاران توسعه‌دهنده دیگر برسند.

تمامی پروژه‌های این سایت برای توسعه‌دهندگان این حوزه طراحی و توسعه‌یافته‌اند و یک منبع بسیار مؤثر و محبوب برای یادگیری خطوط فرمان یونیکس به شمار می‌رود. همچنین جالب است بدانید سورس تمامی پروژه‌های این سایت در منابع GitHub و GitLab منتشرشده‌اند و می‌توانید یک نسخه از آن را به‌صورت رایگان داشته باشید. در صفحه درباره ما این وب‌سایت نیز می‌توانید اطلاعات بیشتری را در مورد این چالش کسب کنید؛ همچنین در پایین صفحات این وب‌سایت می‌توانید چالش‌های دیگری که به درخواست کاربران ایجادشده است را با میزان سختی متفاوت سؤالات آن مشاهده کنید که بسیاری از آن‌ها توسط خود کاربران ایجاد شده‌اند! شما نیز می‌توانید در این وب‌سایت یک چالش برای کاربران دیگر ایجاد کنید تا آن‌ها نیز بتوانند در چالش شما شرکت کنند.

اگر شما نیز خود را یک متخصص می‌دانید، لازم است دریکی از این چالش‌ها شرکت کنید؛ قطعاً در این چالش‌ها چیزهای زیادی برای یادگیری وجود دارند که البته برخی از آن‌ها شمارا به دردسر می‌اندازند!

نتیجه‌گیری

وجود command line یا خطوط فرمان یکی از ابزارهای ضروری در سیستم‌عامل‌های مختلف نظیر ویندوز، لینوکس و… به شمار می‌آیند. چنین دستوراتی درواقع مفاهیم تعریف‌شده هستند که به شما امکان برقراری ارتباط با نرم‌افزار موردنظر خود را می‌دهند.

ابزار بهینه سازی وب هاست ایران

افزودن دیدگاه

کلیک برای ثبت دیدگاه