مجله خبری هاست ایران » شبکه » چرا تبلیغ‌کنندگان باید امنیت برند بر روی موبایل را در اولویت قرار دهند
امنیت بازاریابی شبکه کسب و کار

چرا تبلیغ‌کنندگان باید امنیت برند بر روی موبایل را در اولویت قرار دهند

امنیت برندهای تجاری بر روی دستگاه‌ها موبایل

به نظر شما چرا باید امنیت برند تجاری را در تبلیغات دیجیتالی بر روی موبایل حفظ کنیم؟ شاید شما هم شنیده باشید که تبلیغات برای رشد کسب‌وکار، هزینه نیست و به‌نوعی سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. درواقع تبلیغات درجایی درست و به شکل صحیح باعث ایجاد درآمد چندین برابر هزینه تبلیغات خواهد شد. با پیشرفت تکنولوژی دنیای فضاهای تبلیغاتی هم دچار دگرگونی‌هایی شدند. ازجمله تبلیغات دیجیتالی به‌وسیله دستگاه‌های تلفن همراه. این فضای جدید موقعیت خوبی را نیز برای کلاه‌برداران در این زمینه فراهم کرد. به‌طوری‌که شما هزینه تبلیغات را تمام و کمال پرداخت کرده اما بازدهی کافی نخواهید داشت. علاوه بر آن این کلاهبرداران می‌توانند نام برند شما را در فضای مجازی در مدت‌زمانی کوتاه تخریب کنند. پس به همین علت نکاتی را باید در نظر داشته باشید که تا حد امکان گرفتار چنین دام‌هایی نشوید. در این مقاله به اهمیت این موضوع خواهیم پرداخت.

به‌جرئت می‌توان گفت که صنعت تبلیغات تنها در همین چند سال اخیر دچار تحولات گسترده‌ای شده است. اما این تغییر ممکن است کمی دست‌کم گرفته‌شده باشد.

اگر بخواهیم بررسی کنیم که چطور این تغییرات ایجادشده است باید برگردیم به سال ۲۰۰۷، زمانی که استیو جابز در سوپرتنیو کالیفرنیا روی استیج رفت تا اولین گوشی آیفون را به دنیا معرفی کند.

البته گوشی‌های هوشمند قبل از آن‌هم وجود داشتند اما آیفون برای اولین بار به‌عنوان یک پدیده قانونی در این زمینه ظاهر شد.

به‌سرعت هرکسی یکی از این دستگاه‌های قدرتمند کوچک را برای خود دست‌وپا کرد. گوشی‌ای که میلیون‌ها بار قدرتمندتر بود از تکنولوژی‌ که ناسا برای فرستادن افراد به فضا استفاده می‌کند.

آیفون صنایع بی‌شماری را مختل کرده است. از مشتریان لوازم الکترونیکی مصرفی مثل دوربین‌های دیجیتال و GPS گرفته تا مدل‌های توزیع نرم‌افزار آنلاین و غیره.

اما بیشترین تأثیر را بر روی صنعت تبلیغات داشته است که شاید مردم هنوز به‌اندازه کافی این موضوع را درک نکرده‌اند.

حکومت تبلیغات دیجیتال در عصر مدرنیته

حکومت تبلیغات دیجیتال در عصر مدرنیته

در حال حاضر ۷۷ درصد از جمعیت ایالات‌متحده هرکدام یک گوشی هوشمند در اختیار دارند، درصورتی‌که این آمار در سال‌های اخیر تنها به ۳۵ درصد از مردم اختصاص داشت. این آمار بر اساس تحقیقاتی است که مرکز تحقیقات پیو در سال ۲۰۱۱ ثبت کرد.

بر اساس این تحقیقات ابزاری مثل گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها خیلی سریع به پلتفرم قالب تبلیغاتی درروی کره زمین تبدیل شدند.

اما این انقلاب دیجیتالی حرفه‌ای‌های مارکتینگ را با دنیایی از چالش‌های جدید مواجه کرد که پیش از آن هرگز با چنین موضوعاتی روبرو نشده بودند.

بر اساس اخباری که CBS منتشر کرد در سال ۱۹۷۰، افراد به‌صورت میانگین در روز با ۵۰۰ تبلیغ روبرو بودند. در حال حاضر این رقم با تخمینی خیلی بیشتر و حدود ۵۰۰۰ تا پیش‌بینی‌شده است.


مقاله مرتبط: چرا کسب‌وکارها به اپلیکیشن موبایل نیاز دارند؟


این بدان معناست که تبلیغ شما در رقابت با هزاران هزار تبلیغ از برندها، محصولات و سرویس‌های دیگر قرارگرفته است که همه برای جامعه هدف شما این تبلیغات را انجام داده‌اند.

چیزی که دراین‌بین موضوع را پیچیده می‌کند این است که حدود ۶۱۵ میلیون دستگاه تلفن هوشمند در حال حاضر از نوعی نرم‌افزار بلاک تبلیغات استفاده می‌کنند. این آمار واقعی و بر اساس گزارش‌هایی است که PAGE FAIR ارائه کرده است. این تعداد در حدود ۱۱ درصد از کل جمعیت اینترنت جهان است.

این آمار برای کامپیوترهای رومیزی‌ای که از نرم‌افزار بلاک تبلیغات استفاده می‌کنند حدود ۲۳۶ میلیون است. البته این موضوع را نمی‌شود نادیده گرفته که تعداد کاربران دستگاه‌های دیجیتال روزبه‌روز در حال گسترش است.

در یک سال استفاده‌کنندگان از نرم‌افزارهای بلاک تبلیغات از ۱۰۸ میلیون دستگاه در سال ۲۰۱۶ به ۳۸۰ میلیون دستگاه در سال ۲۰۱۷ افزایش یافت. این روال نشان‌دهنده آن است که نشانه‌ای از کند شدن این روند وجود ندارد.

همه این موضوعات دقیقاً چه چیزی را به ما می‌گوید؟

  • تبلیغات برجسته‌تر از همیشه است – از طرق مختلف. خواه‌ناخواه تبلیغات به معنای واقعی کلمه قسمت چشم‌گیری از زندگی روزانه ما را تشکیل داده است.
  • فضای موبایل با امکاناتی ایجاد موفقیت در سطح بالا طراحی‌شده است – اما خود کاربران به میزان زیادی از افراد نه همه آن‌ها، نسبت به تبلیغات شما بی‌علاقگی نشان می‌دهند. نظر مردم این است که بجای تبلیغات بی‌کیفیت که به‌صورت مکرر منتشر می‌کنید، بهتر است گام اول خود را برای تبلیغات بسیار تأثیرگذار بردارید در این صورت موانع بعدی را به‌راحتی پشت سر خواهید گذاشت.

این ایده ساده به‌راحتی توجیه می‌کند که چرا باید امنیت برند تجاری را در تبلیغات دیجیتالی بر روی دستگاه‌های موبایل حفظ کنیم.

درواقع شما وارد یک نبرد سخت شده‌اید. شما نباید به کلاهبردان تبلیغاتی اجازه دهید که کارتان را مختل کنند.

به همین خاطر در حال حاضر این بزرگ‌ترین مشکلی است که برندها و تبلیغ‌کنندها با آن مواجه هستند.

چرا امنیت برند اهمیت دارد: به قسمت‌های کوچک‌تر تبدیل کنیم

چرا امنیت برندها اهمیت دارد

بر طبق گزارشی که اخیراً از سوی انجمن CMO منتشرشده است، ۷۲ درصد از اعضای این انجمن اظهار داشتند برای ایجاد اعتماد نه‌تنها بین مشتریان و دیگر برندها بلکه برای آژانس‌ها و منتشرکنندگان تبلیغات، باید تلاش زیادی کرده و ازاین‌رو با فشار نیز روبرو هستند.

درواقع اگر لازم باشد به‌عنوان یک تبلیغ‌کننده لیستی از همه دارایی‌های ارزشمندتان بنویسید، باید گفت که اطمینان دیگران به برندتان باید در صدر این لیست به‌عنوان ارزشمندترین دارایی شما قرار داشته باشد.

برای به دست آوردن اطمینان، باید اندکی انرژی صرف کرده و در کارتان خلوص نیت داشته باشید.


مقاله مرتبط: چگونه وفاداری به برند را افزایش دهیم؟


همچنین همه اعتمادی که ایجاد کرده‌اید می‌تواند به‌یک‌باره و به‌وسیله کلاهبرداران تبلیغاتی از بین برود. این مشکلی است که این روزها بسیار شایع شده است.

  • تنها در سال ۲۰۱۷، بازاریابان در سرتاسر جهان ۶۵ بیلیون دلار را از طریق کلاهبرداران تبلیغات دیجیتالی از دست دادند.
  • به‌صورت میانگین یک سایت از بین هر پنج سایتی که سفارش تبلیغ می‌گیرند، بازدیدهایشان از طریق ربات‌ها صورت گرفته و این‌گونه کلاه بزرگی بر سر مشتریانشان می‌گذارند.
  • به‌طور میانگین از هر سه دلاری که صرف تبلیغات دیجیتالی می‌شود، یک دلار از طریق کلاهبرداری‌ها از بین می‌رود.
  • با رشد صددرصدی میزان نصب نرم‌افزارهای جعلی، کلیک‌ها و اعلان‌ها در سال گذشته، میزان کلاهبرداری تبلیغات دیجیتال هم به اوج خود رسیده است.
  • میزان کلاهبرداری تبلیغات دیجیتال تنها در گوشی‌های هوشمند طی سه‌ماهه اول سال ۲۰۱۸ در مقایسه با همین زمان در سال گذشته، ۳۰ درصد افزایش داشته است.

آمارهای دراین‌باره تصویری روشن را ارائه می‌دهند.

اطمینان لازمی که تبلیغات شما در بین مشتریان و دیگر برندها به آن وابسته بوده، بدون استثنا هرروز و همه روز موردحمله قرار می‌گیرد.

در این زمان، به همان اندازه مهم است که اعتماد برند را در اولویت قرار دهیم.

باید آمار جمع‌آوری‌شده از منابع مختلف درباره رفتار مشتریان را در نظر بگیریم.

  • برندها معتبر معتقدند که باید وفاداری به برندشان را در بین مردم افزایش دهند – چیزی که خود ذاتاً ارزشمند است. فقط با ۵ درصد می‌توانید مشتریانتان را نگه‌دارید. در این صورت می‌توانید سودتان را از ۲۵ درصد و در بعضی موارد تا ۹۵ درصد افزایش دهید.
  • وفاداری به نام تجاری قابل‌انعطاف است – ۴۶ درصد از مشتریانی که به یک نظرسنجی پاسخ داده‌اند، گفته‌اند که نسبت به ده سال گذشته، این روزها بیشتر برندهای مختلف را امتحان کرده و تعصبشان نسبت به یک برند خاص کم شده است. خب این‌یک مشکل است زیرا …
  • یک تحقیق دیگر آشکار کرد که مشتریان بیشتر ویژگی‌های منفی از یک برند را به خاطر می‌آورند تا ویژگی‌های مثبت آن را. تنها ۵۵ درصد از افراد شرکت‌کننده در این تحقیق گفته‌اند که می‌توانند یک سری تجربه مثبت اساسی را برای یک برند خاص در طی ده سال گذشته به یاد بیاورند.

درنهایت اینکه، کلاهبرداران تبلیغاتی تأثیری مخرب‌تر از اینکه باعث شوند جامعه هدفتان را از دست بدهید، خواهند داشت.

این به‌صورت دائم این توانایی را در شما ایجاد می‌کند که در بین مشتریانتان اعتماد ایجاد کنید. شما برای اینکه توانایی رقابت با رقبایتان را داشته باشید نیازمند ایجاد سطح وفاداری بالایی در بین مشتریانتان هستید.

برای ایجاد اعتبار برای برند تجاری‌تان لازم است که در طول مدت تبلیغات آنلاین قیمت‌هایتان را ثابت نگه‌داشته و تغییر ندهید.

اولویت‌بندی ایمنی برند این است که چطور این کار را انجام می‌دهید.

موقعیتی را که هم‌اکنون با آن مواجه هستید را آنالیز کنید

فهم اینکه مشکلی در کار وجود دارد یک‌چیز است و انجام کاری درباره آن مشکل، موضوع دیگری است.

اگر قصد داشته باشید به‌عنوان یک تبلیغ‌کننده خودتان را در یک موقعیت بهتر قرار دهید نیازمند آن است که یک سری کارهایی انجام دهید. باید تا جایی که می‌توانید اطلاعاتتان را راجع به کلاهبرداران تبلیغات مجازی بالا ببرید.

درحالی‌که قطعاً درست است بسیاری از مشکلات به‌وسیله دستگاه‌های تلفن همراه قابل‌حل می‌باشند (این بدان معناست که سیستم‌عامل‌های آن‌ها به‌صورت طبیعی ناامن بوده و یا اینکه کاربرانشان بانظم سیستم‌عامل‌ها را آپدیت نمی‌کنند.) و آن چیزی نیست که تبلیغ‌کنندگان خودشان بتوانند آن را کنترل کنند.

برای اینکه بهترین نتایج را به دست آورید نیاز است که دقیقاً بر روی چیزی که توانایی کنترل آن را دارید تمرکز کنید.

قسمتی از مشکلات ریشه‌ای از این حقیقت ناشی می‌گردد که، در یک رقابت به پایین ازنظر هزینه PPC در تلاش برای افزایش ROI دارای حاشیه سود ضعیف‌تری است، تبلیغ‌کنندگان توجه کمتری را صرف شبکه‌های تبلیغاتی واقعی‌ای که با آن‌ها همکاری دارند، می‌کنند.

بسیاری از روندهایی که اکنون شاهد آن هستیم از این ایده ناشی می‌شوند که، همه شبکه‌های تبلیغاتی با یک الگوی ثابت ایجاد می‌شوند.

درواقع، شبکه‌های در معرض خطر از راه‌هایی که مردم انتظارش را نداشته و برای آن آماده نیستند، تبلیغاتی که از سوی کاربران ارائه می‌گردد را تغییر مسیر داده، جعل کرده و یا می‌ربایند.

این کار نه‌تنها به اعتبار برندها لطمه می‌زند، بلکه برای اطلاعات شخصی خطرساز است.

این مشکل به شکلی نمود پیدا می‌کند که فردی روی تبلیغ برند خاصی کلیک کرده و سپس به یک محتوای بی‌ربط هدایت می‌شود.

برای مثال کاربر روی تبلیغ کلیک کرده و محتوایی که باز می‌کند شامل ویروس باشد، به‌محض باز کردن تبلیغ ویروس وارد گوشی کاربر می‌شود. در این زمان کاربر به این فکر نمی‌کند که شاید کلاهبردارانی در حوزه تبلیغات آنلاین باعث این کارشده‌اند، بلکه برند X در نظرشان از اعتبار ساقط می‌گردد.

بهترین دفاع، یک حمله خوب است

بهترین دفاع، یک حمله خوب است

برای مقابله با یک چنین کلاهبردارهایی در حوزه تبلیغات آنلاین و محافظت از اعتبار برند تجاری‌تان، کافی است چند نکته را به خاطر داشته باشید.

فعال باشید

اول اینکه، این‌یک مشکل است که شما به‌عنوان یک تبلیغ‌کننده باید تا جایی که امکان دارد فعال باشید. روزهایی است که باید منتظر بمانید تا اتفاقی بیفتد و به‌محض این رویداد اقدامات لازم برای حل آن را انجام دهید.

درواقع شما باید در مرحله اول کاری کنید که شانس رخداد چنین اتفاقاتی را کاهش دهید.

اگر یک تبلیغ ربوده‌شده و دستگاه کاربر چه دسکتاب، گوشی یا تبلت در معرض خطر قرار بگیرد، خسارت صورت گرفته است. این خسارت برای شهرت برندتان جبران‌ناپذیر بوده و شما باید سعی کنید این نشانه‌ها را پیش‌بینی کرده و مانع رخداد چنین مسائلی باشید.

 از ارائه‌دهندگان تأیید اعتبار استفاده کنید

یکی از گام‌های اساسی که می‌توانید برای محافظت خود از تمام این موارد انجام دهید، استفاده از تأمین‌کنندگان تأیید اعتبار است. شرکت‌هایی هستند که فعالیتشان مختص جلوگیری از رخ دادن کلاهبرداری‌های تبلیغاتی اساسی و سطح بالاتر است.

محدوده وسیعی از کمپانی‌های مختلف در این دسته قرار داشته اما محدود به یکی از علوم تبلیغاتی نیستند.

این شرکت‌ها به ابزار تجزیه‌وتحلیل کمپین‌های تبلیغاتی و ترافیک مشتریان مجهز شده‌اند. این دسته از فراهم‌کنندگان امنیت، موقعیت‌های که امکان رخداد کلاهبرداری‌های تبلیغاتی وجود دارد را شناسایی کرده و از ایجاد یک خسارت دائمی جلوگیری می‌کنند.

درنهایت اینکه توصیه می‌شود که دودسته (با بیشتر از دوتا) از این فراهم‌کنندگان را در نظر داشته باشید تا تضمین لازم درباره امنیت تبلیغاتی‌تان را ارائه دهند. با این کار ریسک کلاهبرداری تبلیغاتی‌تان را تا امکان پایین آورده و اعتبار برندتان را تضمین کرده‌اید.

تغییرات به‌سوی معیارهای عملی بیشتر

کریس جوینز می‌گوید یکی از راه‌ها برای شناسایی موقعیت‌هایی که امکان رخداد کلاهبرداری‌های تبلیغاتی وجود دارد جاهایی است که تغییر پیشنهاد به معیارهای عملی صورت می‌گیرد. (مثل مکالمه‌ها و فرم‌های هدایت‌شده)

مشکلی که درباره تبلیغات کلیکی وجود دارد این است که احتمال حقه ترافیکی را بالا می‌برد. در این مواقع با استفاده از ربات‌های جعلی بازدید را بالا می‌برند که درواقع بازدید واقعی محسوب نبوده اما مشتری متوجه نخواهد شد.


مقاله مرتبط: Google AdWords چیست؟ تبلیغات گوگل چگونه کار می کند؟


تغییر به سمت معیارهای عملی بیشتر نه‌تنها بینش بهتری درباره اثربخشی کمپین تبلیغاتی‌تان می‌دهد بلکه امکان کلاهبرداری تبلیغاتی را تا حد امکان کاهش می‌دهد.

انسان‌ها را بررسی کنید

شاید مهم‌ترین مرحله برای شما این است که قبول کنید که هنوز هم انسان‌ها مهم‌ترین نقش را در تبلیغات ایفا می‌کنند. حتی در عصری که به‌شدت دیجیتالی شده است.

اتوماسیون می‌تواند در سبک‌سازی و ساده کردن همه‌چیز از طراحی تا اجرای عملیات، به شما کمک کند. با این روش می‌توانید زمان باارزشتان را ذخیره کرده و ROI را تا جایی که امکان دارید توسعه دهید.

اما وقتی‌که تبلیغات به‌وسیله یک منبع انسانی مرور نشده و یا اینکه افراد نتوانند به‌خوبی با هم‌گروهی‌ها و همکارانشان ارتباط بگیرند، اینجا دقیقاً همان‌جایی است که چنین مشکلاتی به وجود می‌آید.

هیچ‌کس چنین نظری ندارد که، نیاز به اتوماسیون کردن کارهایی که انسان قادر به انجام آن است، نداریم. اما فقط یک سری از کارها وجود دارد که کامپیوترها هیچ‌وقت نمی‌توانند به‌خوبی انسان‌ها در آن باشند و تشخیص کلاهبرداری تبلیغاتی یکی از آن‌هاست.

سخن آخر

در آخر باید گفت که کلاهبرداری تبلیغاتی در این عصر زمانی به‌عنوان یک تهدید جدی برای کسب‌وکار شما، طرفداران و برند تجاری‌تان محسوب می‌شود.

این مشکل تا حدی بزرگ است که نه‌تنها می‌تواند همه تلاش‌هایی که تابه‌حال برای رونق کسب‌وکارتان انجام داده‌اید را بر باد داده که حتی به‌قدری قوی است که می‌تواند حرکت روبه‌جلو برند شما را مختل کرده و در موارد خیلی سنگین‌تر حتی کمپانی‌های بسیار قدرتمند هم نتوانسته تأثیر منفی کلاهبرداری‌های تبلیغاتی‌شان را جبران کنند. اما قطعاً نباید چنین باشد.

درواقع، مقابله با کلاهبرداری تبلیغاتی نیازمند رویکرد «همه دست‌ها روی میز» است. این کار نه‌تنها به مشارکت برندها و تبلیغ‌کنندگان نیاز دارد بلکه باید شبکه‌های تبلیغاتی، آژانس‌های و حتی مشتریان هم همکاری کنند.

در همه تلاش‌هایتان باید امنیت برند تجاری بر روی دستگاه‌های تلفن همراه را در اولویت قرار دهید. پس از اطمینان از امنیت برندتان در موقعیتی خواهید بود که باید تمام تلاشتان را کرده تا ریسک وقوع کلاهبرداری تبلیغاتی را تا حد امکان پایین بیاورید.

افزودن دیدگاه

کلیک برای ثبت دیدگاه