مجله خبری هاست ایران » کسب و کار » 8 نکته که منجر به فروش بیشتر فریلنسرها می‌شود
  • mag-telegram.jpg
  • landing96-300-420.jpg
بازاریابی کسب و کار

8 نکته که منجر به فروش بیشتر فریلنسرها می‌شود

8 کاری که منجر به فروش بیشتر فریلنسرها می‌شود

یکی از ترسناک‌ترین اتفاقات که یک فریلنسر یا آزادکار می‌تواند با آن مواجه شود، این است که در تقویمش هیچ کاری برای انجام در آینده نداشته باشد.

کاهش درآمد فریلنسری و نداشتن پروژه‌ای برای انجام در آینده، نگران‌کننده خواهد بود؛ و از طرفی مشغله‌ی زیاد کاری و کمبود وقت برای یک فریلنسر عادی است. پس اگر پروژه‌ی جدیدی ندارید، نیاز نیست پروژه‌هایی که دارید را با عجله انجام دهید.

در عوض، از نکات زیر استفاده کنید، تا پروژه‌های بیشتری بگیرید و در مواقع کم‌کاری هم آرامشتان را حفظ کنید.

۸ موردی که برای بالا بردن درآمد فریلنسری‌تان می‌توانید انجام دهید:

  1. روش‌های جدید برای ارائه‌ی کارتان ایجاد کنید
  2. در شبکه‌های اجتماعی فعالیت مفید داشته باشید
  3. توانایی‌هایتان را افزایش دهید یا مهارت‌های جدید یاد بگیرید
  4. پیشنهادهای جدید به کارفرمایان بدهید
  5. چیزی برای فروش بسازید
  6. با مشتریان قبلی‌تان ارتباط برقرار کنید
  7. لیست تخفیف‌ها و پیشنهاد‌های ویژه را در ایمیلتان ارائه دهید
  8. تجربه‌های موفق قبلی‌تان را دوباره تکرار کنید

روش‌های جدید برای ارائه‌ی کارتان ایجاد کنید

وقتی امکانات لازم برای نشان دادن مهارت‌ها و کسب قدرت بیشتر در بازار دارید، پیدا کردن مشتری‌های جدید کار آسان‌تری برایتان خواهد بود. پس می‌توانید در زمان‌های افت کاری به‌جای نگرانی درباره‌ی آینده، کارهایی بکنید که اطمینان شغلی‌تان را افزایش دهید.


مقاله مرتبط: چگونه فریلنسر شویم؟


کارهایی مثل اضافه کردن محتوای جدید به وب‌سایتتان، پست‌هایی را به وب ساییتان اضافه کنید که دانش و اطلاعات شمارا درزمینه‌ی کاری‌تان به نمایش بگذارد یا به‌عنوان مهمان در سایت‌های دیگر محتوا گذاری کنید. بهتر است در سایت‌هایی پست بگذارید که بازدیدکنندگان آن‌ها بتوانند در آینده مشتری‌تان بشوند.

کارهای دیگری هست که می‌توانید برای جذب مشتری بیشتر انجام دهید. از سایتتان برای این منظور استفاده کنید و در آنجا قسمتی از خدماتتان را به‌صورت رایگان ارائه دهید. ارائه خدمات رایگان، مشتریان را به استفاده از دیگر خدمات نیز جذب خواهد کرد.

پروژه‌های قبلی‌تان را به‌دقت بررسی کنید و مشکلات آن‌ها را شناسایی کنید، سپس از مجموعه اتفاقات پروژه، یک داستان بسازید و در این داستان بیان کنید که چه مشکلاتی در این پروژه وجود داشت و چگونه توانستید آن را حل کنید. با این روش مشتریان به شما بیشتر اعتماد خواهند کرد.

 در شبکه‌های‌اجتماعی فعالیت مفید داشته باشید

در شبکه‌های‌اجتماعی فعالیت مفید داشته باشید

وقتی پروژه‌ای برای انجام دادن نداشته باشید، طبیعتاً زمان بیشتری را در شبکه‌های‌اجتماعی می‌گذرانید، اما بهتر است از این زمان به شیوه‌ی خوبی استفاده کنید.

استفاده‌ی مفید از شبکه‌های‌اجتماعی، به معنی به‌کارگیری پلتفرم‌های مختلف برای اطلاع‌رسانی در مورد خودتان و برندتان است. هم‌چنین ایجاد ارتباط با مشتریان آینده و شرکای کاری‌تان نیز از طریق شبکه‌های اجتماعی انجام می‌شود.

زمانتان را برای گشت‌وگذار بیهوده در شبکه‌های اجتماعی هدر ندهید، در عوض می‌توانید از همین زمان، هوشمندانه بهره ببرید.

برای مثال، لینکدین یکی از بهترین گزینه‌ها برای فریلنسرها است تا بتوانند افراد را برای استفاده از خدماتشان متقاعد کنند. پس پروفایلتان را به‌روز کنید، با دیگران ارتباط برقرار کنید، به گروه‌ها ملحق شوید و به دنبال منابع و اطلاعات جدید بگردید.


مقاله مرتبط: ٥ راه برای اینکه یک فریلنسر خوش‌ نام شویم


با فریلنسرهای دیگر ارتباط برقرار کنید اما نه برای رقابت. می‌توانید به‌جای رقابت و زیر نظر گرفتن کار فریلنسرهای دیگر با آن‌ها همکاری کنید زیرا شاید زمان فشار کاری یک فریلنسر دیگر، زمان افت کار شما باشد. پس با همکاری مناسب می‌توانید در آن زمان مقداری از کار آن‌ها را به عهده بگیرید.

توانایی‌هایتان را افزایش دهید یا مهارت‌های جدید یاد بگیرید

وقتی سرتان شلوغ است زمان کافی برای مطالعه یک کتاب جدید یا مشاهده دوره‌های آموزش آنلاین و شرکت در کلاس‌های خصوصی نخواهید داشت؛ بنابراین زمان افت کاری‌تان بهترین زمان برای فراگیری یک مهارت جدید است که قبلاً وقت پیگیری آن را نداشتید.

مهارتی را یاد بگیرید که توانایی‌هایتان را ارتقا دهد و شمارا به سمت حرفه‌ای‌تر شدن پیش ببرد یا از توانایی‌های قبلی‌تان دور شوید و مهارت کاملاً جدیدی را یاد بگیرید که قبلاً در آن دانشی نداشتید. مهارتی که بتوانید به رزومه خود اضافه کنید و برای ارائه خدمات جدید به مشتریانتان استفاده کنید.

به مشتریانتان پیشنهادهای جدید ارائه دهید

به مشتریانتان پیشنهادهای جدید ارائه دهید

پیشنهادهای جدید یا تغییر پیشنهادهای قبلی، راه بسیار خوبی برای فروش به مشتریان سابق یا فروش بیشتر به مشتریان جدید است؛ بنابراین زمانی که پروژه‌ای برای انجام دادن ندارید، بررسی کنید که اضافه کردن چه چیزی به لیست پیشنهاد‌هایتان باعث جذب بیشتر مشتری خواهد شد. اگر مهارت جدیدی یاد گرفته‌اید، آن را به لیست خدماتتان اضافه کنید یا روش دیگری برای تغییر بسته‌های پیشنهادی و ایجاد بسته‌های ارزشمندتر پیدا کنید.

 چیزی برای فروش بسازید

یکی دیگر از راه‌هایی که از طریق آن می‌توانید پول بیشتری به دست آورید، ایجاد محصولی برای فروش است و حتی بهتر از آن؛ می‌توانید یک کتاب الکترونیک یا دوره‌ی آنلاین برای فروش بگذارید و یک‌بار آن را بسازید و بارها و بارها بفروشید.

در زمان افت کاری‌تان یک پروژه جدید ایجاد کنید یا یک پروژه جدید شروع کنید و باز درزمانی که وقت اضافه پیدا کردید برگردید و ادامه‌ی آن را انجام دهید تا زمانی که کاملاً آن را به اتمام برسانید و برای فروش آماده شود.

 با مشتریان قبلی‌تان ارتباط برقرار کنید

مشتریان راضی قبلی، بهترین گزینه‌ها برای پیدا کردن کارهای جدید هستند و نه‌تنها خودشان به شما سفارش کار می‌دهند بلکه ممکن است دیگران را هم به شما معرفی کنند.

وقتی سرتان خلوت است، لیست مشتریان قدیمی‌تان را بررسی کنید و به آن‌ها فهرستی از پیشنهاد‌های جدید ارائه دهید. برای افزایش شانستان بهتر است پیام‌هایتان را به‌طور سفارشی برای مشتریانتان ارسال کنید و برای هر مشتری طبق اطلاعاتی که از آن دارید پیشنهادتان را ارسال کنید. کاری کنید که مشتریانتان برای سفارش پروژه به شما مشتاق شوند درواقع آن‌ها باید متوجه شوند که شما در حال حاضر زمان آزاد دارید و ممکن است در آینده چنین زمانی نداشته باشید.

بگذارید مشتریان قبلی‌تان بدانند شما به دنبال پروژه‌ی جدید هستید و درازای معرفی مشتری جدید از طرف آن‌ها، یکی از خدماتتان را رایگان یا با تخفیف بدهید.

وقتی مهارت جدیدی یاد گرفته‌اید یا گزینه جدیدی به لیست خدمتتان اضافه کرده‌اید، یا بسته پیشنهادی جدیدی داشتید، اولین افرادی که باید آن را بداند مشتریانتان هستند.

 لیست تخفیف‌ها و پیشنهاد‌های ویژه را در ایمیلتان ارائه دهید

 لیست تخفیف‌ها و پیشنهاد‌های ویژه را در ایمیلتان ارائه دهید

اگر لیست مشتریانتان را بررسی کردید اما هنوز پروژه‌ای برای انجام دادن ندارید، سراغ لیست ایمیل‌هایتان بروید و ببینید چه کسانی قبلاً با شما ارتباط داشته‌اند سپس یک بسته پیشنهادی ویژه برای آن‌ها بسازید و ارسال کنید تا آن‌ها را از بازدیدکنندگان دائمی به مشتریان دائمی تبدیل کنید.

تجربه‌های موفق قبلی‌تان را دوباره تکرار کنید

همه‌ی ما این نصیحت را بارها شنیده‌ام که «از گذشته‌ات درس بگیر» ما هم مجبوریم از این نصیحت بار دیگر برای زمان کم‌کاری یک فریلنسر استفاده کنیم. اگر پروژه‌ای برای انجام دادن ندارید، ولی در گذشته پروژه‌های زیادی داشته‌اید، باید به گذشته نگاه کنید و ببینید در آن زمان چه‌کاری انجام داده بودید که کمک کرده بود مشتریان بیشتری داشته باشید.

هرکدام از مشتریانتان را جداگانه بررسی کنید و ببینید هرکدام از آن‌ها را چگونه متقاعد کردید. تمام تاکتیک‌ها و استراتژی‌های که در آن زمان برای جذب مشتریانتان استفاده کرده بودید را بررسی کنید و آن‌ها را به کار بگیرید.

نکاتی که در این مقاله بیان کردیم به شما کمک خواهد کرد که به بهترین شکل عمل کنید و همیشه پروژه‌های مختلف برای انجام دادن داشته باشید.

منبع godaddy.com
ابزار بهینه سازی وب هاست ایران