مجله خبری هاست ایران » کسب و کار » 5 اصل که باید در استراتژی بازاریابی ویدئویی در نظر بگیرید
بازاریابی کسب و کار

5 اصل که باید در استراتژی بازاریابی ویدئویی در نظر بگیرید

5 اصل که باید در استراتژی بازاریابی ویدئویی در نظر بگیرید

امسال سال “بازاریابی ویدئویی” نام‌گذاری شده، زیرا مشاغل مختلف راه‌های مبتکرانه و جدیدی را برای استفاده از این روش به‌عنوان واسطه برای رسیدن به مشتریان خود پیداکرده‌اند. فیلم‌ها در رسانه اجتماعی بیشتر دیده می‌شوند چراکه می‌توانند بدون این‌که مشتری را با اطلاعات متنی، خسته کنند یک جمع‌بندی سریع در مورد محصول در اختیار کاربر قرار دهند. مشتری می‌تواند در کمتر از ۳۰ ثانیه با دیدن یک فیلم کوتاه که ویژگی‌های تصویری خوبی داشته باشد به اطلاعات موزد نظر خود در زمینهٔ خاص، دسترسی پیدا کند.

پیشرفت ابزارهای تکنولوژیکی این امکان را فراهم کرده که خیلی راحت‌تر از گذشته با کمترین هزینه ممکن یک ویدئو جالب بسازید. صاحبان مشاغل می‌توانند برای ساختن فیلم‌های موردنظر خود از دوربین‌های گوشی‌های هوشمندشان یا سرویس‌های سازنده فیلم‌های آموزشی انیمیشنی استفاده کنند ولی مهم است که با دقت تمام یک استراتژی را برای فعالیت‌های مرتبط با بازاریابی ویدئویی خود تدوین کنید تا به حداکثر تعداد مشتریان موردنظر خود برسید. در این مقاله توضیحاتی در مورد ۵ اصل که باید در استراتژی بازاریابی ویدئویی شما وجود داشته باشند، ارائه‌شده است.

برنامه‌ریزی انتشار

کمپین بازاریابی ویدئویی شما هم باید مانند پست‌های فیس‌بوکی و توییت‌هایی که به‌طور منظم منتشر می‌کنید، برنامه‌ریزی داشته باشد. به‌جای انتشار یک فیلم درباره محصول جدید، کمپین تبلیغاتی خود را در قالب یک سریال طراحی کنید. چه نوع داستانی را می‌توانید بیان کنید که شما را قادر ساز ویدئوی خود را در طی چند هفته در چند قسمت منتشر کنید؟


مقاله مرتبط: ١٥ نکته طلایی برای برگزاری یک چالش موفق در شبکه‌های اجتماعی


زمانی که محتوای فیلم‌های خود را تعیین کردید، یک برنامه تدوین کنید. زمان انتشار فیلم‌ها را به‌طور مساوی تقسیم کنید و آن‌ها را به نحوی زمان‌بندی کنید که به یک رویداد معرفی یا عرضه بزرگ محصول ختم شوند.  برای کمپین‌های بازاریابی ویدئویی جدید خود هم استراتژی در نظر بگیرید تا برندتان همچنان بعد از گذشتن یک‌زمان طولانی از زمان برگزاری رویداد معرفی محصولتان، در ذهن مشتری باقی بماند.

فیلم‌های کوتاه

رسانه اجتماعی با فراهم‌سازی امکان استفاده از بیانیه‌های کوتاه و دقیق منتقل‌کننده مفهوم محتواهای بلندتر در نحوه ارتباط داشتن کاربران با یکدیگر را انقلابی ایجاد کرده است. نرم‌افزارهای سازنده مایکرو فیلم‌ها طول کلیپ‌های ویدئویی را به کمتر از ۱۰ ثانیه می‌رسانند و آن‌ها را به مطالب ایده آلی برای به اشتراک‌گذاری در سایت‌هایی مانند توییتر و اینستاگرام تبدیل می‌کنند. مشتری می‌تواند از این طریق هنگام چک کردن پیام‌های دریافتی شبکه‌ اجتماعی خود در یک بازه زمانی کوتاه پیام شمارا نیز دریافت کند. برندهای تجاری می‌توانند در شبکه‌هایی مانند فیس‌بوک یا اینستاگرام پست‌هایی را ارسال کنند که توسط تعداد زیادی از مخاطبان دیده ‌شود. این پست‌های ویدئویی به‌طور خودکار زمانی که کاربر پیام‌های قبلی خود را چک می‌کند، پخش می‌شوند.


مقاله مرتبط: ١٠ راز درباره بازاریابی بهتر در اینستاگرام


جیسون دیمرس، مؤسس و مدیر اجرایی شرکت AudienceBloom، در این رابطه می‌گوید: “ظهور نرم‌افزارهای مایکرو فیلم مانند اینستاگرام و  توییتر باعث شده است که حرکت بیشتری به سمت به اشتراک‌گذاری فیلم‌های آنی ایجاد شود. اینستاگرام با فراهم‌سازی امکان به اشتراک‌گذاری ۳فیلم ۱ دقیقه‌ایی کاربران را قادر ساخته تا با گوشی‌های هوشمند خود فیلم‌های مختلفی را ضبط کنند و آن‌ها را به اشتراک بگذارند.”

مطالب آموزشی و راهنمایی‌ها

یک روش برای برقراری ارتباط با مشتری انتشار مطالب آموزشی مرتبط با زمینه کاری‌تان است. این راهکار در نگاه اول شاید مانند فاش کردن رازهای کارتان باشد ولی در حقیقت شما را به‌عنوان یک متخصص در زمینه فعالیتتان نشان می‌دهد و باعث می‌شود که بازدیدکنندگان بخواهند اطلاعات بیشتری را درباره دامنه فعالیت شما کسب کنند. یک سالن زیبایی می‌تواند راهنمایی‌هایی را در رابطه با روش‌های آرایش مو و صورت ارائه کند؛ یک شرکت بازاریابی هم می‌تواند با ساختن یک سری فیلم به کمک شبکه اجتماعی جدید برند شما را مشهورتر کند.

ارائه راهنمایی‌های مختلف در رابطه با زمینه کاری‌تان یک اقدام سودمند است زیرا باعث می‌شود که مشتری دوباره به سایت شما بازگردد و فیلم آموزشی بعدی شما را هم ببیند.

محتوای تولیدشده توسط مشتری

یک روش بهتر برای برقراری ارتباط با مشتری گذاشتن آن‌ها پشت دوربین است. محتوایی که توسط مشتری تولیدشده باشد پتانسیل موفقیت بیشتری نسبت به محتوای تولیدشده توسط شرکت شما دارد. به‌جای صرف چندین ساعت برای تهیه یک متن و ساختن یک فیلم تأثیرگذار، مشتریان خود را به ساختن فیلم دعوت کنید. یک جایزه برای بهترین فیلمی که نشان‌دهنده رضایت مشتری در حال استفاده از محصول شما باشد، تعیین کنید؛ این استراتژی باعث می‌شود که پاسخ‌های زیادی را دریافت کنید.

بهترین ویژگی محتوای تولیدشده توسط مشتری این است که چنین محتوایی علاقه‌مندی به محصول شما را به سایر افراد هم نشان می‌دهد. زمانی که مشتریان پتانسیلی چنین محتوایی را ببینند به هیجان مربوط به محصول شما تمایل پیدا می‌کنند و سعی می‌کنند که آن را بخرند.

Call to action

یکی از اشتباهاتی که بسیاری از بازاریاب‌ها مرتکب آن می‌شوند، ساخت یک فیلم عالی فاقد ویژگی CTA است. ممکن است که مشتری به پیام موجود در فیلم شما جذب شود ولی اگر نداند که باید بعد از دیدن فیلم تبلیغاتی شما چه‌کاری را انجام دهد و چگونه با شما ارتباط برقرار کند، تلاش شما هیچ نتیجه‌ای نخواهد داشت.


مقاله مرتبط: ٥ تکنیک برای طراحی بهتر دکمه CTA


CTA می‌تواند یک راهکار ساده مانند دادن کد تخفیف برای استفاده در وب‌سایت شما باشد. توصیه می‌شود که برای مشتریان فعلی، پیشنهادی برای منشن کردن سایر افراد در کامنت‌های ویدئو در نظر بگیرید. وجود تنها چند کلمه در انتهای یک فیلم تبلیغاتی می‌تواند باعث ایجاد مکالمه‌ای شود که در صورت عدم بیان آن چند کلمه هیچ انگیزه‌ای وجود نخواهد داشت.

بازاریابی ویدئویی یک راهکار عالی برای دیده شدن برندهای مختلف در بین انبوه پیام‌های متنی بازاریابی است که هرروز پخش می‌شوند. یک کمپین بازاریابی ویدئویی زمانی که به‌درستی برگزار شود، می‌تواند برند شما را به مشتریان جدیدی معرفی کند و آن‌ها را به مشتریان دائمی و وفادار شما تبدیل سازد.

منبع forbes.com

افزودن دیدگاه

کلیک برای ثبت دیدگاه