مجله خبری هاست ایران » طراحی و توسعه » آیا تبلیغات در شبکه های اجتماعی با سئو تفاوت دارد؟
بازاریابی سئو و بهینه سازی سایت طراحی و توسعه کسب و کار

آیا تبلیغات در شبکه های اجتماعی با سئو تفاوت دارد؟

آیا تبلیغات در شبکه های اجتماعی با سئو تفاوت دارد؟

این پرسش دائماً در تالارهای گفتگوی آنلاین، میان کاربران تکرار می‌شود: چرا باید از تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی به‌جای سئو استفاده کنیم؟ در باب بازاریابی و تبلیغات کسب‌وکارتان باید به خاطر داشته باشید که شبکه‌های اجتماعی و سئو می‌توانند به روش‌های متفاوت اما مشابه برایتان مفید واقع شوند. از طرفی اغلب تیم‌های برند سازی قادر نیستند در محیط‌های مختلف به‌طور مؤثر فعالیت کنند. در شرایطی که بودجه، زمان و منابع محدود باشند، همه سازمان‌ها باید در انتخاب راهکارهای بازاریابی خود هوشمندانه و برگزیده عمل کنند.

بهترین روش برای انتخاب راهکار مناسب تبلیغاتی به فضا یا فضاهایی بستگی دارد که مخاطب هدف در آن‌ها فعالیت می‌کند و شما در آنجا به پشتیبانی نیاز دارید. در این مطلب قصد داریم با ذکر دلایلی به توجیه استفاده از تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی  بپردازیم.

چرا باید از تبلیغات در شبکه های اجتماعی استفاده کنیم؟

امروزه بسیاری از سازمان‌ها پایگاه مشتریان خود را بر اساس پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی ازجمله فیس‌بوک، اینستاگرام، یوتیوب و سایر شبکه‌ها ایجاد می‌کنند. البته باید در نظر داشته باشید که این رویکرد ممکن است برایتان مناسب نباشد؛ چراکه شبکه‌های اجتماعی تنها در صورتی مؤثر خواهند بود که کمپین‌های بازاریابی و تبلیغاتی خود را در چندین پلتفرم مختلف اجرا کنید. در ادامه این مطلب ۵ مورد از فواید استفاده از تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی را برایتان شرح می‌دهیم.


مقاله مرتبط: چگونه بهترین پلتفرم‌ شبکه های اجتماعی را برای استراتژی بازاریابی انتخاب کنیم


۱ – امکان به اشتراک‌گذاری محتوا به روش‌های متعدد

با استفاده از تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی می‌توانید محتوا را به روش‌های مختلف به اشتراک بگذارید. برای مثال، می‌توانید محتوای آموزنده را به همراه تصاویر مرتبط در این شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا خوانندگان بتوانند آن‌ها را با دیگران به اشتراک بگذارند. این روش شما را منعطف‌تر جلوه می‌دهد و باعث می‌شود از سایر رقیبانتان متمایز شوید.

۲ – قابلیت برقراری ارتباط مستقیم با مخاطبان

وقتی در شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنید، فرصت بیشتری برای برقراری ارتباط با مخاطبانتان خواهید یافت و بیشتر با نیازها و خواسته‌های آن‌ها آشنا خواهید شد. درنتیجه محصولات و خدماتی را ارائه می‌کنید که مخاطب شما به آن‌ها نیاز دارد.


مقاله مرتبط: راهنمای ذخیره اطلاعات و پاک کردن حساب کاربری شبکه های اجتماعی


۳ – امکان به اشتراک‌گذاری سریع محتوا با مخاطبان

فواید استفاده از شبکه‌های اجتماعی ممکن است در طولانی‌مدت به شما اثبات شوند. درهرصورت با استفاده از این پلتفرم‌های اجتماعی قادر خواهید بود محتوا را بی‌واسطه و بی‌درنگ با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید. بدین ترتیب سازمان و کسب‌وکارتان هم بیش‌ازپیش دیده خواهد شد.

۴ – هزینه این روش کم است

برای به اشتراک گذاشتن محتوا در شبکه‌های اجتماعی به صرف بودجه چشم‌گیر و برنامه‌ریزی برای آن نیازی نیست. از طرفی همچنان منابعی برای تقویت، بهبود، توزیع و ایجاد محتوا موردنیاز هستند. استفاده از منابع لازم برای تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی شما را قادر می‌سازد با مخاطبان بیشتری ارتباط برقرار کنید.

۵ – پلتفرم‌های متعددی شبکه‌های اجتماعی

پیش از اجرای تبلیغات باید بدانید که شبکه‌های اجتماعی از پلتفرم‌های متعددی تشکیل شده‌اند. با توجه به این موضوع اگر به شبکه‌های اجتماعی بیشتر بها دهید، می‌توانید به میلیون‌ها نفر کاربر دسترسی پیدا کنید. نتیجه دسترسی به میلیون‌ها کاربر هم احتمالاً دستیابی به نرخ بازگشت بالاتر خواهد بود.

نکته‌های سئو

اگر در فضای رقابتی قرار بگیرید و از کلیدواژه‌های رقابتی استفاده کنید، رتبه صفحه‌های وب‌سایتتان احتمالاً بهبود نمی‌یابد. پیشنهاد می‌کنیم بخشی از بودجه سئو را به اجرای کمپین کلیکی (PPC) اختصاص دهید.


مقاله مرتبط: سئو و بهینه سازی سایت به زبان ساده – قسمت ۱


شما نمی‌توانید الگوریتم تغییرات یا جریمه‌های موتورهای جستجو را به‌طور دائمی پایش و بررسی کنید؛ به همین خاطر باید وابستگی خود را به موتورهای جستجو کاهش دهید. به خاطر داشته باشید که در صورت تخلف از قوانین موتورهای جستجو جریمه می‌شوید و به دنبال آن ترافیک ورودی صفحه‌های وب‌سایتتان هم به شکل چشمگیری کاهش می‌یابد.

کلام آخر

پس از مطالعه این مطلب آموزنده درباره دلایل منطقی برتری تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی به‌خوبی قادر خواهید بود بهترین تصمیم را در جهت رشد و ترویج کسب‌وکارتان اخذ کنید. شما باید از شبکه‌های اجتماعی به‌منظور کسب بهترین نتایج بهره ببرید و تلاش خود را به بهترین شیوه به بار بنشانید.

افزودن دیدگاه

کلیک برای ثبت دیدگاه