روند طراحی لوگو در سال 2017
روند طراحی لوگو در سال 2017

یکی از مهم‌ترین مراحل برند سازی، طراحی لوگوی مناسب و زیبا است. لوگو یا نشان‌واره یا آرم، عنصری گرافیکی است که از کنار هم قرار گرفتن یا تغییر شکل عناصر بصری به وجود می‌آید. لوگوها در اشکال، رنگ‌ها و سبک‌های متفاوتی طراحی می‌شوند. یک لوگوی خوب، باید در عین سادگی، ماندگار باشد.

طراحی لوگویی ساده که تمام انتظارات را پوشش دهد کار سختی است و برخی آن را دست‌کم می‌گیرند. طراحان لوگو، برای آن که بتوانند نیاز مشتری را برآورده سازند و مشتری بتواند با نگاه کردن به طرح به خواسته خود برسد، بی‌شک کار سختی پیش‌رو دارند. در ادامه شما را با جدیدترین متدها و روند طراحی لوگو در سال ۲۰۱۷ آشنا خواهیم کرد. پس بهتر است قبل از آنکه پروژه جدیدی را آغاز کنید به این موارد توجه داشته باشید.


مقاله مرتبط: ۹ گرایش پرطرفدار طراحی گرافیک در سال ۲۰۱۷


کمتر غنی‌تر است

طراحی لوگو مینیمال

امروزه هواداران لوگوهای ساده و مینیمال بسیار زیادند. دیگر دوره لوگوهای پر جزییات گذشته است. به قول رابرت براونینگ: «Less is more – کمتر غنی‌تر است» هر چه در طرح، از عناصر کمتری استفاده شده باشد، اثر گذاری آن بیشتر و با ارزش‌تر است.

هدف اصلی از یک لوگو آن است که نام تجاری را در خود جای دهد و در کوتاه‌ترین زمان ممکن خود را معرفی کند.

ویژگی طراحی مینیمال فهمیدن آسان است و برای مدت زمان طولانی در خاطره‌ها می‌مانند. بدون توجه به این که آن‌ها در یک طرح ثابت و یا در یک وب سایت استفاده می‌شوند، می‌توان آن‌ها را به یک شلوار جین زیبا تشبیه کرد که به خوبی با همه چیز ست می‌شود.

طراحی دستی

طراحی لوگوی دستی

بیشتر افراد عاشق آن چیزهایی هستند که اثر دست انسان بر آن نقش بسته باشد. مدتی است که لوگوهایی که اثر طراحی دستی در آن‌ها مشهود است، زیاد استفاده می‌شوند. روند استفاده از این شیوه، در سال ۲۰۱۷ نیز ادامه دارد. این نوع لوگوها با وجود اینکه منحصر بفرد و هستند اما استفاده از آن‌ها در بسترهای دیجیتال، با محدودیت‌هایی مواجه است. اگر شما فکر می‌کنید که پروژه با ارزشی دارید و باید برای آن تلاش بسیار کنید و قادر هستید که بر روی رسانه‌های دیجیتال از آن استفاده نمایید، پس برای انجام آن وقت را از دست ندهید.

طراحی خطی

طراحی لوگوی خطی

سبک خطی یکی از خلاقانه‌ترین سبک‌های طراحی است. درطراحی خطی شما می‌توانید خلاقیت خود را به رخ بکشید و از فضاهای مثبت و منفی بیشترین استفاده را ببرید. این نوع سبک طراحی، از خط‌های نازک تشکیل شده که معمولاً در آن از یک رنگ استفاده می‌شود. اگر مشتری شما، به دنبال یک لوگوی ساده و یا حتی پیچیده است و روی خوش به این سبک نشان داده است، پس همین الان دست به کار شوید و هنر خود را نشان دهید.

حروف زیر هم

طراحی لوگو حروف زیر هم

اگر تمایل دارید که از یک متن بلند در لوگوی خود استفاده کنید این سبک را امتحان کنید. متن‌های بلند به جای نمایش در یک خط، زیر هم در چند حرف یا کلمه نوشته می‌شوند. در انتخاب فونت مناسب، برجستگی یا پررنگی حروف و خوانا بودن آن‌ها دقت کنید. این نوع گرافیک تماشاچیان را مجذوب خود می‌کند و آن‌ها را مجبور به خیره شدن به طرح، برای فهمیدن بیشتر می‌کند. این سبک گرافیک، مردم را شگفت زده می‌کند و طرح را دوست داشتنی‌تر جلوه می‌دهد.

حروف شکسته

طراحی لوگو حروف شکسته

در این نوع طراحی، حالت عمومی فونت‌ها و حروف در هم می‌شکند و شکلی متفاوت را ایجاد می‌کند که در زمینه خود تداعی کننده حرف اصلی است. حروف شکسته، یک حس مدرن بودن و تازگی را در بیننده به وجود می‌آورد.

در حالی که طراحی یک آرم سفارشی را برای مشتریان خود انجام می‌دهید ایده‌هایتان را در نظر بگیرید و مطمئن شوید که این لوگو تمام نیازهای مشتری را به شکلی جذاب و گویا پوشش می‌دهد.

پنج روند طراحی لوگو که باید به آن توجه کنید

تیم تحریریه مجله هاست ایران

یک دیدگاه برای “پنج روند طراحی لوگو که باید به آن توجه کنید”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

30  +    =  34